Jump to content

Auto Tim i Unichip


mislav

Recommended Posts

Ovim putem bi vas sve htio upoznati s poslovanjem tvrtke auto Tim, te njenim vlasnicima i djelatnicima.

 

U 8 mj. prošle godine u Alfu 156 V6 je ugrađen Unichip Q+, za koji su mi u Auto Timu dali račun samo za ugradnju (prvi minus), a prodali (očito) polovan uređaj. Auto od početka nije išao dobro i bacao je grešku motora, tako da je bilo potrebno drugo mapiranje na kojem je tek ubačena širokopojasna sonda (!!!).

Auto od 01.10.2008 do 15.3.2009 stoji u garaži, ne vozi se i pali se svakih tjedan dana. 20.03. registriram auto i 27.03. krenem na put, auto se ugasi pri 160 km/h i stane na granici s Italijom. Šlepa do ZG – 580 EUR.

U alfinom servisu u Sisku ustanovljuju da greška dolazi sa centrale, otvaraju je i pronalaze kvar. Zalemljuju spoj, skidaju Unichip i auto radi. Tek nakon 2 mjeseca sam saznao da je i Unichip tad riknuo. Auto Tim stručnjaci su cijelo vrijeme tvrdili da sve radi najnormalnije (drugi minus).

Dolazim u Auto Tim i objašnjavam situaciju, troškove itd. Oni ne jebu, ne može to biti do Unichipa, nema šanse, složićemo ga ponovno pa ćeš vidjeti...

I ja budala se dam nagovoriti, ali im kažem slijedeći put kad pukne guma da će ju oni platit.

Kasnije sam saznao i da su Damiru iz Dasteka tvrdili da sam ja kupio polovan Unichip i donio ga njima na ugradnju ! Bezobrazluk bez granica.

 

Dolazim po auto (ovaj puta ga je radio čuveni majstor Miha, a ne Gonzo) koji je btw bio tamo punih 10 dana (!) i auto izmapiran ima 205 KS po njihovim valjcima (218 KS je imao prije ugradnje bregastih LOL). Sjedam u auto, odmah svjetli check engine, auto trokira, puca na usisu i na auspuhu i najnevjerojatnije od svega – ne ide s mjesta!

Sparkiram auto ispred firme i tak ga ostavim, zovem Damira u Dastek da dođe to skinut jer više neću imat posla s njima u Auto Timu. On dolazi, gleda, rihta, sve je isto i odlučimo skinut Unichip. Napominjem da je instalacija ostala, samo je stavljena umjesto Unichipa njegova brika.

Dan nakon tog sjedam u auto i ponovno trokiranje, ovaj puta i rad na 5 cilindara. Auto se ponovno ugasio i u servisu otvaraju centralu koja je ovaj put potpuno izgorila na 6. cilindru te na izlazima. Razlog je nestručna ugradnja, te krivo vučene žice na centralinu. Potpisana izjava ovlaštenog servisa kaže tako.

 

I sad tek kreće natezanje...

Troškovi zasada su:

4.000 kn Unichip

4.230 kn šlepa (580 EUR)

1.500 kn popravak

500 kn ponovno šlepa

7.300 kn nova centrala

UKUPNO 17.530 kn

 

U 100 navrata sam pokušao dobiti Igora kako bi se dogovorili i riješili stvar u tišini i bez natezanja. Bezuspješno. Ponudio sam opciju Auto Timu da vrate lovu od Unichipa i plate centralu ili ako ide na sud da će platiti sve troškove + rent-a-car za period koliko sam bez auta. Njima se živo j... i službeni odgovor je:

Nije Unichip 100%, ali AKO JE onda se dogovori s Dastekom da plati!

Šta dalje reći... To bi značilo isto kao da moj neki partner iz npr. Dubrovnika sjebe nešto na autu prilikom ugradnje alarma i kaže čovjeku da nek' mu to plati C-Mod jer su njihovi alarmi!

 

Samo da napomenem da sam se za Unichip odlučio čisto iz razloga da imam više mapa. Nikad ih nisam imao, kao i brojne druge funkcije koje bi s Unichipom trebale raditi (launch control npr.). Ovo dakle nije pljuvanje po uređaju nego čisto osvrt na jednu tipičnu balkansku firmu sa problemom nestručnosti i problemom u ponašanju.

 

Damir iz Dasteka mi danas prenosi poruku Igora iz auto Tima koji veli da ih boli k...., da imaju svoje odvjetnike i procjenitelje, kao i hrpu već tužbi i da radim kaj hoću.

Ovaj tjedan je angažiran sudski vještak koji će potvrditi priču iz servisa, te cijeli slučaj ide na sud. Više me nije briga koliko će sve koštati jer je čisto kao suza.

 

Ovim putem bi htio puno pozdraviti djelatnike Auto Tima – Maria i Igora, te im se zahvaliti na svemu i poželiti im sreću u daljnjem poslovanju.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

općenito PIGGYBACK uređaji su teški shit svaki bez izuzetka

Koliko si dao na sva sranja gore Hic ti je mogao staviti VIPEC + zmapirati i još bi se satrali u alkoholu i klopi, + imao bi SA koji radi kako treba

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

frend je stavio unichip na preslozen motor kompletno...olaksan, bregaste, veci tb...lalla...ali nije kod nas nego u sloveniji...i auto ide ko sotona...i sve radi super...vec godinu dana

 

tako da je ocito stvar nestrucne ugradnje a ovdje vidim i komunikacije sa strankom koja ti je donjela lovu...

ali kod nas u zadnje vrijeme svi samo gledaju da sto brze poberu pare...

svaka cast iznimkama...

Link to comment
Share on other sites

općenito PIGGYBACK uređaji su teški shit svaki bez izuzetka

Koliko si dao na sva sranja gore Hic ti je mogao staviti VIPEC + zmapirati i još bi se satrali u alkoholu i klopi, + imao bi SA koji radi kako treba

 

sad si me podsjetio - u međuvremenu sam bio i kod Hica i u 2 navrata mu se smrznuo komp i nije se mogao spojiti na centralu nikako :) još jedan dokaz kako su mi ga metnuli fino...

Link to comment
Share on other sites

Ja cu samo reci join the club :-( Mene je isto prica sa Unichipom kostala nekih 18k kuna (doduse jako mali dio novca je otisao u AutoTim a znatno veci u tadasnji Dastek i Gonzove kucne carolije) i sto puta sam bio pozalio sto nisam otisao na SA na pocetku. Mada mogu reci da mi je i zao sto pred kraj nisam imao volje otici u SLO izmapirati auto jer sam siguran da bi tamo sve lijepo slozili barem po iskustvima drugih ljudi tamo.

Edited by Hive
Link to comment
Share on other sites

Normalno da se Igor nece javit. Nisi se sigurno s njim nit dogovarao... Ima svoje zaposlenike koji to rade a uničip nije njegov tako da nevidim razlog prozivanje firme Auto Tim jer oni ugrađuju plin a dastek i uničip su drugo.. To je 2 u 1.. Oni jesu jedno al su 2 :D

Sto se tiče Auto Tima oni svoje reklamacije uvazavaju,, tako da bi bilo dobro čut i drugu stranu priče... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u Dasteku ugrađivao Unichip 2006. god na Simcu koju sam tada imao za SR,platio na rate,dobio samo ono što sam htio (177KS ----> 255KS),nikakvih problema nije bilo.

 

Za Auto Tim isto mogu samo reći svaku riječ pohvale što se tiče odrađenog posla i susretljivosti kod eventualnih kasnijih reklamacija ili bilo kakvih drugih problema(ovo govorim na temelju iskustva vezanog na suradnju Renault Nissan Hrvatska i Auto TIM-a kao ovlaštenog dobavljača GPL uređaja).

Link to comment
Share on other sites

Unichip nisam ugrađivao,plin jesam,i nikakvih primjedbi nemam....ali znam da se trudi(barem Igor)da sve bude kak treba,a sada kaj mu kokoši po kokošinjcu delaju dok njega nema,to neznam.

u svakom slučaju,žalosno....nadam se da bude Igor to uzeo pod svoje i riješio na najbolji način.

Drž se Mislave,nadam se da bu sve ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Dastek nije nikad poslovao kako se spada pa je propao. I onda je Igor kupio valjke od njih i preuzeo zaposlenike od njih... Tako da je i Gonzo došao kao pripadna oprema za valjke...

 

No što kažu ostali, za LPG i autotim nemam nikakve zamjerke. Već nekoliko mojih prijatelja je išlo kod njih i nema problema...

Link to comment
Share on other sites

hebote pa izgleda da je moj mali getz jedini NA auto koji nije zasran kod montiranja unichipa

i jos ide ko kuga :)

 

ups, da ga ne ureknem

 

nisi jedini :)

i ja sam bio zadovoljan s unichipom

ali istina, nisam imao veze s Auto Timom nego direkt sa Dastekom(tocnije, Damir/Gonzo)

Link to comment
Share on other sites

A evo i druge strane priče :

 

c/p sa foruma hr

 

 

nije mi praksa odgovarati na forumima i pogotovo na ovakve optuzbe al ajde... mogu i ja ednom

Prvo, daj se ti sam sa sobom dgovori jel taj ovlasteni servis koji je dao dijagnozu Autocommerce ili neki u Sisku.

Jednom tvrdis jedno a drugi puta drugo. Ili ne znas gdje si sve bio?

Drugo, mene nema u servisu vec 6 mjeseci a sa Damirom se nisam cuo i vise od 6 mjeseci tak da ti i ova

konstatacija da sam ja nesto reko Damiru uopce ne stoji.

Trece, Samo jednom sam dobio upit i informaciju o tvom autu prije par mjeseci i Mariu sam prenio sta da radi i sta

da ti kaze. Ne vidim razloga zasto da se sastajem sa tobom kad znam sta hoces. A to je izvuci neke novce za

auto koji je neispravan od prije. Ni na kraj pameti mi nije bilo platiti i jednu kunu za kvrove koji nemaju nikakve veze

sa nama a jos manje sa UNICHIPOM. Vec ti je 6 puta receno da angaziras sudskog vjestaka koji to moze utvrditi.

Cetvrto, ugradnja i UNICHIP ti je bio preskup od Auto Tim-a pa si kupio rabljeni. Gdje i kako si ga dobio mene ne

zanima ali ne lazi da si ga kupio od Auto Tim-a kad nisi. No i taj rabljeni UNICHIP nije kriv za tvoje probleme.

Peto, mogao si napisati da je auto bio i kod Bertola i da je on stosta utvrdio sto nema veze sa UNICHIPOM.

Sesto, nasa jedina greska je sto nismo dobro provjerili ispravnost auta i elektronike jer se na kraju ispostavilo

da se po zicama cackalo uzduz i poprijeko, nadostukavalo i sta ti ja znam sta sve nije radilo.

No i to ti je receno ali ti i to zanemarujes.

Sedmo, da je stvar tak cista ti bi odavno mahal papirom sudskig vjestaka i dao predmet na sud.

Jedina satisfakcija ti je ostala pljuvanje po forumima.

BTW, jesi bio na nasem forumu, tam jos nisam nis procital o tebi i tvojim problemima .

Ja sam ti logiran i na BMW, Honda i jos neke forume pa ako ti treba username i pass da i tamo

pljujes, samo reci samo cisto sumnjam da budes jer tebe i tvoje poslovanje imaju vec mnogi

na piku al to sada nije predmet razgovora.

 

I samo da ti kazem da je to sve sto ces cuti od mene. U daljne diskusije se necu upustati jer

smatram da smo 100% u pravu jer da smo nesto mi sjebali, vjeruj mi da bi do sada vec sjedio

samnom na kavi gdje bi pokusali izgladiti stvar.

Link to comment
Share on other sites

prvo - imao sam unichip, radio savrseno, izvađen je van i stavljen na bravo 4x4 i radi savrseno

 

drugo- jedni od prvih auta koji su rađeni od strane gonze su simca i moj tipo, ispali odlicno

 

trece - sumljam u to da je mislavova alfa bila pokvarena prije ugradnje unichipa, covjek je prevelika picajzla da bi vozio auto a da nesto ne stima

 

cetvrto - ovo treba rijesiti na kavi, pa igor smisli pola sata i nadjite se jer ovo nema smisla

Link to comment
Share on other sites

Imam Unichip na BMW-u.

Prvi put ugradio ga je i mapirao Gonzo još u Dasteku

Radilo je ok dok nije prdnuo na usisu, što se pokazalo kao kvar ECU-a.

Kvar na ECU-a zaista nije bio zbog njih, to znam pouzdano.

 

Zatim sam mjenjao instalaciju i ECU, odveo auto svojom voljom u Novo Mesto kod Erca na ugradnju i mapu uz koordinaciju Damira (Dastek) koji mi je cijelo vrijeme bio na raspolaganju i maksimano izašao u susret.

 

Gonzova mapa, kako se pokazalo, nije imala nikakve korekcije goriva.

 

Unichip i motor su napravili dosta drift kilometara bez najmanjeg problema.

 

S Auto Timom nemam nikakavo iskustvo, tako da nemam što ni reći.

 

S Mislavom imam iskustvo i čovjek je uvijek maksimalno iskren, fer i korektan.

Link to comment
Share on other sites

Na stranu unichip i sve ostalo. Sve što je piggyback k_rca ne valja... Zašto? Zato što ti varaš i povlačiš mape paljenja i goriva i super...

No to je prvih 15sekundi boosta i svega ostalog. Drugih 15sekundi ECU empirijski računa EGT i potpuno promijeni mape benzina i paljenja (počne zalijevati motor i ruši boost) i onda više na unichip ništa nemaš...

 

Radili su dečki unichip na jakim turbo motorima, doživjeli ovo gore i sve počupali van i stavili stand alone...

Link to comment
Share on other sites

A evo i druge strane priče :

 

c/p sa foruma hr

 

 

nije mi praksa odgovarati na forumima i pogotovo na ovakve optuzbe al ajde... mogu i ja ednom

Prvo, daj se ti sam sa sobom dgovori jel taj ovlasteni servis koji je dao dijagnozu Autocommerce ili neki u Sisku.

Jednom tvrdis jedno a drugi puta drugo. Ili ne znas gdje si sve bio?

Drugo, mene nema u servisu vec 6 mjeseci a sa Damirom se nisam cuo i vise od 6 mjeseci tak da ti i ova

konstatacija da sam ja nesto reko Damiru uopce ne stoji.

Trece, Samo jednom sam dobio upit i informaciju o tvom autu prije par mjeseci i Mariu sam prenio sta da radi i sta

da ti kaze. Ne vidim razloga zasto da se sastajem sa tobom kad znam sta hoces. A to je izvuci neke novce za

auto koji je neispravan od prije. Ni na kraj pameti mi nije bilo platiti i jednu kunu za kvrove koji nemaju nikakve veze

sa nama a jos manje sa UNICHIPOM. Vec ti je 6 puta receno da angaziras sudskog vjestaka koji to moze utvrditi.

Cetvrto, ugradnja i UNICHIP ti je bio preskup od Auto Tim-a pa si kupio rabljeni. Gdje i kako si ga dobio mene ne

zanima ali ne lazi da si ga kupio od Auto Tim-a kad nisi. No i taj rabljeni UNICHIP nije kriv za tvoje probleme.

Peto, mogao si napisati da je auto bio i kod Bertola i da je on stosta utvrdio sto nema veze sa UNICHIPOM.

Sesto, nasa jedina greska je sto nismo dobro provjerili ispravnost auta i elektronike jer se na kraju ispostavilo

da se po zicama cackalo uzduz i poprijeko, nadostukavalo i sta ti ja znam sta sve nije radilo.

No i to ti je receno ali ti i to zanemarujes.

Sedmo, da je stvar tak cista ti bi odavno mahal papirom sudskig vjestaka i dao predmet na sud.

Jedina satisfakcija ti je ostala pljuvanje po forumima.

BTW, jesi bio na nasem forumu, tam jos nisam nis procital o tebi i tvojim problemima .

Ja sam ti logiran i na BMW, Honda i jos neke forume pa ako ti treba username i pass da i tamo

pljujes, samo reci samo cisto sumnjam da budes jer tebe i tvoje poslovanje imaju vec mnogi

na piku al to sada nije predmet razgovora.

 

I samo da ti kazem da je to sve sto ces cuti od mene. U daljne diskusije se necu upustati jer

smatram da smo 100% u pravu jer da smo nesto mi sjebali, vjeruj mi da bi do sada vec sjedio

samnom na kavi gdje bi pokusali izgladiti stvar.

 

znači čovjek tvrdi da sam ja uređaj kupio negdje drugdje...jel trebam komentirati ovo?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...