Jump to content

TAROX - iskustva?


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

brembo my ass

 

brembo proizvodi za porsche i ne smije nikom, pa ni SEBI raditi takva ista klijesta, jer ima porsche 37 zasticenih patenata koje brembo ne smije koristiti.

 

zato je big brake kit od bremba drek.

 

Nigdje nisam usporedio Brembo big brake kit, samo sam napisao da Brembo radi kocnice za Porsche...

Link to comment
Share on other sites

brembo my ass

 

brembo proizvodi za porsche i ne smije nikom, pa ni SEBI raditi takva ista klijesta, jer ima porsche 37 zasticenih patenata koje brembo ne smije koristiti.

 

zato je big brake kit od bremba drek.

 

 

e ti ga znas prosut kao nitko :doh: :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Do sada se uvijek pokazalao bezveze ulagat u polovična rješenja, jer na kraju opet dođeš na to da moraš kupit skuplju stvar... a onda si potrošio nepotrebno više novaca...

Iz tog razloga bih radije uzeo odmah big brake kit i znao da sam miran.

 

Već imam Motul RBF660.

 

Ali i da stavim na papir ATE Power prednje diskove, Ferodo / ATE Power / slične pločice, Goodridge lajtunzi, tu sam već na cifri od cca 5.000 kn. I nisam niš napravio...

 

Lajtunzi VEP hidraulika cca. 350 kn

Motul RBF600 cca. 200 kn

Ferodo DSPerformance cca. 1000 kn

Diskove ako su dobri ni ne treba mijenjati, ja sam morao i stavio sam ATE Power prednje diskove, cca. 900 kn (bar za Toledo).

 

Ne znam kako si ti dosao na 5000 kn?

 

Sad recimo da stavis jos agresivnije plocice recimo DS2500 ili nesto drugo siguran sam da ih ne bi uspio pregrijati samo tako, iako ti imas 300 KS, pa vjerujem da bi imao vece dobiti od nekih 4-klipnih kocnica, ali samo ako ih uparis sa poluslickovima ili slickovima, inace nikakve koristi osim boljeg osjecaja na papucici i ajmo reci neke dodane doze sigurnosti...

Link to comment
Share on other sites

e ti ga znas prosut kao nitko :doh: :lol::lol::lol:

 

 

a ti znas srat ko divizija debelih prasaca.

 

to mi je osobno rekao inzinjer u brembovoj tvornici, kad sam pitao zasto se za porsche i jos neke aute koji od "porschea" (Ustvari bremba) kupuju celjusti, te iste odvajaju na traci, te se koriste klipovi od drugacijeg materijala i jos nekakva sranja.

 

e pa ti lijepo uzmi telefon, nadji tamo nekog, pa nek ti objasni.

Link to comment
Share on other sites

Lajtunzi VEP hidraulika cca. 350 kn

Motul RBF600 cca. 200 kn

Ferodo DSPerformance cca. 1000 kn

Diskove ako su dobri ni ne treba mijenjati, ja sam morao i stavio sam ATE Power prednje diskove, cca. 900 kn (bar za Toledo).

 

Ne znam kako si ti dosao na 5000 kn?

 

Sad recimo da stavis jos agresivnije plocice recimo DS2500 ili nesto drugo siguran sam da ih ne bi uspio pregrijati samo tako, iako ti imas 300 KS, pa vjerujem da bi imao vece dobiti od nekih 4-klipnih kocnica, ali samo ako ih uparis sa poluslickovima ili slickovima, inace nikakve koristi osim boljeg osjecaja na papucici i ajmo reci neke dodane doze sigurnosti...

 

Goodridge lajtunzi - 1.150 KN

Ferodo DS2500 - cca. 2.000 KN

Motul RBF 660, 2x0,5l - 300 KN

ATE Power diskovi -cca. 2500 KN

 

I već smo na 6.000 KN, znači malo sam to sve i podcjenio... :D

 

 

Ispada na ATE big brake kit dođe 17.000 KN, tako da teško da ću to uzet.

Do nekih 14.000 bih još išao...

Ostaje mi TAROX, unatrag par dana tražim iskustva ljudi po netu, i ispada da ih više ljudi pljuje nego hvali... bio sam uvjeren da to mora valjat...

 

Nisam više siguran na što se odlučit...

 

Alcon i AP nemaju kitove za Astru, osim Alcona koji nešto radi za Regal iz UK, a tamo su cifre još bolesnije od ATE-a...

 

Pas mater, skupe su te kočnice... :doh:

Link to comment
Share on other sites

Goodridge lajtunzi - 1.150 KN

Ferodo DS2500 - cca. 2.000 KN

Motul RBF 660, 2x0,5l - 300 KN

ATE Power diskovi -cca. 2500 KN

 

I već smo na 6.000 KN, znači malo sam to sve i podcjenio... :D

 

 

Ispada na ATE big brake kit dođe 17.000 KN, tako da teško da ću to uzet.

Do nekih 14.000 bih još išao...

Ostaje mi TAROX, unatrag par dana tražim iskustva ljudi po netu, i ispada da ih više ljudi pljuje nego hvali... bio sam uvjeren da to mora valjat...

 

Nisam više siguran na što se odlučit...

 

Alcon i AP nemaju kitove za Astru, osim Alcona koji nešto radi za Regal iz UK, a tamo su cifre još bolesnije od ATE-a...

 

Pas mater, skupe su te kočnice... :doh:

 

za 14 000kn slozis odlicne 4klipneAP ili Brembo 332mm diskove s CL6 plocicama i napravljenim adapterima, ne vidim gdje je problem

Link to comment
Share on other sites

za 14 000kn slozis odlicne 4klipneAP ili Brembo 332mm diskove s CL6 plocicama i napravljenim adapterima, ne vidim gdje je problem

 

 

Ak mi to možeš nabavit za tu lovu, pošalji predračun, sa iznosom i rokom isporuke.

 

Znači da su mi diskovi "bolt-on", bez da moram radit tacne, a za čeljusti mogu složit adaptere.

 

Nemam živaca obilazit 25 tokara, svakog sa svojom pričom i objašnjavat mu kaj mi treba, i na kraju dobit neki polu-proizvod koji će mi masno naplatit a koji mi može poslužit jedino za podklocnat ormar u garaži.

Link to comment
Share on other sites

Goodridge lajtunzi - 1.150 KN

Ferodo DS2500 - cca. 2.000 KN

Motul RBF 660, 2x0,5l - 300 KN

ATE Power diskovi -cca. 2500 KN

 

I već smo na 6.000 KN, znači malo sam to sve i podcjenio... :D

 

 

Ispada na ATE big brake kit dođe 17.000 KN, tako da teško da ću to uzet.

Do nekih 14.000 bih još išao...

Ostaje mi TAROX, unatrag par dana tražim iskustva ljudi po netu, i ispada da ih više ljudi pljuje nego hvali... bio sam uvjeren da to mora valjat...

 

Nisam više siguran na što se odlučit...

 

Alcon i AP nemaju kitove za Astru, osim Alcona koji nešto radi za Regal iz UK, a tamo su cifre još bolesnije od ATE-a...

 

Pas mater, skupe su te kočnice... :doh:

 

Pa gdje si ti to kupovao, lajtunzi 1150 kn, plocice 2000 kn, diskovi 2500 kn??????????

Link to comment
Share on other sites

Pa gdje si ti to kupovao, lajtunzi 1150 kn, plocice 2000 kn, diskovi 2500 kn??????????

 

Goodridge lajtunzi - 1.150,00 KN - Risbo (AMOC)

Ferodo DS2500 - cca 240 € - Palijan

ATE Power diskovi - cca 1800 KN - 2 komada (dobro, tu sam malo fulao).

Link to comment
Share on other sites

Goodridge lajtunzi - 1.150,00 KN - Risbo (AMOC)

Ferodo DS2500 - cca 240 € - Palijan

ATE Power diskovi - cca 1800 KN - 2 komada (dobro, tu sam malo fulao).

 

Jel ti uopće dobivaš moje odgovore na tvoje upite ili me samo prcaš preko PMa? :huh:

 

ATE Power prednji diskovi - 1337,90 kn oba sa popustom i PDVom, imaš ih sutra.

ATE zadnji diskovi - čekam odgovor od dobavljača, nemaju ih na stanju.

 

Motul RBF660 kočiona tekućina je 238kn/L sa popustom i PDVom.

 

Goodridge lajtunzi su oko 550-600kn na eBayu

 

.

.

.

.

 

Mislim, ne kužim te, pišeš nebuloze.

Link to comment
Share on other sites

Jel ti uopće dobivaš moje odgovore na tvoje upite ili me samo prcaš preko PMa? :huh:

ATE Power prednji diskovi - 1337,90 kn oba sa popustom i PDVom, imaš ih sutra.

ATE zadnji diskovi - čekam odgovor od dobavljača, nemaju ih na stanju.

 

Motul RBF660 kočiona tekućina je 238kn/L sa popustom i PDVom.

 

Goodridge lajtunzi su oko 550-600kn na eBayu

 

Mislim, ne kužim te, pišeš nebuloze.

 

Prcam te... :naughty:

 

Do sad si mi sve cijene pisao bez PDV-a, tako da sam pretpostavio da je onih 669 KN / disk bilo bez PDV-a.

Ovo je jako dobra cijena.

 

btw: htio sam samo ND4SPD pokazat da to nije trošak do par sto kuna, već dosta više, a opet je to više manje polovično rješenje.

 

Jel se slažemo oko toga? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Prcam te... :naughty:

 

Do sad si mi sve cijene pisao bez PDV-a, tako da sam pretpostavio da je onih 669 KN / disk bilo bez PDV-a.

Ovo je jako dobra cijena.

 

btw: htio sam samo ND4SPD pokazat da to nije trošak do par sto kuna, već dosta više, a opet je to više manje polovično rješenje.

 

Jel se slažemo oko toga? :cool:

 

Sve cijene koje ti dajem su SA PDVom.

 

Naravno da nije mali trošak, takve stvari nisu jeftine.

 

BTW: Ova ponuda je SA PDVom, čisto da nema zabune jer sve cijene dajem isključivo kao maloprodajne, dakle, SA PDVom.

 

ponuda445.jpg

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

A kaj fali lajtunzima iz Vep hidoulike da njih ne uzmeš???

 

 

Tak mi malo znači u cijeloj toj računici da li sam te lajtunge iz VEP Hidraulike platio 400 KN, ili ove od Goodridge-a 1000 KN...

 

 

Astra ima 5x100 rupe ili?

 

Nema baš ništa s jačih/većih auta u toj dimenziji rupa?

 

svašta se da nać...

 

Ne, ima 5x110 razmak rupa.

 

Na prvom mjestu sam razmišljao o big brake kitu zbog 4 / 6 klipnih čeljusti, a ne zbog veličine diskova, OEM diskovi su 308mm što je relativno OK.

 

Ima recimo sa Vectre C, ali to je neznatno veći disk (314mm), i čeljusti su isto "obične" jednoklipne, čak mislim da su iste kao i na mojoj Astri.

Isto tako Astra H OPC, 321mm disk, obične čeljusti... itd...

 

Znači opet dosta love za nikakav pomak.

 

Ili ću uspjeti naći neki kvalitetan kit, ili ću se odlučti na sva 4 ATE Power diska, Ferodo DS2500, opleteni lajtunzi, Motul RBF ulje, pa da vidimo kako će se to ponašat.

Edited by 2fast
Link to comment
Share on other sites

Goodridge lajtunzi - 1.150,00 KN - Risbo (AMOC)

Ferodo DS2500 - cca 240 € - Palijan

ATE Power diskovi - cca 1800 KN - 2 komada (dobro, tu sam malo fulao).

 

lajtunzi :fear2::fear2::fear2: diskovi :fear2::fear2::fear2:

 

plocice, hmmm, ajde, moze proci ta cijena...

 

ove sve cijene koje sam ja naveo je bila konacna cijena koliko sam iskesirao...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...