Jump to content

Preporuka za mini wash


Recommended Posts

Ja sam slican uzeo prije par godina na nekoj benzinskoj i nisam zadovoljan.

 

Da sad kupujem, uzeo bi Kaercher K7, makar ne znam kolika je cijena. Uglavnom, Kaercher nije bzvz najrazvikaniji, makar i oni imaju failova...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Koren said:

Ja sam slican uzeo prije par godina na nekoj benzinskoj i nisam zadovoljan.

 

Da sad kupujem, uzeo bi Kaercher K7, makar ne znam kolika je cijena. Uglavnom, Kaercher nije bzvz najrazvikaniji, makar i oni imaju failova...

 

Ma K7 je valjda 2x cijena, eventualno mislim da se može usporediti sa K4 serijom. Pitanje je samo da li vrijedi dati 400-500kn više za Karcher jednakih karakteristika. Bosch dolazi gratis sa onim posebnim dodatkom, rotacijskom četkom za čišćenje terasa i podova i ima 3g garancije, za povremeno pranje auta, terase i zidova na kući brijem da ne treba više.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam neki slabiji Bosch, mislim da je 120 bar max. Za pranje auta i čišćenje oko kuće sasvim dovoljan. Nije za površine koje dugo nisu bile čišćene (npr. kamen koji se godinama samo mete bez pranja) ali ni ne očekivam. Mislim da je bio ispod 1500 kn kad sam ga uzeo...
Prije toga imao neki Karcher, na njemu nam je pukla cijev i kasnije zaribala pumpa (korišten 10ak godina tako da nije ni baš loše).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SlayForMoney said:

 

Ma K7 je valjda 2x cijena, eventualno mislim da se može usporediti sa K4 serijom.

 

Ja sam krajem prošle sezone uzeo K4 seriju na akciji upravo za čisiti benkovački kamen, terasu, plastične stolice, oprati auto na brzinu i sl. te ga upotrijebio po prvi puta sad pred tjedan dana.

 

Znači ovo je stanje bilo prije ikakve intervencije (to je baš kamen koji se godinama samo pošprica vrtnim crijevom te pomete)

k42.jpg

 

I stvarno rezultat nakon je odličan (nisam slikao) maltene kao novo. Čak sam uspio i odlomiti malo one završetke kamena jerbo sam špricao valjda na 1cm (moja greška). Ista stvr sa plastičnim stolicama; više nisu sive već bijele maltene kao i kad bile kupljene. U kompletu dolaze dva osnovna nastavka ugl ništa specijalno.

 

Sve ali apsolutno sve je plastično te je ukupni dojam onako dosta jeftin ono stalno imaš dojam da se nešto bude polomilo. Dobio sam preporuku od iskusnije ekipe da ga ne derem bez prestanka već max 5 min da ga upotrebljavam i onda pustiti da se malo ohladi jer navodno vole pumpe na tim nižim serijama brzo otići.

 

Za tih 1600kn bude bio čist OK naravno ne treba sad očekivati čuda od tog cjenovnog ranga (pretpostavljam da je Bosch sa početka teme upravo ta klasa po svemu).

Edited by acmen
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, acmen said:

Za tih 1600kn bude bio čist OK naravno ne treba sad očekivati čuda od tog cjenovnog ranga (pretpostavljam da je Bosch sa početka teme upravo ta klasa po svemu).

 

 

Da, tako je negdje, plastične konekcije i ostalo. Za razliku od Karchera recimo K4 dobije se rotacijska četka za terase i 3g garancije. Navodno je spremnik za pjenu loš pa je dobro kupiti aftermarket ako se želi dobro prati auto i produžak za crijevo (standardno je 7m).

 

Jednu stvar koju nisam napomenuo a čini se da je dobitna mogućnost za starog je što Bosch ima mogućnost da vuče vodu iz kante/spremnika, ne mora samo biti spojen na pipu pod tlakom. Kako je stari na selu, voda je jako skupa a ima bunarsku vodu koju može koristiti umjesto toga (naravno, treba nabaviti i dobar filter u tom slučaju).

Link to comment
Share on other sites

 
 
Da, tako je negdje, plastične konekcije i ostalo. Za razliku od Karchera recimo K4 dobije se rotacijska četka za terase i 3g garancije. Navodno je spremnik za pjenu loš pa je dobro kupiti aftermarket ako se želi dobro prati auto i produžak za crijevo (standardno je 7m).
 
Jednu stvar koju nisam napomenuo a čini se da je dobitna mogućnost za starog je što Bosch ima mogućnost da vuče vodu iz kante/spremnika, ne mora samo biti spojen na pipu pod tlakom. Kako je stari na selu, voda je jako skupa a ima bunarsku vodu koju može koristiti umjesto toga (naravno, treba nabaviti i dobar filter u tom slučaju).
Cekaj, to znaci da bi mogao teoretski i iz kante vuci npr?
Ako je max 410l/h, koliko to bude realno u praksi?
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SlayForMoney said:

Jednu stvar koju nisam napomenuo a čini se da je dobitna mogućnost za starog je što Bosch ima mogućnost da vuče vodu iz kante/spremnika, ne mora samo biti spojen na pipu pod tlakom. Kako je stari na selu, voda je jako skupa a ima bunarsku vodu koju može koristiti umjesto toga (naravno, treba nabaviti i dobar filter u tom slučaju).

 

I ovaj K4 to isto ima (nisam isprobao doduše).

Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2021 at 4:13 PM, SlayForMoney said:

Pozdrav, ima li netko iskustva sa Bosch peračima, konkretno me zanima ovaj https://pevex.hr/visokotlacni-perac-hladna-voda-bosch-aquatak-135-cistac-terase-aqasurf-250-293058.html

 

I sta bi preporučili drugo u tom cijenovnom rangu?

 

Lavor:

 

https://www.mall.hr/visokotlacni-cistaci/lavor-predator-160wps-visokotlacni-cistac

  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites

Kad sam kupovao  miniwasch za moje potrebe  (kao i vecina vas u odredjenom trenutku), serviser za Wap i Kërcher s kojim sam bio dobar rekao mi je samo jedno , .......kupi prvi koji je pro, tj samo gledaj da je pumpa od metala a ne od plastike.

I, bio je apsolutno u pravu, .......10+ godina i radi kao prvog dana. Odlucio sam se za Kärcher.

Je da je bio nesto skuplji, ali .....................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, KIMI_1.8T said:

Kad sam kupovao  miniwasch za moje potrebe  (kao i vecina vas u odredjenom trenutku), serviser za Wap i Kërcher s kojim sam bio dobar rekao mi je samo jedno , .......kupi prvi koji je pro, tj samo gledaj da je pumpa od metala a ne od plastike.

I, bio je apsolutno u pravu, .......10+ godina i radi kao prvog dana. Odlucio sam se za Kärcher.

Je da je bio nesto skuplji, ali .....................

 

Pa najbolje tako, ako ti stvarno treba, das malo extra i relativno provjereno. Kao i u tuningu. Dovoljno puta mi se u zivotu po glavi motalo skrtac placa dva puta. ? 

Tak sam ja kupio Parkside, reko da mogu oprat terase i kamen na moru bude dobar par puta godisnje, pa je to ispala kurcina, umjesto da sam dodao jos soma kuna i kupio pravu stvar. ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Pekx said:

 

Pa najbolje tako, ako ti stvarno treba, das malo extra i relativno provjereno. Kao i u tuningu. Dovoljno puta mi se u zivotu po glavi motalo skrtac placa dva puta. ? 

Tak sam ja kupio Parkside, reko da mogu oprat terase i kamen na moru bude dobar par puta godisnje, pa je to ispala kurcina, umjesto da sam dodao jos soma kuna i kupio pravu stvar. ? 

Upravo to,tako sam ja bio škrtac pa gledao u 1000 kn razlike i kupio takav bosch atq 130 pa dok sam jos kupio 5m produženog crijeva pa mi se nastavak na pištolju rascvjetao nakon trećeg korištenja,onda kupi jos nastavak...
Uređaj sam po sebi nije loš jer ima alu pumpu,nije nešto jak i nema neki protok al za recimo pranje auta posluži samo što mu kvaliteta pogotovo pištolja nije na nekoj razini.Da mogu vratit vrijeme ne bi ga nikad kupio,bolje dat 1000 kn i uzeti karcher k5 pa imaš pravu stvar ili recimo ovaj gore lavor koji nije uopće nešto skuplji a bolji je sigurno u svemu i ima veći protok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se ne škrtari, ali pošto nisam uspio naci spoj za hidrant na obicno crijevo tipa gardena moram iz kante imati dovod vode.

Onda sam trazio ove s manjim protokom i vidio ove male kaj doslovce spremis ko kofer u ormar, a opet metalna pumpa i sasvim ok deklarirani tlak.

https://www.bosch-diy.com/hr/hr/p/easyaquatak-110-06008a7f00-v44173

Doci ce valjda do pon pa cemo peobati. Za foam + ispiranje auta, motora ili bicikla jednom njesecno iz karnistera valjda bu dobar.

Link to comment
Share on other sites

Nabavim ti ja prijelaznicu za hidrant na pipu :-)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Meni se ne škrtari, ali pošto nisam uspio naci spoj za hidrant na obicno crijevo tipa gardena moram iz kante imati dovod vode.

Onda sam trazio ove s manjim protokom i vidio ove male kaj doslovce spremis ko kofer u ormar, a opet metalna pumpa i sasvim ok deklarirani tlak.

https://www.bosch-diy.com/hr/hr/p/easyaquatak-110-06008a7f00-v44173

Doci ce valjda do pon pa cemo peobati. Za foam + ispiranje auta, motora ili bicikla jednom njesecno iz karnistera valjda bu dobar.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2021 at 11:09 PM, Robertino said:

Jos jedna preporuka za Lavor, moj Lavor Speed radi vec kojih 12-15 god (ne znam sa tocno) bez ikakve greske i kvara!

 

Vidim da ovaj predator je 1500kn, u toj klasi ono sto nudi Bosch i Karcher su doslovno plasticne igrackice. 

 

Sad sam provjerio ocjene od tog Lavor Predator i isto je plastik fantastik. Malo više snage/bara ali sve isto. Jedino ne mogu naći da li i on može vući vodu iz spremnika....

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2021 at 5:08 PM, SlayForMoney said:

 

Sad sam provjerio ocjene od tog Lavor Predator i isto je plastik fantastik. Malo više snage/bara ali sve isto. Jedino ne mogu naći da li i on može vući vodu iz spremnika....

Ne znam kako je plastik fantastik kad ima alu vodenu pumpu, dosta vise nastavaka nego konkurencija, i sam si rekao vise snage. Ali ok..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2021 at 7:11 PM, Robertino said:

Ne znam kako je plastik fantastik kad ima alu vodenu pumpu, dosta vise nastavaka nego konkurencija, i sam si rekao vise snage. Ali ok..

 

I ostali imaju alu pumpu, govorim o konstrukciji: kolut za namatanje, kotači, ručka, sve plastično i prema ocjenama korisnika jednako (ne)čvrsto. Čini se da je bolji u tome što naravno ima 160 bara snagu i 8m crijevo do pištolja (iako sumnjam i da je 8m dovoljno za obilaženje auta i da opet svejedno moraš kupiti produžno cijevo).

Ima manje ili jednako nastavaka jer Bosh dolazi sa univerzalnom glavom (ne mijenja se nastavak nego samo zarotira) i onim rotacijskim za pranje podova. Nerotirajuća četka je vjerojatno najnekorisniji nastavak a vidim da Lavor ima integrirani spremnik za šampon/pjenu na koji se dosta korisnika žali.

Na kraju, svelo se na mogućnost od Boscha da crpi vodu iz spremnika tako da je to stari uzeo, javim dojmove kad budem nekoliko puta koristio. Sasvim moguće da je Lavor bolji izbor zbog snage i možda kvalitete unutarnjih komponenti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...