Jump to content

Ulja za moderne dizele sa 30k km izmjenom


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

E pa onda čim preuzimaš auto, staneš ispred na parking i ugasiš kola i izmjeriš na štangu koliko ima ulja... i ako nije na max, vratiš se unutra i hebeš im ma..r.

 

I to je to. Jer si pogledao odmah, i ustanovio da fali, a oni su naplatili što su naplatili.

 

To bi ja napravio kad bi servisirao auto u ovlaštenom, al pošto ne servisiram nego stojim kraj svog majstora kad mjenja, onda nema potrebe.

Link to comment
Share on other sites

auto nema stange... ali to sam i napravio, nakon 3 dana sam im se vratio na servis, onaj pokazivac unutra je bio malo ispod pola... pa je bilo crvenjenja onuda, mamu im lopovsku...

 

odeš u BiH u Berlina ovlašteni i doneseš svoje ulje bez problema..

Link to comment
Share on other sites

Dajte da li ovo netko može potvrditi; načuo sam se priča iz raznoraznih izvora se se staro ulje u ovlaštenim servisima zapravo na cjevčicu izvlači van pa onda koliko izvuku izvuku te onda samo nadoliju friškoga ulja. OK jasno mi je da bi se trebao i filter ulja mijenjati kao i čep kartera (na nekim autima, konkretno moj) no kažu da se to na većini autiju baš tako radi (jer filter je uvijek nešto povišen).

Link to comment
Share on other sites

odeš u BiH u Berlina ovlašteni i doneseš svoje ulje bez problema..

 

Nije mi bas blizu, ali po isteku garancije na servise cu odlazit u AC Dodic u Podgrad (ovlasteni), SLovenija, dosta ljudi iz Rijeke i okolice tamo odrzava koncern aute.

 

Ja se kladim da neki servisi naplae "izmjenu ulja" a vjerojatno samo nadoliju do max

 

ne bi me uopce zacudilo

 

Prva 2 servisa kod ovlastenog radis a ostala kod svog majstora....pa si miran i siguran da su izmjenili ulje....

 

servisni interval je 15,000km ili jednom godisnje... a garancija je 4 godine, tako da minimalno 4 puta moras ici kod njih. Ja radim nesto preko 20-ak k km na godinu, tako da evo u 2 godine sam 3 puta bio kod njih.

 

Dajte da li ovo netko može potvrditi; načuo sam se priča iz raznoraznih izvora se se staro ulje u ovlaštenim servisima zapravo na cjevčicu izvlači van pa onda koliko izvuku izvuku te onda samo nadoliju friškoga ulja. OK jasno mi je da bi se trebao i filter ulja mijenjati kao i čep kartera (na nekim autima, konkretno moj) no kažu da se to na većini autiju baš tako radi (jer filter je uvijek nešto povišen).

 

na motorima u gliserima/barkama, i opcenito plovilima ovo je dosta uobicajena praksa, pa sad, mislim da na novim autima koji nemaju stange za ulje to ne mogu radit.

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

meni samo nije jasno... bez obzira na ulje, kako moze npr. u PIA 1L Castrola kostat 210kn, a u slobodnoj prodaji 135kn... i onda ti se prijete oduzimanjem jamstva ako zelis donest svoje ulje...

 

Da, bezveze...ja uvijek donosio svoje ulje. Samo napišu opasku: "stranka sama donijela ulje". Tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Sto ne ides kod bosanaca na drenovu? Em nece zajebati, em imaju sami imprezu i legacyja.

 

Ne pricam o Imprezi... Nego o Audiju (PIA Rijeka).

Za Imprezu mi je godisnji servis duplo jeftiniji nego za Audija, isto u Subaru ovlastenome.

 

A Bosanci su zakon :thumbsup:

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

Prije 15-20 godina su normalni servisi zamijene ulja bili svakih 8 000 km pa kad se krenulo s servisima od 15 000 km i dalje su tvrdoglavi ljudi govorili kako treba servisirat svakih 8 000 km. E sad kako tehnologija napreduje pa servis zamijene ulja pomaknut na 30 000 km, opet ista priča. Za 20 godina kad interval bude svakih 60 000 km, onda će opet po forumima bit rasprava o tome kako je bolje ipak mijenjat svako 30 000 km

Link to comment
Share on other sites

Prije 15-20 godina su normalni servisi zamijene ulja bili svakih 8 000 km pa kad se krenulo s servisima od 15 000 km i dalje su tvrdoglavi ljudi govorili kako treba servisirat svakih 8 000 km. E sad kako tehnologija napreduje pa servis zamijene ulja pomaknut na 30 000 km, opet ista priča. Za 20 godina kad interval bude svakih 60 000 km, onda će opet po forumima bit rasprava o tome kako je bolje ipak mijenjat svako 30 000 km

 

ja moram priznati da nisam vidio manju potrebu motora za podmazivanjem niti tako značajan napredak u polju ulja da bi trebao interval biti 30k

Meni to smrdi na spašavanje planeta sa manje otpadnog ulja.

 

dapače - današnji motori sa više ks/l i sa svim tim silnim turbinama imaju veću potrebu za podmazivanjem

Link to comment
Share on other sites

ja moram priznati da nisam vidio manju potrebu motora za podmazivanjem niti tako značajan napredak u polju ulja da bi trebao interval biti 30k

Meni to smrdi na spašavanje planeta sa manje otpadnog ulja.

 

dapače - današnji motori sa više ks/l i sa svim tim silnim turbinama imaju veću potrebu za podmazivanjem

 

tako je,sve je to stvar ekologije i marketinga.

Link to comment
Share on other sites

Ne pricam o Imprezi... Nego o Audiju (PIA Rijeka).

Za Imprezu mi je godisnji servis duplo jeftiniji nego za Audija, isto u Subaru ovlastenome.

 

A Bosanci su zakon :thumbsup:

 

Audija odrzavas kod Romana u klani, cijene servisa su zaista normalne covjek zna svoj posao i legenda je.Nas a6 je jednom isao u ovlasteni i nikad vise jebes garanciju.Inace mi sa njume radimo 50-70 tkm godisnje

Link to comment
Share on other sites

 

 

servisni interval je 15,000km ili jednom godisnje... a garancija je 4 godine, tako da minimalno 4 puta moras ici kod njih. Ja radim nesto preko 20-ak k km na godinu, tako da evo u 2 godine sam 3 puta bio kod njih.

 

.

 

to sa garancijom 4 godine ti je marketing.....piše ti 4 godine ili 100 000km ovisno što prije nastupi ,a ja sam prije radio 50 000km godišnje ,a sad radim 40 000km....sreća pa komentirao sa jednim likom u servisu kak mi skljuca letva volana ,ali da nije frka da ću to zamjeniti na kraju 3 godine,a kaže on pazi na km jer ti ide sistem 4 god ili 100 000km ,a taman imao 97-98 000km na autu :D tak da je to ušlo pod garancijom

Link to comment
Share on other sites

ispred zgrade gdje je firma ima 1 x E90 i 2 x E87 BMW-i koji su dizeli bez

oznaka, pretpostavljam 118d-320d, nije bitno

 

bitno je to da kad ja dodjem na posao, onda curke koje to voze idu na posao,

svi do jednog dime kad se upali plavi dim jer su sigurno servisirani po planu

od 30.000 km

 

ja osobno bi na takvom autu promijenio ulje na 15.000 pa ako servis odbija,

barem u fushu

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...