Jump to content

No.7 TrackDay Novi Marof 4.7


vandal2407

Recommended Posts

Vidim da je samo Grobnik tema aktualna pa sam odlužio otvorit temu za Novi Marof i za sljedeči track day na njemu. 

Ako neko ima volje može slobodno doč. ja sam bio 2 puta i organizacija je vrhunska, službeno mjerenje vremena če bit, 

dolaze puno gostiju i uvijek ja zabavno :)

Marof je tehnička staza i brzine su do 140kmh. a za neko ganjanje vremena u prednosti su AWD auti i full lagani FWD auti 

trackdaymarofwjjys.jpg

 

Evo i top 10 službenih vremena zadnjih 3 godine :)

Ja sam na 5. mjestu sa Imprezom 340hp i starim slickom

R5 i S2000 auti voze 1:12 cca. tako da je sve ispod 1:16 vrhunsko vrijeme 

 

trackdaymarof1ojkix.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Unknown said:

dodem pogledat, prekratka staza da bih isao ubijat auto bzvz :)

 

Staza je tehnička i kočnice trpe puno manje nego na nekim večim stazama, 

a može se vozit i kulturno 2 kruga 1 hladit pa izač. možeš 20 puta kroz cijeli dan na stazu pa radis manje krugova. nije ko grobnik 2,3 izlaza samo.

ako mogu ja sa 3 spera i 800NM ubijat pogon po uskim zavojima. onda jedan FWD moze vozit bez problema :D

1 hour ago, krule said:

sa besplatnog ulaza, na 10kn, pa na 20kn, sljedeće godine bude i 50kn ulaz za posjetitelje?

ja nisam nešto upučen u organizaciju. al kolko sam skužio najam staze je svakiput sve skuplji i skuplji.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Unknown said:

nije mi cilj voziti 1va,druga, kad u trecoj tek imam puni boost :) a to mozes tek tam onaj zavoj pokraj ulaza.

do sad sam odoljevao a tko zna mozda si dam oduska.

 

1 brzina se ne koristi uopče. ja imam full kratke brzine pa vozim samo 2. i 3. brzina :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vandal2407 said:

 

ja nisam nešto upučen u organizaciju. al kolko sam skužio najam staze je svakiput sve skuplji i skuplji.

 

a da, znam..navodno im ovi nabijaju rentu..ali malo je bezveze da svake godine raste cijena..ne samo za posjetitelje nego i za trkače

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, krule said:

a da, znam..navodno im ovi nabijaju rentu..ali malo je bezveze da svake godine raste cijena..ne samo za posjetitelje nego i za trkače

zadnja 2 track daya i ovaj kaj če sad bit je cijena za vozače ista.  a kaj se tiče bilo kojih eventa nijedan nije besplatan ulaz. 20kn je fer cijena. barem po meni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Unknown said:

dodem pogledat, prekratka staza da bih isao ubijat auto bzvz :)

 

Bez ikakve zamjerke ikome, to je prvenstveno karting staza... 

 

Da ne bi bilo da pricam na pamet ili da sam google warrior, tako da dezurni dusebriznici mogu biti u miru, vozio sam na toj karting stazi vise puta, iako i bez voznje, sa minimumom kognitivnih sposobnosti mozete zakljuciti da je to karting staza... Ali tko sam ja da "sudim", ako je nekome ta staza super za auto, zasto ne, go for it... :) 

 

S time da je i Grobnik prvenstveno staza za motore (napravljena jer Preluk nije imao zone izlijetanja, prilazne ceste i sl.), malo povijesti ako nekoga zanima:

 

https://www.jutarnji.hr/autoklub/vremeplov/vremeplov-80-godina-preluka-od-nekad-slavne-staze-do-danas-ostao-je-samo-asfalt/8053520/

 

https://www.glasistre.hr/automoto/grobnik-prije-41-godine-otvorena-nasa-jedina-prava-trkaca-staza-597542

 

Ali bez obzira na to, napokon je dobio novi asfalt (lose napravljeno, ali ajde, barem je nesto napravljeno), jer si na starom asfaltu nakon pet krugova u autu "pojeo" prednju desnu gumu... Meni osobno vrhunska staza, ali je zbilja zalosno da osim Grobnika nemamo niti jednu pravu stazu (male karting staze ne racunam). Kad smo vec kod toga, da li netko zna sto je sa "F1" stazom u Bistri kod Zagreba?

Link to comment
Share on other sites

Marof je bas zabavna staza, a pogotovo za nas koji nemamo 1000ks pod haubom pa se trebamo sramit na Grobniku. Za pun dozivljaj rentat neki auto i probat kak ide :)
Ja skoro izletio nakon prvog brzog djela jer nisam racunao s cinjenicom da auto nema servo kocnicefa534297e8a1ca79565d4d26d5ee8474.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni ta staza nije baš za aute, gledao sam jednom nekog colta ili tak nesto i izgledalo mi je baš silovanje najviše guma i kočnica. Ja kaj sam tam vozio par puta sa stock cestovnim motorom radim 1.16 a di je to od pravih igrača

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dacho said:

Znači fali mi 1 sekunda da uđem u prvih 10, cool

sa semi slick možda skineš sekundu. ili sa mapiranjem auta ako je stock mapa. jer tih 1:18 šta si odvozio ja bi reko to je neki maximum šta stock i30 može. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, maredo said:

Krivo sjediš, boriš se s volanom...već su tu sekunde...

ako na mene misliš nisu sekunde. tu ispod 1:16 se priča od desetinkama a ne sekundama. Borba s volanom bi se kod mene rijesila sa drugom letvom volana koja ima 1:13 omjer. moja ima 1:15 pa moram u uskim zavojima premjestat ruke i naravno tu se gubi na vremenu. ja sam odvozio 1:15:2 sa starim slickom. a maximum auta sa novim slickom i dobrim vozačem je visokih 1:13 ili niskih 1:14 ali to sa starim Setupom i 340hp. 

Link to comment
Share on other sites

On 01. 06. 2020. at 9:21, vandal2407 said:

sa semi slick možda skineš sekundu. ili sa mapiranjem auta ako je stock mapa. jer tih 1:18 šta si odvozio ja bi reko to je neki maximum šta stock i30 može. 

 

Nikad se ne zna, ovo sam na Marofu bio nakon 15 godina i vise, a jos i k tome prvi put sa N-om na stazi i nisam pazio na tlakove u gumama imam ja tu jos mjesta dosta za dolje, slazem se kratka je staza i sekunda je puno, ali kad jedva uspijes odvoziti krug da ti nitko ne smeta onda je to uspjeh i da odvozio sam samo 3 runde ujutro i otisao doma u 12,00 jer mi se vise nije dalo, mozda dodem sad na ovaj da sahranim Cup2 od prosle godine, ali mozda, jer me nekak ipak Grobnik vise privlaci

 

I da, nebi škodilo da imam školjka sic, bumo vidli možda se vidimo

Edited by Dacho
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...