Jump to content

TFSI vs. TSI vs. FSI


Recommended Posts

tnx....sumnajm za ovo prvo da mijenjaju u servisu po preporuci ili?

 

- cam follower iliti piksna na pumpi goriva (mjenjat svakih 25-30.tkm ili MaX 15.000 ako je chip gore

 

imao je prijatelj cipan sciroccio 2.0 tfsi i to mu nikad nisu rekli da mijenja, a bas sam mu to spominjao nesto jer sam jos davno procitao negdje...

 

 

nazalost nije u opisu stavki servisa ,nego na kontrolnom oko 60.000 mislim da je ,a nekad zna bit prekasno

 

oni samo imaju proceduru kad pukne sto se mjenja ,ali ako mehanicar ide na semirane i sve on bi to trebo svaki drugi servis pogledat da vidi stanje ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa konkretno u mom slučaju do sada je trpano unutra 507.00 (Longlife) tj castrol 5w30 neki za Longlife III, al pošto se meni NE sviđa mjenjat ulje svakih 30000km ili 2god (jer je auto 10/2008 a do 06/2013 je imao ravno 2 servisa, i to mi je ono, ku.ac, al pošto auto nije u HR nego u CH, oni tu rade longlife servise...), ali ja sam išao na 504.00 i planiram mjenjat 1god ili 15kkm što prije dođe.

 

Zato sam pitao, što stavljat unutra, a ne kolko ima vlage i tako to :D u mom slučaju od 15kkm je - 10kkm autoputa i grad/otvorena pola-pola. Tj ja sam već utrpao Edge 5w30 jer on jedini zadovoljava 504.00 iako sam htjeo probat s Helixom onim ultra 5w30...

Link to comment
Share on other sites

Kako je s starosti ulja?

 

Naime tu u CH je litra 17chf, a u kanisteru od 20l ispada 8chf/l. Pričam za edge 5w30.

 

Mislio sam upiknut 20l pa imat npr za 3 servisa i ako zafali izmedju. Pitam jer bi mi znači stajalo min 3godine? Ili upiknut pa probat prodat dalje pola?

Link to comment
Share on other sites

Auto od 20000eura i onda gledat kak na ulju ustedit 200kn,hmm svako zna svoje!

 

Ljudi koji "imaju" obicno do tog dodju na jedan od ova dva nacina:

 

-izuzetno su sposobni, inteligentni, vrijedni itd

 

-znaju kako srezati nepotrebne troskove

 

...ili kombinacijom jednog i drugog. Ako se moze ustedjeti - zasto ne. Nije rekao da ce stedit tako da ne mjenja ulje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...