Jump to content

Gume - FAQ


Recommended Posts

  • 3 months later...

Pitanje -

kako mi mazda trenutno bacaka guzicu i na samu pomisao na malo jači gas, htio bih ju malo primiriti.

Trenutno je gore 215/40/17 (u serijali 205)

 

Razmišljam o 235/40/17 jer je to najšira guma koja ide bez širenja blatobrana.. a 225/45/17 odstupa više od onih preporučenih 3% u opsegu...

ALI

Bojim se da mi auto ne postane pretrom kod tranzicije smjera sa tako širokom gumom...

 

U pitanju je toyo r1r, razmišljao sam i o 215 na prednjima, a 235 na zadnjih gumama, ali nisam pametan...

Može koji savjet?

Link to comment
Share on other sites

Pitanje -

kako mi mazda trenutno bacaka guzicu i na samu pomisao na malo jači gas, htio bih ju malo primiriti.

Trenutno je gore 215/40/17 (u serijali 205)

 

Razmišljam o 235/40/17 jer je to najšira guma koja ide bez širenja blatobrana.. a 225/45/17 odstupa više od onih preporučenih 3% u opsegu...

ALI

Bojim se da mi auto ne postane pretrom kod tranzicije smjera sa tako širokom gumom...

 

U pitanju je toyo r1r, razmišljao sam i o 215 na prednjima, a 235 na zadnjih gumama, ali nisam pametan...

Može koji savjet?

 

Koje gume sada imas? Koji ovjes je gore i da li imas neki drugi arb?

Link to comment
Share on other sites

sto je dobro u 235/45/17, odnosno koja je danas guma/gume best buy

 

continental neki? dunlop? uvjet je tisina i dobar osjecaj na volanu, sad su mi zimulje ultragrip performance, i super su gume, a za ljeto dobio s autom neke pirelli all season, koje smece od gume, kao prvo auto se zanosi na njima, mekane, ne drze nikako, uzas.

 

ne bih opet isao na neke high performance gume ali ne zelim ni neke eko gume koje se ne trose ali ni ne drze...

Link to comment
Share on other sites

sto je dobro u 235/45/17, odnosno koja je danas guma/gume best buy

 

continental neki? dunlop? uvjet je tisina i dobar osjecaj na volanu, sad su mi zimulje ultragrip performance, i super su gume, a za ljeto dobio s autom neke pirelli all season, koje smece od gume, kao prvo auto se zanosi na njima, mekane, ne drze nikako, uzas.

 

ne bih opet isao na neke high performance gume ali ne zelim ni neke eko gume koje se ne trose ali ni ne drze...

 

Ti bi se hebao, a da ti ne udje :D All season naravno da su katastrofa, nisu dobre ni po ljeti ni po zimi... Ako hoces nesto normalnije imas Michelin Primacy HP, Michelin Pilot Sport 3 PS3, Goodyear EfficientGrip, ako hoces nesto bolje imas Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, Continental ContiSportContact 5, Dunlop Sport Maxx RT...

Link to comment
Share on other sites

:D:D

 

najvise me jebe sto se ovdje te gume zovu drugacije pa je problem skuziti sto je sto i cemu je, za gume u hr mi nijeproblem znati sto je sto i u koju skupinu spada, ali ovdje je sve puno tih allseason guma, pa se ljetne zovu drugacije, recimo, ovdje imas Continental DW, pa DWS (DW je valjda kao ljetna dry-wet) a DWS je allseason (dry-wet-snow) pa ima jos dve tri continental i sad ne znam koja je ono ko kod nas sportcontact ili premium contact...

 

recimoodgovor od jedne popularne trgovine sa ok cijenama, ja meljem ocu ljetnu gumu on vraca ovo

For a set of 235/45/17 all season tires,

Continental PureContact $ 740/set

Pirelli Cinturato P7 All season Plus $790/set

Michelin Pilot Sport AS3 $ 820/set

 

a ja: great, allthough maybe I wasnt specific, but I want pure summer tires, not all seasons

pa dobijem ovo

For a set of 235/45/17 summer tires,

 

Michelin Pilot Super Sport $ 990/set

Bridgestone Potenza S-04 PP $930/set

Continental ExtremeContact DW $ 960/set

Yokohama S Drive $ 840/set

 

sto uzet od ovoga, kaze da su ovo cijene samontazom i porezom...

Link to comment
Share on other sites

:D:D

 

najvise me jebe sto se ovdje te gume zovu drugacije pa je problem skuziti sto je sto i cemu je, za gume u hr mi nijeproblem znati sto je sto i u koju skupinu spada, ali ovdje je sve puno tih allseason guma, pa se ljetne zovu drugacije, recimo, ovdje imas Continental DW, pa DWS (DW je valjda kao ljetna dry-wet) a DWS je allseason (dry-wet-snow) pa ima jos dve tri continental i sad ne znam koja je ono ko kod nas sportcontact ili premium contact...

 

recimoodgovor od jedne popularne trgovine sa ok cijenama, ja meljem ocu ljetnu gumu on vraca ovo

For a set of 235/45/17 all season tires,

Continental PureContact $ 740/set

Pirelli Cinturato P7 All season Plus $790/set

Michelin Pilot Sport AS3 $ 820/set

 

a ja: great, allthough maybe I wasnt specific, but I want pure summer tires, not all seasons

pa dobijem ovo

For a set of 235/45/17 summer tires,

 

Michelin Pilot Super Sport $ 990/set

Bridgestone Potenza S-04 PP $930/set

Continental ExtremeContact DW $ 960/set

Yokohama S Drive $ 840/set

 

sto uzet od ovoga, kaze da su ovo cijene samontazom i porezom...

 

Uzmi ove Michelin Super Sport i bok :)

 

Sad na brzinu gledajuci po sari, s04 je slicno 050a, extreme contact je slican ContiSportContact 5, moguce da su iste, samo je naziv drugaciji...

 

Znam da si u Kanadi, ovo je USA stranica, ali pogledaj koliko bi te ispalo sa dostavom, mislim da su jedni od najpovoljnijih...

 

http://www.tirerack.com/tires/tire-brand.jsp

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Uzmi potenzu.. Neces požalili.. ;)

 

znas sto, kad krenes citati okolo iskustva, svaka ima svoje nedostatke, nekome je super, nekome bucna, ovo ono...

 

Uzmi ove Michelin Super Sport i bok :)

 

Sad na brzinu gledajuci po sari, s04 je slicno 050a, extreme contact je slican ContiSportContact 5, moguce da su iste, samo je naziv drugaciji...

 

Znam da si u Kanadi, ovo je USA stranica, ali pogledaj koliko bi te ispalo sa dostavom, mislim da su jedni od najpovoljnijih...

 

http://www.tirerack.com/tires/tire-brand.jsp

 

a supersport je i meni ono spica ali koji K ce mi na A6 kad zavoja ni nema nigdje, a ne bi bas volio da moram nakon 10000km uzimat novi set jer se rastopi na autoputu...

 

znam za tirerack, shema je da treba ic u sad po njih sa autom (nesto ko mi u sloveniju), meni nije daleko ali onda morma trazit US vizu, ili nekoga traziti da ode s mojim autom tamo ih montirati inace te opale carinom i porezom pa kifla...

ali su jeftinije pun K gume tamo kao i sve u US, jebem ti US i njihove cijene

Link to comment
Share on other sites

znas sto, kad krenes citati okolo iskustva, svaka ima svoje nedostatke, nekome je super, nekome bucna, ovo ono...

 

 

 

a supersport je i meni ono spica ali koji K ce mi na A6 kad zavoja ni nema nigdje, a ne bi bas volio da moram nakon 10000km uzimat novi set jer se rastopi na autoputu...

 

znam za tirerack, shema je da treba ic u sad po njih sa autom (nesto ko mi u sloveniju), meni nije daleko ali onda morma trazit US vizu, ili nekoga traziti da ode s mojim autom tamo ih montirati inace te opale carinom i porezom pa kifla...

ali su jeftinije pun K gume tamo kao i sve u US, jebem ti US i njihove cijene

 

Onda Michelin Primacy HP i bok :) A sad kako se u Kanadi zovu ne znam :)

Link to comment
Share on other sites

opet bis se je da ne udje...

 

Evo ti ovako neke usporedbe koliko meni traju gume, na daily driveru.

A7 sa CS3 napravio sam cca 30k km prije izmjene (265/35-20), Sad idem opet na istu gumu, i kupujem isto. Isto sam razmisljao sta i kako i odlucio se opet za Conti.

A5 sam sa Dunlop sportmax GT radio cak i nesto vise km prije izmjena (255/35-19), mjenjao ih za CS5 koje su mi bile puno udobnije u istoj dimenziji (mekse bocnice), ali se i brze trose.

 

Od ovog sta si gore naveo, ja bi isao na Michelin super sport vozi ih prijatelj na M3 i prezadovoljan je kako guma drzi, to im je high performance guma, prva slabija prije Cupice. Ne znam jedino kako se nosi s akvaplaningom, ma da po mojem nekom iskustvu sve to jako siroko je banana za velike kolicine vode na cesti.

Link to comment
Share on other sites

posto je A7 slican auto dimenzijama i tezinom ond ami je tvoje iskustvo dobar pokazatelj

 

cak mi nije u novcima nikakva razlika kao sto se i vidi, sve su unutar 50$ osim yokohame koja je osjetno jeftinija.

dunlop sportmaxx sam imao prije na leonu, i bila je guma bucna za popizdit iako je vrhunski drzala cestu, ne znam jel se sto popravilo po tom pitanju. mozda netko tko vozi nadrkani auto sa auspuhom to ne kuzi, ali u tihom autu kad ti gume zuje je da se upucas. ironija je bila kad sam montirao zimulje i odjednom tiho u autu :D

Link to comment
Share on other sites

posto je A7 slican auto dimenzijama i tezinom ond ami je tvoje iskustvo dobar pokazatelj

 

cak mi nije u novcima nikakva razlika kao sto se i vidi, sve su unutar 50$ osim yokohame koja je osjetno jeftinija.

dunlop sportmaxx sam imao prije na leonu, i bila je guma bucna za popizdit iako je vrhunski drzala cestu, ne znam jel se sto popravilo po tom pitanju. mozda netko tko vozi nadrkani auto sa auspuhom to ne kuzi, ali u tihom autu kad ti gume zuje je da se upucas. ironija je bila kad sam montirao zimulje i odjednom tiho u autu :D

 

Kad si imao zadnji put Danlop Sportmaxx i koji točan model? Imaš ih RT, TT, Race i GT

 

Radije bi Michelin Pilot Sport 3 nego Primacy HP.

 

Sjeti se da Kanada nije ista kao Hrvačka :D

Link to comment
Share on other sites

trenutno su gore toyo t1r 215/40/17, i bilstein B14. Još su dodani prednji i zadnji sway barovi i to je to što se tiče ovjesa.

 

Jbg, na B14 se ne moze podesavati tvrdoca, rekao bi ti da omeksas straznji kraj... Da li su arb-ovi podesavajuci? Ako jesu, stavi straznje na mekse... Sto se guma tice Toyo T1R nije neka sreca... R1R je super, ali mekana je i dosta kratko traje...

 

EDIT:

 

kako ti je spur podesen?

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Kad si imao zadnji put Danlop Sportmaxx i koji točan model? Imaš ih RT, TT, Race i GT

 

Radije bi Michelin Pilot Sport 3 nego Primacy HP.

 

Sjeti se da Kanada nije ista kao Hrvačka :D

 

Pa ako kaze da nemaju nista zavoja i da zeli da mu duze traju onda definitivno Michelin Primacy HP...

Link to comment
Share on other sites

Pa ako kaze da nemaju nista zavoja i da zeli da mu duze traju onda definitivno Michelin Primacy HP...

 

To bi značilo da su nešto ko Energy? Jer nabavio sam jedne Felge, primacy HP je gore, pa da znam što očekivati. Prije sam imao sportmaxx gt čini mi se, super su bile.

Link to comment
Share on other sites

To bi značilo da su nešto ko Energy? Jer nabavio sam jedne Felge, primacy HP je gore, pa da znam što očekivati. Prije sam imao sportmaxx gt čini mi se, super su bile.

 

Ne, morala bi biti bolja jer je to kakti touring ljetna guma...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...