Jump to content

Koje pločice kupiti (i gdje) da su tvrđe od originala


mr_G

Recommended Posts

Ove pločice dale svoje. Jako su prljale felge, tako da je očito kako se radi o mekanim pločicama, koje nisu izdržale 10.000km.

 

Znači koje pločice uzeti da su tvrđe i mesnatije, za calibru turbo (stariji model)... :)

 

Ajmo, imena, trgovine, itd... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Oni originalni korejski diskovi i pločice su mila majka za textar..

 

Pločice originalne svaka bi durala preko 30.000km... Isti stil vožnje...

 

Kak su ti onda ove trajale svega 10000km?

 

Ja vam kažem da se textar ne može usporediti sa korejskim materijalima. Sad to možda ima veze sa ekologijom, jer koreanci nemaju zabranu stavljanja azbesta u pločice, no ako su vama super textar, što bi onda tek rekli za korejske materijale da se rade za evropske aute...

 

Još je bila dobra kombinacija brembo max rezani diskovi sa korejskim pločicama. To je bila luda kombinacija.

 

Ali textar-textar na 256mm disku totalno SMEĆE!

 

Sad nažalost imam evropske kočnice tako da više ne mogu koristiti blagodati korejske industrije materijala za diskove i pločice... :P

 

"Sad to možda ima veze sa ekologijom, jer koreanci nemaju zabranu stavljanja azbesta u pločice"

 

Pročitaj ponovno sa razumijevanjem! ;)

Ja sam svoje rekao, a vi se isčuđavajte. Evropske pločice kurca ne valjaju od kad su dobili zabranu korištenja azbesta... Sad, svaka čast ultraskupim pločicama koje ima možda karbon ili neka druga vlakna, jer pločica bez vlakana nije pločica...

 

BTW, pločice su bile original DAEWOO za nubiru/lanosa sport...

Ja sam napisao svoje iskustvo. Svašta sam prošao sa autom, imam ga dosta vremena, puno kombinacija, nekoliko različitih motora, setupa kočnica, itd...

 

To je moje iskustvo. I zašto bi me netko slušao? Ako me hoće poslušati, uštediti će 150-200EU, ako me neće poslušati, boli me tuki... Meni niti izđepa niti u đep... :P

 

BTW, lik je pitao za tuđa iskustva. Ljudi napišu svoja i to je to. A ne flejmanje od 300 postova tko je pametniji... :doh: Ja stvarno ne kužim klince po forumima... :doh:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dakle, ako sve znaš, zašto pitaš?

 

 

Znaš da su korejski diskovi i pločice najbolji, zašto onda ne otiđeš u Chevrolet/Daewoo i jednostavno ih ne kupiš? Uštedit ćeš i novac i živce.

 

Ili odi u Intercars pa naruči nosukau pločice za VW ako postoje. :rofl:

 

A pošto nikada nećeš dobiti istu kočionu silu sa Europskim setupom, ne znam zašto se ne vratiš na korejski koji je očito jeftiniji i bolji?

 

 

 

 

Ovo nije podjebavajući post već me samo zanima kako si od zakletog neprijatelja europljana postao "prijatelj"?

 

 

 

 

P.S. Ako želiš "normalne" pločice, slobodno mi se javi na PM, pa ću ti srediti popust na Textar, Ferodo, ATE, LUCAS/TRW, Zimmermann, Mintex, Trusting,... biraj, jer ti ja nemam namjeru preporučiti niti jedne pošto ti imaš uvijek svoje teorije. :thumbsup:

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Kak su ti onda .........

 

............

 

 

...............

 

...............

slobodno mi se javi na PM, pa ću ti srediti popust na Textar, Ferodo, ATE, LUCAS/TRW, Zimmermann, Mintex, Trusting,... biraj, jer ti ja nemam namjeru preporučiti niti jedne pošto ti imaš uvijek svoje teorije. :thumbsup:

 

 

:doh: ti fakat imaš puno previše slobodnog vremena :)

Link to comment
Share on other sites

probaj naci nippon carbon, coivjek se kune u njih veli da vectra sa 1500 killa mjerena na atestu s njima sa 200 sa vise uzastopnih kocenja najbolje kocila od svega sta je isprobao bez fadinga i pregrijavanja,, bas smo danas trkeljali lovacke na poligonu

 

pitaj tam na krtuning.net dareka pa ces cuti sta ce ti reci..

 

navodno da rade te pplocice za opele... pa ti pase valjda....

Link to comment
Share on other sites

Ferodo thermo quiet. Ja sam se preporodio. Ništa ne prljaju felge, uvijek koče koliko ih god ugrijao. Preporučam ti ih

 

Gdje? Koliko love?

 

Zar nisi donedavno izjavljivao da su tebi najbolje plocice kineske/korejske proizvodnje jerbo imaju azbest pa samim time i navodno bolje koce?

 

Sve plocice koje su ti decki preporucili su BEZ AZBESTA.

 

To je bilo dok sam imao korejske male diskove i klješta.

Sad imam evropske veće diskove i veća klješta, tako da NAŽALOST ne mogu više kupiti korejske pločice koje traju 30.000km i ne prljaju felge, a koče jebeno... ;)

 

probaj naci nippon carbon, coivjek se kune u njih veli da vectra sa 1500 killa mjerena na atestu s njima sa 200 sa vise uzastopnih kocenja najbolje kocila od svega sta je isprobao bez fadinga i pregrijavanja,, bas smo danas trkeljali lovacke na poligonu

 

pitaj tam na krtuning.net dareka pa ces cuti sta ce ti reci..

 

navodno da rade te pplocice za opele... pa ti pase valjda....

 

Di toga ima?

 

I BTW, bolje da manje prljaju felge, uprav da lošije koče.. ;)

I BTW2, čuo sam da imaju neke trkače pločice, puno tvrdđe koje se moraju ugrijati da bi kočile. Navodno koče jebeno, a ne prljaju felge... Jel to istina i gdje to kupiti?

Link to comment
Share on other sites

o jebote, svi kad pipnu kocnicu zabijaju oci u staklo, a onda kad se spucaju u nekog krive su kocnice...

 

meni ode nesto nije jasno, ja uvik placen da bi mi kocnice mogle i bolje kocit a imam diskove barem promjera ko vecina sudionika u topicu ako ne i vece, rezane diskove, ferodo plocice, motul 600 ulje i plasticne lajtunge, i opet moze bolje ...

 

a i svake sljedece plocice ce bit sve mekse i mekse dok ne dodjem do toga da budu premekane i pregrijavaju se onda cu se vratit jedan korak nazad ...

 

kakve tvrdje plocice nikola jesi lud?

Link to comment
Share on other sites

Šta bi trebao mijenjati pločice 3 puta godišnje... A da ne pričamo o cijeni sredstva za čišćenje felgi...

 

I prije nego počneš stavljati mekše pločice, probaj staviti mekše gume... ;)

Link to comment
Share on other sites

Šta bi trebao mijenjati pločice 3 puta godišnje... A da ne pričamo o cijeni sredstva za čišćenje felgi...

 

I prije nego počneš stavljati mekše pločice, probaj staviti mekše gume... ;)

 

Postoji solucija tvog problema.

 

Pošto tvrdiš da su ti korejske pločice bolje od EU, a sada si "osuđen" na EU kočioni sustav - evo ti par kineskih/korejskih pločica za tvoj EU kočioni sustav:

 

 

JC Premium:

C1X004PR

C1X016PR

C2X003PR

 

Ako kojim slučajem nemaju navedene na lageru, postoji još jedna varijanta:

QUICK BRAKE

QB1180

QB1266

 

Mislim da ti je cca 80kn/grt. Po tim cijenama i možeš svakih 5-10000km mijenjati pločice.

 

Mislim da je to onda to. Nema potrebe dalje tražiti.:cool:

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Šta bi trebao mijenjati pločice 3 puta godišnje... A da ne pričamo o cijeni sredstva za čišćenje felgi...

 

I prije nego počneš stavljati mekše pločice, probaj staviti mekše gume... ;)

 

kakva sredstva za sta?

 

čarli/jar/sredstvo za pranje pijata/votevr mala spuzva/cetkica za zube i operes felge bez problema...

sta operes auto jednom u 6mj a smetate sta je sporko, pa onda ga peri cesce...

 

najmekse plocice bi ti trebale izdrzat 30 000km - naglasak na trebale...

a to je cek i tebi god dana voznje. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Textar sam imao i isto je smeće koje prlja felge.

Meni ove pločice koje sam sad imao (nisam siguran jesu li ATE ili što) nisu trajale 10.000km i strašno prljaju felge. 3 kočenja sa 200 i felge crne...

 

Hoću ultra tvrde pločice koje nakon mjesec dana ne zapraljaju felge... :)

 

BTW, i nije bila priča za kineze nego za original daewoo/korea pločice od lanosa sport/nubire. Iste su 2-3mm mesnatije od svih zamjenskih koje sam kupovao, ultra su tvrde, traju preko 30.000km i ništa ne prljaju felge, a koče odlično u kombinaciji sa brembo max narezanim diskovima... :)

 

Probao sam i one neke nippon obične. Isto smeće koje se poderalo nakon 5000km i košta manje od 200kn komplet. Original je bio 400kn i tako mi žao što nema takvih pločica za ovaj evropski set kočnica...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...