Jump to content

VCDS - VAG kodiranje - pitanja, upute, kabeli, softver


Recommended Posts

evo dvije greške na 1.8 t 150 ks, polo gti..

 

Address 01: Engine Labels: None

Part No: 06A 906 032 TL

Component: 1.8l R4/5VT 0040

Coding: 11500

Shop #: WSC 66565

VCID: 7BFFE93569FE411

WVWZZZ9NZ6Y203399 VWZ7Z0F3400732

 

2 Faults Found:

16825 - EVAP Emission Control Sys

P0441 - 35-00 - Incorrect Flow

17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)

P1297 - 35-00 -

Readiness: 0000 1001

 

gledam za ovu prvu, znači treba provjerit n80, n115 ventil,

 

druga da treba provjerit boost ventil n249, i klapna da nije zaprljana..

 

e sad, jel imao tko od vas sličan problem.. da dečko ne kupuje odmah nešto ako nije do toga..

 

pali mu check engine lampicu, i auto nekad ide normalno, a nekad slabo.. kao da turbo nema pritiska.. ili negdje gubi..

Link to comment
Share on other sites

evo dvije greške na 1.8 t 150 ks, polo gti..

 

Address 01: Engine Labels: None

Part No: 06A 906 032 TL

Component: 1.8l R4/5VT 0040

Coding: 11500

Shop #: WSC 66565

VCID: 7BFFE93569FE411

WVWZZZ9NZ6Y203399 VWZ7Z0F3400732

 

2 Faults Found:

16825 - EVAP Emission Control Sys

P0441 - 35-00 - Incorrect Flow

17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)

P1297 - 35-00 -

Readiness: 0000 1001

 

gledam za ovu prvu, znači treba provjerit n80, n115 ventil,

 

druga da treba provjerit boost ventil n249, i klapna da nije zaprljana..

 

e sad, jel imao tko od vas sličan problem.. da dečko ne kupuje odmah nešto ako nije do toga..

 

pali mu check engine lampicu, i auto nekad ide normalno, a nekad slabo.. kao da turbo nema pritiska.. ili negdje gubi..

 

ovo za n80 mos lako isprobat, u vag com udes u motor, pa onda imas dole cini mi se da pis nesto output test, i kad ga pokrenes mislim da je on 2-3 po redu. kad ti pise n80 onda ti mora skljocat n80 ventil, moras ga cut.

Link to comment
Share on other sites

ovo za n80 mos lako isprobat, u vag com udes u motor, pa onda imas dole cini mi se da pis nesto output test, i kad ga pokrenes mislim da je on 2-3 po redu. kad ti pise n80 onda ti mora skljocat n80 ventil, moras ga cut.

 

al ne smije bit upaljen auto, jel tako? kasnije cu to pogledat.. ako škljoca onda je neispravan, il?

 

@darac: mislim da mu je origig BOV na autu..

 

na autu je milltek spuh, zbog tog ne moze bacat grešku? lambda il neš da jebe?

 

cekao sam da se ti javis, jer si imao takav motor, pa vec znaš otprilke što i kako.. :D

 

jer mehaničari bi mu počeli redom mjenjat ventile i ostalo, dok ne otkriju.. LOL.. :D

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

tako je, auto ugasen sa kontaktom - MORA SKLJOCAT, ako ne skljoca onda nevalja. makar provjeri i spojeve takoder.

zbog lambde bi ti izbacio gresku malo drugaciju. takoder si pogledaj za n249 kontakte, jel ako je netko nes radio po autu moguce da nije pravilno vratio

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam na netu našao,kolega isto kaže da se može raditi korekcija do nekog stupnja..Vjerovatno par litara samo :)

 

STEP 2 - ADJUSTING THE DISPLAYED FUEL LEVEL

 

1. Select ADAPTATION (-10-) on the main screen of the Instrument Cluster control module.

 

2. In the CHANNEL box, enter 30 and then click on READ. This will display the stored value for the fuel gauge calibration and normally should be 128. You may enter a value from 120 to 136. Each number corresponds to a 1 ohm adjustment of the fuel level sender output and corresponds to 1/4 of a liter. You can use the UP and DOWN buttons to adjust the number while you watch the gauge needle move. If you're doing it the proper way, then adjust the needle until it lines up perfectly with the red mark on the gauge. If you're doing it a different way, like I did, then adjust the needle until it sits where you want it to.

 

3. Click on SAVE. The new setting is now being used.

 

That's about it. If you mess something up and want to go back to the original setting, it's 128.

Edited by pinci
Link to comment
Share on other sites

moja na A3-jci mislim da je Magneti Marelli ...Kazaljka se može isčupati i vratiti nazad kako ide...jer je magnetna tj čim daš kontakt daje full otklon ?

 

To je česti problem sa tim čukicama temperature i goriva na tim modelima jer meni i temperatura vode pokazuje 100 kada je 90 i gorivo isto fuša :) ...Sve mi se čini da ću morati dati tablu na popravak tj taj čip :)

Link to comment
Share on other sites

17705 greška je teško sranje, može biti fakat glupost koja te zeza. Meni je curilo na spoju gdje se metalna L cijev iz turba spaja sa gumenom koja se pak spaja na pancake cijev. Zbog retardiranog dizajna na špangicu tu je konstantno puštalo pa sam na kraju nasaftao spoj sa diht masom i od tada nema te greške.

Najbolje bi bilo da logiraš 032 group u vagcom-u i pogledaš kakva ti je smjesa, additive i multiplicative.

Više na: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Fuel_Trim_Info i ovo; http://www.ross-tech.net/vag-com/advertising/DiagnosingA_MAF_TechTip.pdf

Link to comment
Share on other sites

17705 greška je teško sranje, može biti fakat glupost koja te zeza. Meni je curilo na spoju gdje se metalna L cijev iz turba spaja sa gumenom koja se pak spaja na pancake cijev. Zbog retardiranog dizajna na špangicu tu je konstantno puštalo pa sam na kraju nasaftao spoj sa diht masom i od tada nema te greške.

Najbolje bi bilo da logiraš 032 group u vagcom-u i pogledaš kakva ti je smjesa, additive i multiplicative.

Više na: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Fuel_Trim_Info i ovo; http://www.ross-tech.net/vag-com/advertising/DiagnosingA_MAF_TechTip.pdf

 

hvala.. sad je palo malo snijega, pa nece frend auto vozit dok ne ode snijeg, pa cemo onda dalje vidit.. :)

 

kako ide logiranje? nisam to dosad pokušavao..

 

Jesam jedino, kad smo se vozili pa ima Graph i tamo je iscrtalo za brzinu, okretaje kad ga je stisnuo..

 

Ruby: to je ovakav kabel kao što ja imam.. http://dx.com/p/usb-vag-com-vcds-12-1-obd2-car-diagnostic-cable-for-volkswagen-seat-skoda-audi-138cm-145475

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

Klikneš na Engine pa Meas Block i uneseš 032 u prazno polje i klikneš na GO, prikazat će ti se dvije vrijednosti. Prouči malo ona dva linka pa probaj zaključiti da li imaš vacuum leak ili boost leak (ili oboje,ne bi se čudio).

One vakumske cijevi ispod usisa obično popucaju pa curi na sve strane, posebno gdje se S cijev spaja sa Y cijevi na glavi motora.

Ovo sam naručio prošle godine, vrijedi svake lipe, sve u komadu od silikona + metalni check valve a ne plastični;http://www.034motorsport.com/engine-components-18t-breather-hose-kit-mk4-18t-awwawpawv-reinforced-silicone-p-19987.html

Link to comment
Share on other sites

Šta nije da ovi jeftini interfejsovi "3rd party devices" rade samo sa VCDS lite verzijom???

 

Ja sam svoj uspio jedino spojiti sa lite verzijom koju sam kasnije krekirao i uredno radim i kodiranje i brisanje grešaka...

 

Ima normalna verzija nešto više funkcija ili?

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam na netu našao,kolega isto kaže da se može raditi korekcija do nekog stupnja..Vjerovatno par litara samo :)

 

STEP 2 - ADJUSTING THE DISPLAYED FUEL LEVEL

 

1. Select ADAPTATION (-10-) on the main screen of the Instrument Cluster control module.

 

2. In the CHANNEL box, enter 30 and then click on READ. This will display the stored value for the fuel gauge calibration and normally should be 128. You may enter a value from 120 to 136. Each number corresponds to a 1 ohm adjustment of the fuel level sender output and corresponds to 1/4 of a liter. You can use the UP and DOWN buttons to adjust the number while you watch the gauge needle move. If you're doing it the proper way, then adjust the needle until it lines up perfectly with the red mark on the gauge. If you're doing it a different way, like I did, then adjust the needle until it sits where you want it to.

 

3. Click on SAVE. The new setting is now being used.

 

That's about it. If you mess something up and want to go back to the original setting, it's 128.

 

Pokušao ovo sa kalibracijom goriva...otklon koji se može dobiti je cca 5 milimetara najviše....Otvorio i gledam i mijenjanje vrijednosti ide najmanje do 120 kod goriva...Kod mene je netko već to napravio tako da ću morati pregledati tablu :)

Link to comment
Share on other sites

stigo mi je kabel!

 

kud se spaja na golfu 5???

 

dali da koristim onaj software sa cd-a?

 

na kaj trebam paziti, laptop nesmije biti spojen na net???

 

na lijevoj strani ispod volana.. ja na leonu imam plastiku koju maknem, a ti vjerojatno nmaš nego se mali sagni pa ćeš vidit ljubičasti priključak.. :D

 

laptop ti ne smije na net jer će spržit kabel.. i onaj software sa cd-a moraš koristit..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Branx pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...