Jump to content

Gume - FAQ


Recommended Posts

Nokian WR D4, dot 3115, sa cca 8000km na sebi. Prednje gume na Audiju A6 4F 3.0tdi quattro. Sredina je ok i ravnomjerno je potrošeno oko 2-3mm, što je normalno s obzirom na kilometražu. Obje su takve po unutarnjem i vanjskom rubu. Ni jednom divljano s njima, nikakvi understeerovi oversteerovi (nije da može :lol: ), bez vožnje po makadamu, motanja u mjestu, jednom mjesečno kontroliran tlak, špur odličan. Bio danas do Vulkala, rekli su da će ih poslati u tvornicu na reklamaciju pa što bude... Stražnje su ko nove, cura ima isti model u manjoj dimenziji na manjem autu, sve ok.

 

212xrw4.jpg

 

21akf3b.jpg

 

2yv70hx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne. Visok je jako. To je i meni palo na pamet, gledao sam, a to bi i čuo. Stari je imao situaciju da mu je šaraf koji drži blataricu otraga znao zastrugati po gumi kad bi auto bio jako nakrcan, i iako je nekoliko puta zastrugalo jako, prije nego smo promijenili šaraf koji je bio neadekvatan zbog krive glave, nije gotovo nikakvu štetu napravilo gumi. Sad detaljno gledam slike, u živo je puno gore nego što se ovdje čini. Sutra preksutra idem stavit ljetne, ove ću im ostaviti i živo me zanima kaj će biti. Lik je rekao da bi to moglo biti zbog greške pri "pečenju" gume, i da se u takvim situacijama proizvođač najčešće izvlači na mehaničko oštećenje itd.

Edited by Japanac
Link to comment
Share on other sites

IMAM tezak auto, isto A6, i evo sam 4 seta guma razlicitih na njemu vozio, i nikakvih tragova ostecenja, apsolutno nikakvih. Eno mogu ic slikat zimske sto sam stavio ganc nove kako izgledaju. Isto tako i ljetne ganc nove ljetos stavio.

nikakvih cudnih tragova, ostecenja, deranja, i slicno. paziti na tlak (sto je japanac radio) i spur i nijedna guma se ne smije tako raspadati.

 

ove japanceve se raspadaju ko neki jeftini protekt. nisam skuzio jel se to dogadja na jednoj gumi ili svima? zaista izgleda ko neko cudno ostecenje

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...