Jump to content

Strojna obrada - tko ovo može?


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

blok je vani, otvoren... Uzmi biaks i deri... ;)

 

A za onaj završni polirani rub uzmeš rotirajući šmirgl papir za biajks... Nađemo se, odemo do bauhausa i pokažem ti što sve trebaš.... 3 sata posla i imaš rupe ko na prvoj slici.. :)

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Nema bušenja bloka :), mudri kutija je opet imao svoje prste u savjetovanju i odluka je pala na vakuum pumpu kao ispomoć u OCC sistemu po potrebi. A pumpu ionako već imam (trebala je imati drugu namjenu, ali na kraju nije bilo potrebno), pa ću ju sada iskoristiti. Čak je i OEM Volvo, ima originalni nosač i svoje mjesto u motornom prostoru :):

vacuum_856e9.jpg

 

Hvala svima na pomoći!

Link to comment
Share on other sites

Mozes izracunat protok za 1 cilindar. 2.0 motor , 4 cilindara. 500cc po cilindru, na 6000 okretaja u minuti je to 100 okretaja na sekundu po 0.5litra.

 

njemu jos motor nije izgorio, pa vecina plinova izlazi na ispuh, a ne kroz rupu u klipu u karter :).

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi onda bilo ko htjeo spojit mini vakuum pumpu u karter?

 

Jel bilo ko vidio kakvse su vakuum pumpe, koje su spojene na (trkacke) motore sa suhim kartetom putem zupcastog remena?

 

Tu dosta ljudi zaista ne zna kaj znaci napravit vakuum u karteru. I koliko protoka treba. I koliko snage treba za pokrenit takvu pumpu.

Imam mogucnost radit na motorima sa suhim karterom i u zivo vidit kako to radi i kakve pumpe su to.

 

I kad napises neki komentar svi se prave pametne. A pojma nemaju o cime se prica.

 

 

Ti to stvarno neznas??:huh:

 

A kuda ide zrak kad klip ide gore?

Eto, tu ti je odgovor.:)

Edited by Mitja
Link to comment
Share on other sites

Nemojte čupavog zajebavati...

 

Iako jeste logično pošto 2 idu gore 2 dolje, da bi se njihovo pumpanje trebalo poništiti. No to nije istina jer svijet nije idealan, zrak ima prepreke na putu, ulje ometa strujanje zraka, itd...

Link to comment
Share on other sites

Nemojte čupavog zajebavati...

 

Iako jeste logično pošto 2 idu gore 2 dolje, da bi se njihovo pumpanje trebalo poništiti. No to nije istina jer svijet nije idealan, zrak ima prepreke na putu, ulje ometa strujanje zraka, itd...

 

Istina da se stvara vjetric koji malo uvlaci, malo puse van zrak , ali onaj visak koji izade van je ono sto prode pored karika (nekima kroz rupu u klipu). Ako karike jebeno dihtaju iberlauf je skoro beskoristan. Npr na motorima(npr yamaha r6) di su tolerancije puno manje nego kod auta, ako zacepis iberlauf s obicnom pik trakom nista se nece dogoditi. Nece se povecavati tlak u karteru.

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi onda bilo ko htjeo spojit mini vakuum pumpu u karter?

 

Jel bilo ko vidio kakvse su vakuum pumpe, koje su spojene na (trkacke) motore sa suhim kartetom putem zupcastog remena?

 

Tu dosta ljudi zaista ne zna kaj znaci napravit vakuum u karteru. I koliko protoka treba. I koliko snage treba za pokrenit takvu pumpu.

Imam mogucnost radit na motorima sa suhim karterom i u zivo vidit kako to radi i kakve pumpe su to.

 

I kad napises neki komentar svi se prave pametne. A pojma nemaju o cime se prica.

 

ne znam dal da se smijem ili da placem :eek:

 

kad mislis da ne moze gore ocito uvijek moze :sleep:

Link to comment
Share on other sites

Ovdje se brkaju pumpe za suhi karter i pumpe za vakuum....

Po meni ne trebaju nikakve pumpe, samo odušak i crijevo u kantu i bok.... ne kužim kaj se komplicira...

 

Ak previše "puše" u karter znači da nešto ne valja s dihtanjem karika...

Čak i na motoru koji sam raskopao i koji je imao cilindre potrošene 2 desetinke nije posebno puhao na iberlauf...

Link to comment
Share on other sites

2 risbo: jel si u taj motor gurao 2+ bara? :)

 

To sto mitja ne kuzi razliku izmedu te dvije pumpe sve ti govori :)

 

Jel si gledao testove mjerenja pritiska u karteru na turbo autima....neki tjuneri to dosta rade pogotovo na nekim jacim projektima...

 

Nadalje da li si imao turbo auto?Ako nisi nisi mogao vidjet na sta lici usis takavog auta pogotovo kad auto uhvati neke kilometre.

 

Tvornicki odusak i uz neke tvornicke catch canove su napravljeni lose i usis se shebe.

Za imat odusak spojen na usis trebas imat heben catch can sa pregradama ,filterima itd. da se usis ne shebe i uvijek postoji mogucnost da ako ga ne ocistis na vrijeme ces shebat usis.

Nadalje imas i onaj nepovratni ventil koji se lako razhebe pa ti pusta boost it itd.

Sa vakum pumpom se to elegantno rijesi tako da imas dobar odusak koji je bitan za vise stvari i ne moras spajat nista na usis i mozes izbacit ta pusta crijeva ,nepovratni ventil itd.

 

Ja imam opciju na svom autu spojit mehanicku vakum pumpu na bregastu to je tako tvornicki i to radi vrlo lijepo...za ovu elektricnu ne znam ,ali lako moze testirat i izmjerit tlak u "karteru" i vidjet da li je dostatna....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...