Jump to content

BMW 3/4 F30/36


Recommended Posts

Ne znam kako vi ostvarujete te potrošnje, Alfa Mito 1.6 JTD isključivo gradske vožnje je na 7.4 po Board computeru. Moj GT je iste vožnje između 9.5 i 10, oko 6.5 litara troši isključivo lagane vožnje magistralom.

 

116d dignut na 170 konja mi je te gradske vožnje je oko 8, autoput na tempomatu 160 km/h je malo iznad 7.

Edited by DiscoVolante
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DiscoVolante said:

Ne znam kako vi ostvarujete te potrošnje, Alfa Mito 1.6 JTD isključivo gradske vožnje je na 7.4 po Board computeru. Moj GT je iste vožnje između 9.5 i 10, oko 6.5 litara troši isključivo lagane vožnje magistralom.

To je sasvim normalno jer se radi o isključivo gradskoj vožnji, ja sam spomenuo kombinaciju autoceste i grada gdje je grad u manjem dijelu što nisam napomenuo, ali nigdje nisam spominjao samo i isključivo gradsku vožnju. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BM0021 said:

530xd 11
gls350d 13
X5 30d 12
Golf 1.9tdi 7
Tiguan 2.0tdi 4motion 10
A4 2.0tdi 9
CC 1.8tsi 11

Eto emoji14.png

Tebi se najviše isplati vozit benzinca kad ovo pogledaš ? Jedino 530 kvari prosjek, ovo sve ostalo sumnjam da je baš puno "poletnije" od CC-a ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mark said:

Tebi se najviše isplati vozit benzinca kad ovo pogledaš ? Jedino 530 kvari prosjek, ovo sve ostalo sumnjam da je baš puno "poletnije" od CC-a ?

 

Benzinac iste snage u vozilu iste tezine trosi dosta vise. Samo pitanje koliko km godisnje radis da ti se isplati razlika u cijeni. I sto se vecina ekipe naucilo na dizele i udobnost momenta. 

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, _DEX_ said:

 

Benzinac iste snage u vozilu iste tezine trosi vise. Samo pitanje koliko km godisnje radis da ti se isplati razlika u cijeni. I sto se vecina ekipe naucilo na dizele i udobnost momenta. 

Ma normalno, jasno ko dan, samo ovo su sve "tvrđave" kaj je on naveo, osim golfa i audija ?

Link to comment
Share on other sites

318d zf8 je 7 po gradu prosjek

S tim da se ja vozim dosta efikasno. Vecini je to 0.7-0.8l vise

 

Edit: van grada 5.x smile.png

Znao sam turu po Istri zena i dijete i dva psa, klima jer je vani 30+ a potrošnja 4.8-5.0 posto se s njima vozim lagano.

Autoput oko 6-6.5l. 7l ako ga drzis 170-180+

 

Automatik na tom autu skoro nista ne dodaje na potrošnju

 

E da novi motor B47 F31 LCI, comfort drive select, start stop off je 90% mojih km. Ostalo je sport

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mark said:

Ma normalno, jasno ko dan, samo ovo su sve "tvrđave" kaj je on naveo, osim golfa i audija ?

 

I sad zamisli benzinca po haubom tvrđave. Kaos :D

3 minutes ago, TomiTraktor said:

318d zf8 je 7 po gradu prosjek
S tim da se ja vozim dosta efikasno. Vecini je to 0.7-0.8l vise

 

To je sasvim ok prosjek za taj auto i za nekoga tko zna stedjeti. Moj Volvo bi bio na 7.5 gradske da skoro svaki dan ne stojim po pol sata na mjestu cekajuci parking. :D

ja cim sa obitelji idem na more, autoput 140 tempomat odmah mi je prosjek 5.2.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

meni je fascinantno da se zapravo nista nije pomaklo s mrtve tocke po pitanju tih potrosnji.

 

sukladno godinama proizvodnje i klasi, auti jednoako trose danas i prije 10 ili 15 godina. Jedina razlika sto danasnji auti imaju vise didja midja u sebi i generalno su jel ljepsi, fensi, itd.

Pa meni je Leon TDI 110 trosio Zagreb 6.5L, voznje po Lici 5, s tim da nikad nisam pazio na to. A niti sam bio spor na cesti.

Starome sada trosi po GS od 4.5 do 5max 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gabre said:

meni je fascinantno da se zapravo nista nije pomaklo s mrtve tocke po pitanju tih potrosnji.

 

sukladno godinama proizvodnje i klasi, auti jednoako trose danas i prije 10 ili 15 godina. Jedina razlika sto danasnji auti imaju vise didja midja u sebi i generalno su jel ljepsi, fensi, itd.

Pa meni je Leon TDI 110 trosio Zagreb 6.5L, voznje po Lici 5, s tim da nikad nisam pazio na to. A niti sam bio spor na cesti.

Starome sada trosi po GS od 4.5 do 5max 

 

 

 

 

 

Ne slazem se. Jer sad su auti u klasi tezi za 200-250 kg (bas zbog te opreme i sigurnosti). Da trose isto, to je napredak jer teret od 200-250 kg je jako puno, ali noviji auti trose manje. Ne puno manje, ali trose manje i onda kad ubrojis vecu masu, oprosti, ali to je napredak. Kod benzinaca je najveci napredak jer danasnje benzince od 200 ks (Golf gti klasa npr) mozes po gradu vozit sa 11-12 litara, a to prije ispod 16 nisi mogao.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, _DEX_ said:
 
Ne slazem se. Jer sad su auti u klasi tezi za 200-250 kg (bas zbog te opreme i sigurnosti). Da trose isto, to je napredak jer teret od 200-250 kg je jako puno, ali noviji auti trose manje. Ne puno manje, ali trose manje i onda kad ubrojis vecu masu, oprosti, ali to je napredak.   

Leon je imao 1300kg, ja ga vagao kod Leda tamo. Koliko ima današnji Leon kila?
 

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gabre said:
8 minutes ago, _DEX_ said:
 
Ne slazem se. Jer sad su auti u klasi tezi za 200-250 kg (bas zbog te opreme i sigurnosti). Da trose isto, to je napredak jer teret od 200-250 kg je jako puno, ali noviji auti trose manje. Ne puno manje, ali trose manje i onda kad ubrojis vecu masu, oprosti, ali to je napredak.   

Leon je imao 1300kg, ja ga vagao kod Leda tamo. Koliko ima današnji Leon kila?

 

Vau vau toliko ne pratim, ali Clio 2 je imao cca 900-1000 kg, a sad sa istom opremom ima 1100-1205 kg ovisno o motoru i opremi.

2 minutes ago, BM0021 said:

I ne zaboravi da sada za razliku od prije 10god nema doba dana kada gundulićeva, zeleni val, miramarska itd ne stoje.
Nema više da je avg speed veci od 20kmh po širem centru

 

Tocno to. Samo kako nekome to objasniti? I koliko se brze sada vozi. Kada sve zbrojis, veliki je napredak u potrosnji.

Zamisli koliko bi tvoje voznje trosio BMW 5 karavan iz kraja 90-ih sa 200+ ks (a kamoli tek 300)? :D

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Just now, _DEX_ said:

 

Vau vau toliko ne pratim, ali Clio 2 je imao cca 900-1000 kg, a sad sa istom opremom ima 1100-1205 kg ovisno o motoru i opremi.

nije mi dao vrag mira, pazi vraga, znas koliko je tezak novi Leon? izmedju 1250 i 1300kg ovisi o valjda motoru.   :D 

 

a stari nije da nije imao i abs i automatsku klimu i zracne jastuke itd itd standardno sto i danasnji auti

Ili jos bolji primjer, stara golf trica iz 90-ih 1.6 benzinac sa 75ks je imao u Lici prosjek izmedju 6/6.5L, a prosjek u zagrbu je isao na 8-9 max

pa koliko pratim, toliko trose i danasnji mali benzinci tipa Polo, sto je tu sada po velicini/tezini...

 

i gdje je tu napredak?  Nema ga.  Eventualno "manje" zagadjuju i to je to.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gabre said:

nije mi dao vrag mira, pazi vraga, znas koliko je tezak novi Leon? izmedju 1250 i 1300kg ovisi o valjda motoru.   :D 

 

a stari nije da nije imao i abs i automatsku klimu i zracne jastuke itd itd standardno sto i danasnji auti

Ili jos bolji primjer, stara golf trica iz 90-ih 1.6 benzinac sa 75ks je imao u Lici prosjek izmedju 6/6.5L, a prosjek u zagrbu je isao na 8-9 max

pa koliko pratim, toliko trose i danasnji mali benzinci tipa Polo, sto je tu sada po velicini/tezini...

 

i gdje je tu napredak?  Nema ga.  Eventualno "manje" zagadjuju i to je to.

Golf tricu sam i ja imao. Sa 80.000 km bas tu sa 75 ks. Ispod 10 litara nikad nije bila. I to ne ganjanja, ali prave gradske voznje. 

 

Polo TSI sa 90 ks trosi 7 litara po gradu. @Xman ga je vozio, pa neka ti kaze iz prve ruke. Bas brnzinci imaju napredak u potrosnji. I to dosta. Da ne spominjem u performansama. Tek tu je show. 

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...