Jump to content

Auto Tim i Unichip


mislav

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

2 Mr_G.: oćeš reć da Unichip i plin(Landi Renzo) nikak ne mogu zajedno?

 

Mogu kao i 2 pedera sa nimfomankom u istom stanu živjeti... :rofl::drink:

 

Zašto komplicirat? 1 elektronika za plin, ECU od automobila + na to ovaj Unichip, čemu???

VEMS može sve to zamjenit i nedvojbeno bolje obavljat zadanu funkciju.

 

 

Upravo.

Link to comment
Share on other sites

Ovo nije mogao napraviti unichip... Nisam nigdje uspio naći instalacijsku shemu, no koliko sam upoznat, unichip se ne spaja na injektore (molio bih nekoga shemu spajanja da ovo potvrdimo), samo na senzore i bobine... Unichip je mogao spaliti bobine, ali ne i injektore ili injektorske izlaze...

 

No ono što si u cijeloj priči prešutio je činjenica da auto ima instaliran landirenzo plin... piggyback od plina SE SPAJA na injektore i on je mogao prouzročiti kvar izlaza za injektore... ;)

 

BTW biseru jedan! Staviš plin i ideš staviti piggyback unichip?! Nije ti bio dovoljan jedan piggyback od plina! Za tvoj slučaj postoji samo jedno rješenje a to je stand alone VEMS koji će odraditi obje banke injektora (i plinske i benzinske i onda nakon toga kompresor)... ;)

 

Spaja se unichip na izlaze od injektora. Ali nisu ti izlazi od stakla da samo tako odlaze. Neda mi se potpuno objasnjavati problematiku, jer tak i onak me vecina nece niti 1% razumjeti.

Link to comment
Share on other sites

Spaja se unichip na izlaze od injektora. Ali nisu ti izlazi od stakla da samo tako odlaze. Neda mi se potpuno objasnjavati problematiku, jer tak i onak me vecina nece niti 1% razumjeti.

 

A ipak se spaja? Onda može biti odgovoran ili unichip ili plin...

 

Gle, nek su malo lošije instalacije izolirane, i evo ti sranja. A i flyback može više trpiti ako su ga talijani lošije spojili..

 

 

No neznam jesi vidio kako izgledaju nove hibridne centraline? Izlazni tranzistori za injektore koji oni stavljaju ja nebi stavio niti da mi pale ledice a kamoli injektore..

 

I meni je jednom izgorio jedan plinski injektor + izlazni tranzistor na landirenzo za plinski injektor, sam od sebe... :huh:

Link to comment
Share on other sites

A eto vidiš. Ja doživio da je FET izgorio pa spalio injektor... :) I dečki u auto-timu se čudom čudili, no sve mi uredno zamijenili.. ;)

 

Ovi IRF su do jaja. Koliko su penezov?

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
nije remapirana centrala

 

a Unichip je skinut?

ak je tak onda vjerojatno zbog bregastih koje su navdono malo jača varijanta što se tiče dobitka snage i trebo bi remap sad ali če to na org ECU bit teže izvedivo jer se neda radit sa emulatorom...da se složit ali če trajat i onda koštat...unichip je u tom pogledu jednostavniji

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Samo da dodam jedno iskustvo sa Auto timom.

 

Radi se o BMW-u 318 i sa 83 KW, ugrađen Landi sustav sa direktnim ubrizgavanjem, na računu piše 75 KW..... šta god to značilo...

 

Uglavnom, odmah nakon ugradnje na mjestu gdje je bučeno za točenje, auto počeo hrđati, žice koje su slagane ono kotora su sve povezane sa hrpom vezica...... kao da se nisu mogle skratiti, lagano zapinjanje kod naglijeg davanja gasa... to je normalno jer kao isto se događa i na benzinu.... nebih baš rekao.

 

Ali dobro, preko svega toga sam prešao dok nije na 10000 pukla membrana na isparivaču i plin počeo curiti oko motora.

 

Dođem na servis, i kažu, zamjena membrane je u garanciji ali moram platiti redovni servis na 10000 km koji košta 535 kn, ako ne napravim i platim taj servis, gubim garanciju.

 

I dobro ostavim ja auto, platim servis, kažem im za trokiranje, i da to malo to podese, vratim se po auto, i mogu vidjeti da su se dečki malo navažali okolo, 30 km testne vožnje, drkano po svemu u auto, od radija, el antene, retrovizora, sjedala....... auto prljav.......

 

Zar je fakat bilo potrebno napraviti 30 km i drkati po svemu tome da bi se napravila probna vožnja?

 

Pitam zašto je pukla membrana, kažu da sam trebao doći na dotezanje membrane.

Link to comment
Share on other sites

Ako oces da se dobro podesi auto trebas se dosta voziti. Ima puno rezima u kojem motor radi i ako se hoce provjeriti da je sve ok, treba sve te rezime isprobati.

A ovo za garanciju i redoviti servis nije nist cudno. Pa tko bi isao s novim autom u ovlasteni servis da ne gube garanciju ako drugde rade servis. Pa nitko normalan nebi placao 1000kn+ za zamjenu 4litre srednje kvalitete ulja.

Link to comment
Share on other sites

Da, znam kada su meni mapirali za plin, da smo se vozili dosta, jer ja nisam bio sretan sa potrošnjom.A i treba na svakom servisu to napraviti.

Neznam, ali meni sve šljaka kak spada, i sve je u redu.Još da ne kasnim na servise....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...