Jump to content

Gume - FAQ


Recommended Posts

o bem vam inzinjering, pa naravno da je Miki u pravu , kao i Boris, sam zavisi kolika je kojem tolerancija :lol::P

 

prica o gumama jako zahtjeva i pricu o voznji, jel najbrze je samo jedan set-up i voznja po pravilima struke, tako da jako treba razlikovati gdje je greska u voznji a gdje greska u set-upu, kad su neki parametri krivi

 

zato je krug perfekcija,jel 1000 puta ponovis isto i nisi ni blizu vrhunskog :lol::lol:

 

Ma ok, ti si sad to vrlo "politički korektno" odgovorio, i vjerujem čak da ima istine i u takvom stavu, pa nek ostane na tome. :D

 

Ali s druge strane, ne znam koje su mogućnosti štelanja bumpa na natjecateljskim gewindama, ali ovo štelanje "low speed" bumpa na KW v3 mi se više čini kao marketinški trik nego kao ozbiljna stvar. Ispravite me ako griješim..

Link to comment
Share on other sites

a sve je to relativno

 

i na trkacim autima ima amortizera od 300eura do 5000eura komad

 

nema tu sta marketing/ozbiljna stvar imas graf izmjerenog amortizera u svim tockama i sve znas

 

2 master na kojoj temp. 2 bara ?

Edited by Dominik
Link to comment
Share on other sites

Po meni je puno važnije naštelati bump i rebound prema ponašanju auta a ne temp. guma s obzirom da na to puno više utječe....

 

zamislite razliku u temp. guma ako amortizer otvrdnete do kraja pa onda omekšate a kaj s dogodi kad isproba sa nagibom do kraja u obje strane.....

Link to comment
Share on other sites

moze i manje 2,1 , po cesti ih uvijek imas malo prepumpane jer ih rijetko kad zagrijes kako treba

 

a ak si na stazi, onda ih treba ispustiti, i ne dati im preko 2,5 na 50st.C

 

po temperaturi guma mozes znati kako se auto ponasao u krugu, jel tako Drndak :lol::dance3vs1::dance3vs1:

 

a to sve ocitas u sekundi na logeru ako znas sta citas :lol:, jel tako Josey :P:P

 

Oschersleben 2008.

167744_1687417018499_1029874582_31572903_4782606_n.jpg

 

Curitiba 2009.

180582_1687330056325_1029874582_31572554_3126358_n.jpg

 

ovakva 2 slepera guma se potrose na jednom eventu

 

180058_1687399618064_1029874582_31572855_5943875_n.jpg

 

i nis od rezultata, pisi kuci placuci :lol::), al znanje i iskustvo je nenadomjestivo :dance3vs1::dance3vs1::dance3vs1:

Valencia 2009.

167730_1687399178053_1029874582_31572853_2319152_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

a sve je to relativno

 

i na trkacim autima ima amortizera od 300eura do 5000eura komad

 

nema tu sta marketing/ozbiljna stvar imas graf izmjerenog amortizera u svim tockama i sve znas

 

2 master na kojoj temp. 2 bara ?

 

fakat se ne sjecam - bilo je to 94 ako se ne varam i malo je puno vremena proslo ;)

 

a ovo gore - ima trkacih i "trkacih" automobila

 

bitno je da nikad nemas dovoljno dobar ovjes i nikad nemas dosta novaca

cak i kad kupis najbolje opet dode trenutak za promjenu

Edited by master
Link to comment
Share on other sites

Eh da je para imali bi i naši trkači stalno nove slickove i ljude za štelanje ovijesa :) Ovako se više krpa nešto tek da mogu vozit.

 

bilo je i biti ce dovoljno novaca da se puno bolje moze napraviti, puno vise fali znanja nego para, na zalost

 

da to izgleda npr. Valencia 2009.

179798_1687401338107_1029874582_31572863_3591562_n.jpg

:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hankook RS2, nisu neka sreća dokle god je ovako hladno vani.

 

ja mislim da nisu neka sreća, točka...

 

Pogotovo jer autom ne putuješ, i ne voziš se svaki dan, mogao bi staviti cestovne slikove... Da vidimo onda 100-200... :naughty:

Link to comment
Share on other sites

kakve su gume u poredjenju sa nekima koje si dosada probao;toyo,gy i slicno?

 

p.s.svaka cast za auto ide jako dobro!!!

Drže malo bolje od "normalnih" cestovnih guma, ali osjetno slabije od Toyo R888, Yokohame A48 i sl.

 

:thumbsup:

 

ako čipani golf ide 300 onda volvo mora ić 460

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Tomo svaka guma, nova, će 2 mjeseca držati bolje od prethodne starije gume koju si imao na autu...

 

Ja se držim te logike. I guma koja je prošla sezonu za mene je stara guma i treba ju zamijeniti novom...

 

Evo ja sam uvjeren da je nankang ns2 bolja guma od starog pirelli pzero nero, nekih 3 mjeseca. Pa je tracmax radial F106 novi bolji od 3 mjeseca starog nankanga.

 

Isto tako novi pireli je bolji od starog slika yokohama advan a048...

Link to comment
Share on other sites

tupim svoja iskustva...

 

Garantiram da tcode stavi sad GY ili nankang bi rekao, jest ovaj hankok smeće...

 

Jedini pravi i jedini pokazatelj recimo u SR sportu je štoperica... No to nije izvedivo kad se stalno nešto šarafa pa ti se i primarni parametri stalno mijenjaju (poboljšavanje TC-a, duža getrib, itd)...

 

IMHO.

Link to comment
Share on other sites

Pa procitaj malo.. Nije ih Tcode uzeo bezveze.

Guma je na suhom super kompromis za veci GRIP od ostalih cestovnih guma, a opet prihvatljivu razinu komfora, buke, potrosnje.

 

Slicno se prica i o Federalu RSR, iako za njih navode da su nesto losije od RS2.

Link to comment
Share on other sites

Tomo svaka guma, nova, će 2 mjeseca držati bolje od prethodne starije gume koju si imao na autu...

 

Ja se držim te logike. I guma koja je prošla sezonu za mene je stara guma i treba ju zamijeniti novom...

 

Evo ja sam uvjeren da je nankang ns2 bolja guma od starog pirelli pzero nero, nekih 3 mjeseca. Pa je tracmax radial F106 novi bolji od 3 mjeseca starog nankanga.

 

Isto tako novi pireli je bolji od starog slika yokohama advan a048...

 

Nankang je SMEĆE. Probao i nikad više. Po mokrome se sanjkaš kao da je auto ne ledu. Kupio ih je i dečko sa 206 1.8t i žali se da se auto ne vozi nikako.

 

Koliko para , toliko muzike. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Nankang je SMEĆE. Probao i nikad više. Po mokrome se sanjkaš kao da je auto ne ledu. Kupio ih je i dečko sa 206 1.8t i žali se da se auto ne vozi nikako.

 

Koliko para , toliko muzike. :cool:

 

za ubit na grobniku dušu dale.....sorry na ot:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...