Jump to content

Koje pločice kupiti (i gdje) da su tvrđe od originala


mr_G

Recommended Posts

Uzmi uzorak pločica koje sad imaš, prođi kod tokara da ti od čelika istokari pločice po uzorku, to stavi i garantiram ti da nećeš imat problema sa prljanjem felgi. ;)

 

ja sam mu htio savjetovat inox, jebiga ipak da ne prlja felge, a i da se nevidi hrdja.

 

Odusta san od ovog sdavjeta jer bi reka d aga zajebajen

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

MRGa, ti si retardiran. :cool:

 

Zašto? Zašto što sam van mainstreama? :huh: Zapitaj se 'ko je zaista retardiran. Onaj koji ide kontra svih pretpostavki i sam se uvjeri u nešto, ili onaj koji kao ovca ponavlja kao mantru, nešto što je opće prihvaćeno zdravo za gotovo...

 

 

Ja sam napisao svoja iskustva. Probao sa nippon, textar i još neko zamjensko smeće na korejskom setupu. Daleko najjače je bilo original daewoo pločice + daewoo diskovi ili još bolje brembo max diskovi...

back on topic.

Ja ću probati one ferodo premier ili ferodo thermo quiet, a možda i one karbonske ako saznam gdje i kako?

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Zašto? Zašto što sam van mainstreama? :huh: Zapitaj se 'ko je zaista retardiran. Onaj koji ide kontra svih pretpostavki i sam se uvjeri u nešto, ili onaj koji kao ovca ponavlja kao mantru, nešto što je opće prihvaćeno zdravo za gotovo...

 

 

Ja sam napisao svoja iskustva. Probao sa nippon, textar i još neko zamjensko smeće na korejskom setupu. Daleko najjače je bilo original daewoo pločice + daewoo diskovi ili još bolje brembo max diskovi...

back on topic.

Ja ću probati one ferodo premier ili ferodo thermo quiet, a možda i one karbonske ako saznam gdje i kako?

 

Ma, sve 5. :cool:

 

Budi svoj - Sprite. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Upravo to.. ;)

Nego reci ti meni koliko u tebe ove zadnje što sam naveo? :)

 

Jer od sad pa na dalje idem metodom eliminacije dok na ovom evropskom setupu ne nađem nešto što će me zadovoljiti... :)

Link to comment
Share on other sites

A kako se kreću cijene?

 

Prednji set cca. 1000 kn, slicna cijena kao Ferodo DS2500, ali ako nemaju za tvoje vozilo na listi koju imaju na netu i moraju raditi plocice bas za tebe onda jos vise...

 

BTW nisu bas njezne prema diskovima kao Ferodo...

Link to comment
Share on other sites

Evo šta kaže jedan lik što vozi hondu typeR.

 

"Ne dajem... 1. vlasnik je bio lud pa je stavio originalne pločice koje drže zasad 65.000 km... a držat će još 10.000 sigurno...

 

Pa možda to i nije luda investicija... ove zamjenske drže po 30.000 km i već se istroše a koštaju oko 450 kn... a originalke drže duplo duže ali više nego duplo koštaju...

 

Ma vidjet ću... možda poludim pa kupim originalne..."

 

Pločice traju i traju, ludo koče i ne prljaju felgu. Koštaju 1300kn i traju po 70.000km... A meni ove za 300kn nestanu nakon 10.000km i još imam ciganske crne felge stalno...

 

Da imaju takve za calibru turbo, ja bi reskirao pare... :)

 

"Nissin pločice se stavljaju kao original na Hondu (Honda ne radi tj. ne stavlja svoj žig na pločice)... Te sad imam gore i pločice su zakon... Auto je prešao 67.000 km sa njima i imaju još mesa...

 

Ono kaj sam rekao da će izdržat još 10.000, malo sam se prešo... bio sam kod majstora da mi provjeri kočnice i njegov zaključak je da sam miran još barem 30.000 km...

 

Kad sam gledao, pločice su mi se činile istrošene jer nisam vidio dio pločice koji ulazi pod čeljust... a to je onaj glavni dio kojeg ima još podosta...

 

Na te pločice sam mislio kad sam rekao da original koštaju 1300 kn...

 

Nissin košta 1300 kn i vrijedi svake kune i mislim da ću ipak ispast lud i kupit Nissin-a...

 

A kaj se tiče toga da za te novce mogu dobit i diskove... diskovi mi ne trebaju jer ovi oriđiđi koji su gore imaju već 113.000 km na sebi i još će barem pola toliko izdržat...

 

Nemaš ti šta je prva ugradnja... da sad ugradim nove diskove, potrošili bi se za 50.000 km...

 

Nissin

"

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Iz tvog prethodnog posta mogu zaključiti da se taj dečko uopće ne vozi(čitaj:ganja) s tima autom,pazi da ti pločice traju 100tkm moraš se voziti kao penzić doslovno.

Ti bi htio biti jeben i pošten,ako se brzo voziš i stalno naganjaš pločica ti ne može trajati.

Javi se Reneu uzmi pločice koje hoćeš Koreju iili EU....................i završi ovu sagu!!!

Link to comment
Share on other sites

@mrG

 

a najjeftinije su Ferodo Target

 

iskreno, ja tebe stvarno ne razumjem glede toga što da bolje traje duže, bolje koči i ne prlja felge. kupiš najjeftiniju i poslije nemoj požaliti što si doživio u crnoj korinici.

 

azbest? što će ti to? želiš li ubiti ostale ljude u okolini??? čitaj s razumjevanjem

 

ja nekad znam potrošiti 2 puta godišnje a nekad normalno .

ne vjerujem tipovima sa sportskim autom da na gradskoj vožnji uspiju izdržati 100tkm. jednostavno nikako. očito tvoj kolega sa foruma živi van grada pa normanlo da izdrži. niti ne žalim što prlja felgu nego bitno da bolje koči da mogu zaustaviti potpuno. razumješ? najgore je tvrdom pločicom pokositi neke pješake na semaforu. nema goreg zvuka : CIIIIIIIIIIK

 

 

nekako mi se čini da je ovo interna zajebancija... da se kuri na neke forumaše odnosno dizanja tlaka.

Link to comment
Share on other sites

Evo što kaže stress za original GM pločice:

 

"Ja znam da neću više nikada staviti originalne GM pločice. Truse se ko blesave, prašine od njih k'o u priči...

 

Moja preporuka za Ferodo Premier."

Link to comment
Share on other sites

Majke mi ako ste vi normalni, slžete neke brze aute kao, a gledate koliko će felgu zaprljati...:doh:

 

Ak triput zakočim ko konj, normalno da će na felgi već biti sloj prljavštine, ali zato je auto i STAO kad je trebao!

 

Ja imam Ferodo Premier i dobre su mi, u kombinaciji sa ATE diskovima, koči meni dovoljno, felge prlja kolko prlja (rađe ću svakih par dana proć felge sa spužvicom, nego kemijat sa pločicama), ne cvile i ja sam bio i ostao zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Majke mi ako ste vi normalni, slžete neke brze aute kao, a gledate koliko će felgu zaprljati...:doh:

 

Potpis.

 

Ma ja mislim da ti je G-a uhvatila kriza kaj već dugo nije niš zakuhao na forumu, pa izleće sa ovakvim nebuloznim threadovima...

 

Frajer ima 2km žice provučene ovlaš po autu, to ga ne smeta, ali ga smeta kaj mora felge oprat... LOL

Kao bitnije je da one bude čiste nego to dal će stat kad mora zakočit... :doh:

 

Malo ovoga čuda radi...

 

sonax.jpg

 

Puno jefitnije nego ovo:

 

carcrasha.jpg

Edited by 2fast
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...