Jump to content

VN Španjolske 2012.


Raptor6767

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ne kuzim ove komentare od anti-schumijevaca...

sta zelite s takvim komentarima dokazat? zelite da prestanem vjerovat da je Schumacher po svim parametrima najveci vozac formule 1 svih vremena?

statistika govori svoje...i NISTA pa cak i ovaj povratak to nece pokvarit...

mozda nekome ne lezi kao covjek...no to je opet osobna stvar...poceo je kao siromasan vozac i dosao do toga sto je danas...kada sve stavis na papir stvarno mu mozes samo skinut kapu!

Link to comment
Share on other sites

Krivo, Fangio nikako nije najbolji, jer u njegovo vrijeme nit je bilo takve konkurencije, niti tehnologije. Postao je prvak sa 2 prva i 3 druga mjesta.

 

Schumi i Senna...ostali mi nisu vrijedni spomena.

Link to comment
Share on other sites

Krivo, Fangio nikako nije najbolji, jer u njegovo vrijeme nit je bilo takve konkurencije, niti tehnologije. Postao je prvak sa 2 prva i 3 druga mjesta.

 

Schumi i Senna...ostali mi nisu vrijedni spomena.

 

aj da se i ja jednom s tobom složim :D

Link to comment
Share on other sites

To je sve kao da se uspoređuju Pele i Maradona sa Messijem i Ronaldom...jedino mjerodavno je statistika i samo statistika. Koliko je tko osvojio pole positiona,mjesta na postolju,najbržih krugova,pobjeda na istoj stazi,ukupnih pobjeda i naslova prvaka i nema tu drugoga za usporedbu. Simpatiziranje nečijeg stila vožnje je nešto sasvim drugo...a da je Senna ostao živ vjerojatno bi bio najveći,ali isto tako je Schumacher mogao poginut,pa bi se za Alonsa ili Vettela govorilo da su najveći već sad...ili u prijašnjim vremenima za Piqueta,Prosta ili Hakkinena. Međutim,statistika je tu sasvim jasna,za sad.

Link to comment
Share on other sites

Ali sport se sastoji samo iz statistike,jer za 10-20 godina će klinci znat za Schumachera samo iz statistike i po njoj će vidjet da je najbolji po osvojenim naslovima,pobjedama,pole positionima,najbržim krugovima,osvojenim bodovima ukupno,podijima i ukupnim krugovima u vodstvu na svim utrkama...isto tako ja za Fangia ili Mansella mogu znat samo po statistici,jer ih nikad nisam vidio kako voze.

Link to comment
Share on other sites

Ali sport se sastoji samo iz statistike,jer za 10-20 godina će klinci znat za Schumachera samo iz statistike i po njoj će vidjet da je najbolji po osvojenim naslovima,pobjedama,pole positionima,najbržim krugovima,osvojenim bodovima ukupno,podijima i ukupnim krugovima u vodstvu na svim utrkama...isto tako ja za Fangia ili Mansella mogu znat samo po statistici,jer ih nikad nisam vidio kako voze.

 

Fangio

 

 

 

Mansell

 

 

 

Evo, sad vise ne mozes reci da ih nikad nisi vidio kako voze :D

 

Sala ovo gore, ali u potpunosti se slazem s Reneom, ne mozes sve gledati kroz statistiku.

 

Evo ti jedan primjer statistike:

 

Concorde je poletio ni 10 godina nakon SR-71, isao je samo sat vremena dulje preko Atlantika, a umjesto 2, nosio je 100+ ljudi u potpunom komforu i nikad nijedan nije pao radi kvara. NASA-ini inzinjeri su tada govorili da je Concorde bio veci doseg od Apollo programa. Po statistici, Concorde je jedan od najgorih, ako ne i najgori, jer je imao jednu nesrecu na 14 aviona, a s obzirom da nije ni nesto previse koristen, ni odnos milja i nesreca mu nije najpovoljniji. Doduse, ako nesrecu Air Francea ne uzimamo kao nesrecu Concordea, vec kao pizdariju za koju su krivi DC-10 i toranja (komad metala koji je otpao sa DC-10 i shebao gumu), onda je Concorde najpouzdaniji...

 

Statistika je hebena stvar. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ali sport se sastoji samo iz statistike,jer za 10-20 godina će klinci znat za Schumachera samo iz statistike i po njoj će vidjet da je najbolji po osvojenim naslovima,pobjedama,pole positionima,najbržim krugovima,osvojenim bodovima ukupno,podijima i ukupnim krugovima u vodstvu na svim utrkama...isto tako ja za Fangia ili Mansella mogu znat samo po statistici,jer ih nikad nisam vidio kako voze.

 

 

za 10.20 godina kazes? jesi 100% siguran da ce tada Shumi biti na vrhu liste u svim tim parametrima? Znas li da je Vettel najmladji vozac koji je osvojio bod,pobijedio na utrci,osvojio pole, te osvojio prvenstvo,da ne pricam najmladji koji je osvojio dva prvenstva?

 

no,pustimo malo apsolutnu statistiku,ima li smisla u apsolutnim brojkama usporedjivat nekog koji je odvozio 50 ii nekog ko je odvozio 200gp-a? ajmo malo o relativnim brojkama,pa da vidimo kako tu tvoj miljenik stoji.

 

Broj pole positiona u odnosu na odvozene utrke:

 

Michael Schumacher 68 23 %

Ayrton Senna 65 40.37 %

Jim Clark 33 45.83 %

Juan Manuel Fangio 29 56.86 %

Sebastian Vettel 31 36%

 

BRoj pobjeda u odnosu na broj odvezenih GP-a

 

Michael Schumacher 91 31 %

Jim Clark 25 34.72 %

Juan Manuel Fangio 24 47.06 %

Alberto Ascari 13 40.63 %

 

Broj podiuma u odnosu na broj odvezenih GP-a

 

Michael Schumacher 154 52 %

Alain Prost 106 53.27 %

Juan Manuel Fangio 35 68.63 %

 

Broj naslova u odnosu na broj godina voznje (2012 ne brojim)

 

Shumi 7od 18 0.38%

Vettel 2 od 5 0.4 %

Fangio 5 od 8 0.625 %

Ascari 2 od 5 0.4 %

 

 

itd,itd...stvari sad izgledaju malo drukcije,zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Ajmo za 10-20 godina sjest i popričat o statistici,kao što kažeš i ja ti garantiram da će Schumi i dalje biti broj 1 po statistici...Evo možemo i nakon svake sezone ! Bez obzira na Vettela i bilo koga iz trenutne ekipe...da,oni će vozit još dosta sezona,a Schumi neće,pa će se po tim sezonama malo izravnat,ali statistički će mu teško prismrdit...konkurencija i bolje tehnički usavršeni bolidi su gadna stvar...

 

Ali da se ne bi mislilo da sam neki Schumacherski fanatik,meni su najdraži vozači Raikonen i Alonso.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...