Jump to content

Strojna obrada - tko ovo može?


Recommended Posts

mislio sam na atmo motore... ali i da gledamo turbake... opet imaš neki tlak u karteru koji će sam izaći kroz odušak, ne treba ga izvlačiti... i nisam mislio da se spaja u usis nego u oil catch can koji može eventualno imati povrat ulja u karter...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mislio sam na atmo motore... ali i da gledamo turbake... opet imaš neki tlak u karteru koji će sam izaći kroz odušak, ne treba ga izvlačiti... i nisam mislio da se spaja u usis nego u oil catch can koji može eventualno imati povrat ulja u karter...

 

Imaš situaciju kao kod mene... Slini na karter i nemožeš ga zabrtiviti da si iss krist.. Ja sam jako smanjio to slinjenje povećavanje promjera oduška, no niti to još nije dovoljno da motor dolje bude potpuno suh...

 

Znači zato se rade vakuum pumpe ili iberlauf fi 30... :lol:

 

Ita šema sa spajanjem na usis ti je totalno debilna... Turbo motor u vakuumu neće raditi neki preveliki propuh u karteru, no s druge strane, raditi će ogroman propuh u boostu, kako kaže hic, a tada ti usis neće raditi vakuum u karteru da izvuče taj tlak..

 

Generalno mi se sviđa ideja koju misli napraviti tcode, i ako mu uspije i ja ću istu stvar raditi...

 

No moje pitanje je, kakva to pumpa treba biti. Jer obična vakuum pumpa mislim da neće biti dobra... Tebi treba protok a ne tlak... Dalje, sjebati će ju uljne pare... Itd... :drink:

 

malo racunanja.

 

imas motor koji daje 500ks. zbog stanja motora, ima blowby od 7-10%-

 

to je u najgorem slucaju 50+KS plinova u karteru.

 

koliki auspuh trebas za 50ks motor.

 

evo ti odgovora na sve.

:notworthy: Ovo je jebeni odgovor od tebe hic koji kaže sve! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Odušak će biti pošteno napravljen, motor na novo slažem i trebao bi dobro brtviti. A pumpa će eventualno biti kao ispomoć kod 3 bara boosta, čisto da ne moram vezati lancem dip stick :D.

 

ovo dvoje ti je kontradiktorno... Razmisli zašto...

 

Ako ideš na debeli odušak, onda ne možeš na njega nabiti pumpu jer nema smisla (raditi ćeš vakuum na atmosferi :huh:)...

 

A ako ideš na vakuum pumpu onda ti ostaje serijski OCC i serijski odušak koji nabiješ na pumpu i moliš issa daima dovoljan protok zraka da kroz nju prođe 70ks ispuha van.. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

vakuum pumpu mozes staviti u OCC, a dno se vraca u karter. takav zatvoreni sistem je najbolji. (barem po mom iskustvu)

 

dada. Na to sam mislio... Znači iberlauf zatvaraš sa vakuum pumpom... OCC motor već ima serijski (obično u ventil deklu) i ti odma samo izvlačiš zrak iz OCC-a... No reci mi kakva vakuum pumpa mora biti? Što si koristio?

Link to comment
Share on other sites

istina da ima plinova na iberlauf. Neki prilikom mapiranja stave maf senzor na iberlauf i gledaju protok plinova. Ako se protok naglo poveca, onda to znaci da je izgorio motor ili da detonira. Ako se vrati paljenje i protok se vrati na prijasnje vrijednosti, zna se sto se dogodilo.

 

HIC:

blowby se ne racuna tak, da je tak onda bi svaki turbak imao na iberlauf dosta preko 100litara/s :)

Link to comment
Share on other sites

Vakum pumpa pogonjena remenicom je puno bolje rjesenje od elektricne (zbog razlicitog broja okretaja motora), mada uopce ne vidim svrhu za pumpu na Tominom motoru.

I da, Mitja je dobro napisao, zadnji sklop u nizu na "suhom karteru" je po potrebi vakum pumpa.

 

Naravno, im ih i zasebnih.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

istina da ima plinova na iberlauf. Neki prilikom mapiranja stave maf senzor na iberlauf i gledaju protok plinova. Ako se protok naglo poveca, onda to znaci da je izgorio motor ili da detonira. Ako se vrati paljenje i protok se vrati na prijasnje vrijednosti, zna se sto se dogodilo.

 

HIC:

blowby se ne racuna tak, da je tak onda bi svaki turbak imao na iberlauf dosta preko 100litara/s :)

 

 

onda me nauci kako se racuna, pa da ja naucim sve ostale tunere, koji jadni, nemaju pojma kako se to racuna. ja sam to izmislio, pa da vidim gdje grijesim.

i onaj majmun gumpert u audiju, fakat nema pojma...sad cu mu ja odmah to objasnit, cim mi ti napises.

Link to comment
Share on other sites

ono sto znam i sto sam vidio je da svi semerinzi od bregaste i radilice IZLETE sa svog mjesta u roku keks.

 

pa ti litraj koliko hoces.

 

valjda audi petak ima zbog ustede na materijalu 30mm rupu za iberlauf na bloku.

Link to comment
Share on other sites

ono sto znam i sto sam vidio je da svi semerinzi od bregaste i radilice IZLETE sa svog mjesta u roku keks.

 

pa ti litraj koliko hoces.

 

valjda audi petak ima zbog ustede na materijalu 30mm rupu za iberlauf na bloku.

Ne ne, to je već u svrhu olakšavanja bloka :D.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...