Jump to content

TFSI vs. TSI vs. FSI


Recommended Posts

izbjegavat 1.4 s turbom i kompressorom..

2.0 je odličan jer su rjesdene djecije bolesti od 5ice gti...

tdi je dobar izbor mada su imali problema sa zaklopkama na usisnoj grani.... i da... neoprasta tako lako kad se nalije benzin u tank...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Dižem malo temu iz mrtvih....

 

Kako je se pokazao 1.8 TSI u Passatu CC?

Ima li kakvih kvarova kao što su imali 2.0 TDI?

 

I ako je se netko vozio, općeniti dojmovi o autu?

 

Ja sam se vozio i vozio sam baš taj chipan i serijski

nikakvih problema, troši super malo za te performanse i velicinu auta

Link to comment
Share on other sites

2.0TFSI revizija 08/09 - 10/11 je trenutno najbolja od benzinskih motora ,ovaj 2.0TSI mi nije nikako legao ,niti se ponasa dobro u voznji,a trosi cak i vise nego moj TFSI

 

o čemu ti pričaš? zašto nije legao.....jer ima lanac umjesto remena pa veliki servis imaš na 200 000km?? meni moj troši od 9 ako se normalno vozim ,ali prosjek mi je 10,5....kad se ganjam po guštu onda je 12,5............pricam o 2.0TSI DSG

Link to comment
Share on other sites

bregaste

pumpa goriva

ventili

PCV ventil

zna trosit ulje

 

 

2 crveni vrag : evo konkret o u 6ici gti ,prve verzije su bile katastrofa frend ispod 13 nije mogo grad ,a pazio je ,na TFSIu je veliki na 180.000 ,a tsi lanac na 200.000 nije neka razlika ;)

Edited by Dario
Link to comment
Share on other sites

ozbiljno ti kazem,na 1000 km moze popit 1L

 

,moj srkne 1dcl AKO

 

edit

 

1dcl na 10000 km moj motor popije

 

ali kazem ti ugrubo kako piše u knjizici

 

dobro sad.. ali ako pije 2 litre na 7-8 k km.. jel to upitno da je motor dobar il je normalno?

 

ne znam što je kod tog motora ok, a što nije..

Link to comment
Share on other sites

dobro sad.. ali ako pije 2 litre na 7-8 k km.. jel to upitno da je motor dobar il je normalno?

 

ne znam što je kod tog motora ok, a što nije..

 

Ima ekipa problema sa potrošnjom ulja na Cuprama...dosta ih mi se žalilo. Navodno ima po stranim forumima dosta priče o tome.

 

Consensus on the MK 1 forum is that this is caused by a cylinder bore and piston ring wear occasioned over rich mixture caused by one or a combination of the following factors:-

 

1). Faulty fuel injectors which leak raw petrol into the cylinder bores when the engine is switched off.

2). Faulty Exhaust Gas Recirculation valve.

3) Blocked crankcase breather, giving rise to increased crankcase gas pressure and oil being forced by the oil control rings and burnt in the cylinders.

Link to comment
Share on other sites

Trazim preporuku kome da otpeljam GTI-a na veliki servis?

 

Dijelove sam pribavio,trebalo bi i termostat zamijenit,pa ako imate nekog za preporuciti.

 

u ovlašteni, osim što je trenutno akcija na dijelove dobiješ garanciju na ruke i dijelove.. kod štefa to nemaš.. nije ti to gt turbo..

Link to comment
Share on other sites

u ovlašteni, osim što je trenutno akcija na dijelove dobiješ garanciju na ruke i dijelove.. kod štefa to nemaš.. nije ti to gt turbo..

 

Mislim da je Rafaj sa svojim GTI-em sad na akciji platio negdje oko 5000 kn veliki servis u Porsche-u.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...