Jump to content

TFSI vs. TSI vs. FSI


Recommended Posts

Jedini problem je sto ga "hrvat vulgaris" star 45-50 godina nece znati voziti...ugasit ce ga odmah s autoputa bez hladjenja kad stane u Macole na gulaš, drzat ce ulje unutra 20-25 tisuca km, gledat ce da ustedi na servisu pa ce uzet prvo ulje s police u Tokića, natankat ga gorivom upitne kakvoce negdje na privatnoj pumpi u nekoj pripizdini itd...ono sto mu je obican 1.6 8-ventilac oprostio, ovaj novi moderni turbobenzinac s direktnim ubrizgavanjem mu mozda nece oprostit...pa ce biti yebavanja majki po servisima itd. Nesto slicno kao kad je ekipa prije 10-15 godina masovno presla sa stojadina i tetrapaka na malo novije i u neku ruku modernije aute pa bilo psovanja egr-a, senzora protoka, potenciometara, lambdi, turbina, kompresora klime, preskupih guma itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e tu si se vec zajebao

 

1.2 tsi ali ide fino

 

ma znam da fino ide... frendica vozi seata leona sa tim motorom.. cist ok... nije neka jurilica... trosi oko 6-8 litara (ovisno o voznji) ali haaalloooo to je passat !!!! ak si skrt onda nemoj vozit passata... :no2::no2:

 

to je barem moje misljenje...

Link to comment
Share on other sites

pa cek.. si vozio passata 1.6 sa jadnih 100 i nesto konjica i taj turbo motor u passatu?

sve je na strani turba iako je manja kubikaža osim eto trajnosti motora koju ostaje da vidimo..

Uostalom sjetite se starih limuzina koje su vozene vani pa recimo imas audi 100 a6 s 1.6 motorom.... i bmw 5icu isto s malim motorom....

Link to comment
Share on other sites

Misljenja sam da se ipak takav auto ne kupuje s baznom opremom i osnovnim motorom. Ako se ima 180000 kuna onda se ima i 190000 kuna...primjera radi samo, nemam pojma koliko to uopce kosta. Najvise ih je na cestama sa 2.0tdi motorom koliko vidim i mislim da je to optimum za taj auto...nitko te ne tjera da ga gazis ako ima 140 konja, papucicu gasa malo slabije stiskas i sve 5, ako je covjek bas takav da se voli laganini vozit. Neznam nikog kome nije barem jednom mjesecno "pofalilo" 10-20 konja ili 30-40 Nm...u raznim situacijama. Spomenuo si 1.6 A6 ili Passat...imho bezveze, taj motor se i u Golfu mučio...

Link to comment
Share on other sites

isto kako nema smisla kupovati preslabe motore u tim autima veće klase, ali je po meni još besmislenije kupovati prejake motore..

99% ih voze neki stariji ljudi, kojima je vrhunac 140kmh, i to ne vidi dalje od 2500rpm..

 

a budimo realni, tu je i 100ks sasvim dosta.

Link to comment
Share on other sites

poćeli ste brijat nešt, ima ljudi koji stave dijete u auto, odvezu ga u vrtić, odu po kruh i doma...za to je dosta i 60 ks....

 

i manje :D

 

ja se ne sjecam kad sam u potpunosti iskoristio svojih 60 konja :lol:

 

al zato firminih 200+ svaki dan do kraja :thumbsup:

 

i to ne zato sto sam skrtav, vec zato sto tih 60tak konja ne zove na stiskanje...

Link to comment
Share on other sites

zakaj bi svi auti morali imat +200 ks?

 

 

poćeli ste brijat nešt, ima ljudi koji stave dijete u auto, odvezu ga u vrtić, odu po kruh i doma...za to je dosta i 60 ks....

 

dosta je i 60 ja s tim naperem 99% auta na cesti, na autoputu je malo problem al da se riješit sumanutim preticanjima po zaustavnoj, navlačenjem na nizbrdici i tak

dok sa 200+ ks naprem 100% auta na cesti samo je to onak više dominiranje, ponižavanje , flawles victory, killing spree, you name it

 

victory.jpg

Edited by killercivic
Link to comment
Share on other sites

dok sa 200+ ks naprem 100% auta na cesti samo je to onak više dominiranje, ponižavanje , flawles victory, killing spree, you name it

headshot?

 

:notworthy:

 

te špane po cesti su ionako jedan običan kurac

 

ako znaš cestu napamet, možeš imat duplo sporiji auto i bit ili jednako brz ili brži.

 

isto tako nošeni tom ideju i mišlju, moš imat ne znam kakvo mudo od auta, ako si prvi put na cesti, popušijo si prije nego uopće kreneš, garant.

Link to comment
Share on other sites

passat 1.2 TSI :doh::doh::doh::doh:

 

Odličan motor, pogoni i VW Touran, ali mislim da je u Passatu

početna motorizacija 1.4 TSI/122 KS

 

Kad smo kod Passata, neki dan u firmu stigla dva komada nova...

 

... 2.0 TDI/170 KS DSG 4 Motion Highline, Navi, 17", bi-xenon, bling ledice...

 

hopaaaa 320 k Kn :doh: SVAKI!! da je bila full koža i još par stavaka ide

i preko 350 k

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ima li netko na forumu 1.4 TSI sa 160ks?

pikiram scirocco mk3 sa tim motorom, pa me zanimaju iskustva, savjeti i potrosnja? postoji li razlika od onih proizvedenih 2008 i 2011?

 

(2.0 tsi me ne zanima jer je potrosnja pervelika a mjesecno radim oko 2000km, s druge strane dizel mi se cini preskup za takav auto)

Link to comment
Share on other sites

Ako radiš 25.000km godisnje mozda bi mogao razmisliti i o Shirocco 2.0TDI.

U 5 godina to je 125.000km

 

Benzinac trosi npr. 10 litara na 100km i to je 125.000kn za gorivo

Dizel trosi npr. 7 litara na 100km i to je 87.500kn za gorivo.

 

Razlika je 5000 EUR.

 

Osim ako benzinac ne troši znatno manje, jer je cijena goriva gotovo jednaka.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...