Jump to content

Stezanje turbo grane?


Recommended Posts

Zanima me kako steže te granu na motor i turbinu, kakve matice koristite, kakve podloške, da li koristite locktite, kakve brtve, brtvilo? Da li vam se otpuštaju matice s vremenom? Da li je to normalno ili ima trajno riješenje da se to eliminira?

Link to comment
Share on other sites

Daj ne lupetaj o onome o cemu pojma nemas.

Da, i kak bi onda natukao 13k postova :huh:?

 

 

OnTopic: koristim "serijske" matice bez ikakvih ljepila, nemam problema sa odvrtanjem od kada imam aftermarket granu. Eventualno namažem bakarnom "masti", ali i bez toga drže.

Link to comment
Share on other sites

bakar-mesing matice. Ima u trgovini vijaka na zagrebačkoj aveniji...

 

Original matice na ispuhu/usisu su baš bakar odnosno legura bakra. Nikakav čelik...

 

Daj ne lupetaj o onome o cemu pojma nemas.

 

Sto se toyote tice, matice za ispusnu granu su od nekakve zutkaste legure, izuzetno lagane, i jedna dodje 7€, a treba ih 9. Nisu celicne (odnosno nemam pojma od cega su)

 

Upravo to... Kad uzmeš u ruku osjeti se težina jer od željeza ili nije...

 

Original matice koje dođu na opel 2.0 16v i turbo motoru su od bakra i to stisnute tako da navoj nije okrugao nego elipsast.. I onda prilikom stezanja, matica promijeni oblik.. Sigurno bi promijenila oblik da je od čelika! :doh:

 

BTW, najjače mi je kad me netko ide učiti kako izgleda nešto na opelovom motoru kome je folcika vrh, a ja rastavio i sastavio taj motor barem 10 puta... :doh: i još duplo toliko puta skidao usis/ispuh... :doh:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Sad ima dosta opcija za odabrati. Sto je od navedenog dostupno kod nas? Vidim da vijci kranjevmc imaju webshop pa bi tamo mogo naruciti. Nasao sa tamo ove prve sto je Dominik napisao. Bakrene neznam kako pronaci jer kao sto Kimi kaze pobakrene su a ne bakrene. Ima i nesto zutih mesinganih.

 

A Gi sto se rastavljanja i sastavljanja tice, ovdje pitam jer mi se neda vise rastavljat i sastavljat jer neznam kupit set boljih matica. A osarafljuje mi se na jednom autu stock grana, na drugom aftermarket. Hocu skunut grany dole, stavit novi turbo, zasarafit nazad ivozit se bez da pocne pustat nakon 500km.

Link to comment
Share on other sites

bakar-mesing matice. Ima u trgovini vijaka na zagrebačkoj aveniji...

 

 

Ove imaš za kupiti i te su dosta lagane. Kupi ih više jer nakon skidanja se uglavnom unište...

 

Original matice na ispuhu/usisu su baš bakar odnosno legura bakra. Nikakav čelik...

 

Ovakve nigdje nisam uspio naći i te su baš bakrene, stisnute, gdje je navoj elipsa i promjene oblik prilikom stezanja... Nemoj da ih moram ići vagati i slikati... :drink:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Sad ima dosta opcija za odabrati. Sto je od navedenog dostupno kod nas? Vidim da vijci kranjevmc imaju webshop pa bi tamo mogo naruciti. Nasao sa tamo ove prve sto je Dominik napisao. Bakrene neznam kako pronaci jer kao sto Kimi kaze pobakrene su a ne bakrene. Ima i nesto zutih mesinganih.

 

A Gi sto se rastavljanja i sastavljanja tice, ovdje pitam jer mi se neda vise rastavljat i sastavljat jer neznam kupit set boljih matica. A osarafljuje mi se na jednom autu stock grana, na drugom aftermarket. Hocu skunut grany dole, stavit novi turbo, zasarafit nazad ivozit se bez da pocne pustat nakon 500km.

 

 

Jel ti navoj M8, ili?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...