Jump to content

Gume - FAQ


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/istrosena-guma-na-automobilu-najcesci-je-uzrok-prometnih-nesreca---434702.html

 

Istrošena guma na automobilu, najčešći je uzrok prometnih nesreća, s teškim posljedicama. Upravo zbog toga, policija, zajedno sa svojim partnerima, provjerava njihovu ispravnost.

 

Dobro što je ovo? Kopernikanski obrat? Gdje je brzina? Gdje je neprilagođenost uvjetima? Što je iduće? Da policija počne sama od sebe krasti?

 

 

Bogme mi je trebalo da povežem...

 

Organizator(ica) akcije Anera Škurić.

 

Na Linkedinu ispada da radi u Delticom OE SRL.

 

Onda idem pogledati tko je taj Delticom... Ispada firma iz Hanovera, osnovala je dva managera iz Continentala AG... Manje bitno, više je bitno da su vlasnici ReifenDirekt.de, odnosno kod nas gume.com.hr

 

Aaaaa, sad se sve uklapa...

Link to comment
Share on other sites

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/istrosena-guma-na-automobilu-najcesci-je-uzrok-prometnih-nesreca---434702.html

 

 

 

Dobro što je ovo? Kopernikanski obrat? Gdje je brzina? Gdje je neprilagođenost uvjetima? Što je iduće? Da policija počne sama od sebe krasti?

 

 

Bogme mi je trebalo da povežem...

 

Organizator(ica) akcije Anera Škurić.

 

Na Linkedinu ispada da radi u Delticom OE SRL.

 

Onda idem pogledati tko je taj Delticom... Ispada firma iz Hanovera, osnovala je dva managera iz Continentala AG... Manje bitno, više je bitno da su vlasnici ReifenDirekt.de, odnosno kod nas gume.com.hr

 

Aaaaa, sad se sve uklapa...

 

:D svaka čast

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
...na trkacim autima.. Kako pumpati na autu za brdo,, za krug, rally,, slalom, krug.. Jel najbolje sa pumpom-kompresorom?? :huh:, ako jest onda na koliko bara....? :huh:

 

Kad sam vec stavio na jedan drugi forum, mogu i tu:

 

Uzmimo za primjer trkace Michelin gume, S5B ne trebamo gledati, to je super-soft smjesa za brdo, ako ganjas vremena i imas love nakon jedne odvozene voznje mozes ju baciti... Uzmimo za primjer rally stampane slickove jer to je najblize cestovnim gumama (iako profi momcadi i oni koji ganjaju rezultat i imaju love i njih mijenjaju nakon svakog brzinca)... Dakle biramo smjese ovisno o vanjskim uvjetima i temperaturama, a tlak namjestamo ovisno o nagibu kotaca i statickom i dinamickom opterecenju/tezini automobila... Ovaj 20/61-17 je najslicniji 225/45/17, dakle za vecinu automobila od cca. 1100-1500 kg... U vecini slucajeva guma se pumpa na manji pritisak i voznjom dolazi do veceg pritiska... Sad je tu igra pogoditi najbolji manji pritisak da bi se doslo do sweet spota i optimalne radne temperature gume, a to se mjeri na testiranjima sa ubodnim i infracrvenim pirometrima na vanjskoj, sredisnjoj i unutrasnjoj strani gazne povrsine gdje, temperatura na svim stranama mora biti unutar 20 stupnjeva Celzijevih...

 

untitled-2wxu7u.jpg

 

untitled-4d6ut0.jpg

Link to comment
Share on other sites

ekipa,

 

kaj uzeti od guma za zimu,nexen,falken toyo ili pak savu?

 

radi se o manjem autu sa 16cola,cijena mi je za te setove ista +/- 100 kn al nisam pametan kaj uzet :D

 

 

do sad sam imao BF Goodrich al njih više nebi :D

 

Sava je dobra po snijegu,slabija po mokrom a ako ne mora biti od navedenih uzmi GY ili Conti

Link to comment
Share on other sites

ekipa,

 

kaj uzeti od guma za zimu,nexen,falken toyo ili pak savu?

 

radi se o manjem autu sa 16cola,cijena mi je za te setove ista +/- 100 kn al nisam pametan kaj uzet :D

 

do sad sam imao BF Goodrich al njih više nebi :D

 

Kupujes ih jednom u 4-5 godina, prezivio bus par sto kuna razlike, kupi si pravu gumu a ne ove cang slang. Za ljeto svejedno, nisi rejser al za zimu, gdje ti je potencijalna steta 18x veca od te razlike...

Link to comment
Share on other sites

ekipa,

 

kaj uzeti od guma za zimu,nexen,falken toyo ili pak savu?

 

radi se o manjem autu sa 16cola,cijena mi je za te setove ista +/- 100 kn al nisam pametan kaj uzet :D

 

do sad sam imao BF Goodrich al njih više nebi :D

 

GY, Conti, Dunlop, Michelin, Nokian, Pirelli... Ako bas mora biti neka od ovih navedenih, ja bi Savu...

Link to comment
Share on other sites

Kupujes ih jednom u 4-5 godina, prezivio bus par sto kuna razlike, kupi si pravu gumu a ne ove cang slang. Za ljeto svejedno, nisi rejser al za zimu, gdje ti je potencijalna steta 18x veca od te razlike...

 

A dobro nije bas parstokuna al ajd :D

 

Evo lepi:

 

1e2688b850b2c1c4e03711bbab70d358.jpg

 

Kaj je za preporučiti od ovih?

Link to comment
Share on other sites

GY UG-9

Conti TS 860

Prve imao a druge imam trenutno u 15" varijanti.

Prve su bile jako dobre u zimskim uvjetima (po mokrom ogromna razlika u odnosu na S3) a imao sam i TS 850 koje su još bolje od GY-UG-9 (barem meni i mom stilu vožnje) pa vjerujem da 860 ne može biti lošiji od 850 (po testovima su naravno bolje)

Edited by Ammut
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...