Jump to content

Formula 1 Sepang 2013


GonzoT5

Recommended Posts

Evo gledam bas utrku i ne mogu neke stvari vjerovat..

Kaze ljigavac Vettel u 28 krugu preko funka u box,maknite Marka ispred mene jer je prespor a covjek ga dere 1,5 sekundu cijelo vrijeme.

Ovo je samo jos jedna potvrda o njemu kao covjeku i potvrda kako je dosao do svojih pobjeda tj. zasto je uvjek brzi od Webbera.

Kakav loooser:doh::doh:

Edited by GonzoT5
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

i jos je sjebo alonsa..

 

i koji su oni fail napravili s onim puknutim krilom.... :(

 

Pa alonso je sam kriv za krilo.

 

Meni je samo drago da se dokazalo da je u svim momcadima isto, pogotovo jel su se svi sprdali s ferrariem zboh toga, razlika je ustvari sto ferrari to ni ne skriva i cak montezemolo javno kaze da je kod njih vozac broj 1. i 2.

 

Samo bi po meni bilo posteno da se vozacima da do 5. Trke da se dokazu tko je broj 1. za tu sezonu i kome ce onda momcad malo vise pomagati

Link to comment
Share on other sites

Ovo kod Red Bulla nema veze s timom. Timske odredbe su bile jasne, utrka traje do zadnjeg pitstopa, a onda se mijenja mapa i ide se na štednju guma. To što je Vettel ne podnosi nikog ispred sebe to je druga stvar, i iz razgovora i s Helmutom Markom i Christianom Hornerom se vidjelo da im nikako nije drago zbog Vettela i da im lako mogu oba vozača izmaknuti kontroli, ako se ovdje nešto ne uradi. Mislim da Vettel ovaj put neće proći lišo.

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je za Red Bull, al zakaj je nigga morao bit treći to mi nije baš prejasno

 

Što misliš da bi Hamilton prešao iz Mclarena u Mercedes da mu u ugovoru jasno ne stoji da je prvi vozač?

Inače i u backroomu i na postolju se na njemu vidjelo da mu nije baš najugodnije što je ovako završilo, za razliku od Vettela koji je bez trunke srama zajebao kolegu.

Link to comment
Share on other sites

ma kakvo jebeno pomaganje! onaj tko je brzi nosi pobjedu.

pa to je utrka a ne heklanje salova.

 

Pa ono smanjenje rizika i ako je npr jedan vozac 2. u prvenstvu i zaostaje 10 bodova, a drugi vozac je 7. u prvenstvu i ako dode do dvoboja izmedu njih na stazi onda je recimo ok da dode do neke takve odredbe i da se smanji mogucnost medusobnog kontakta

Link to comment
Share on other sites

Pa ono smanjenje rizika i ako je npr jedan vozac 2. u prvenstvu i zaostaje 10 bodova, a drugi vozac je 7. u prvenstvu i ako dode do dvoboja izmedu njih na stazi onda je recimo ok da dode do neke takve odredbe i da se smanji mogucnost medusobnog kontakta

 

pa to je jasno da se vozaci medjusobno paze ako se radi o velikom zaostatku,ali dok su god bodovima jako blizu onda fight do kraja.

ako tako ne bude f1 cirkus ce izgubit popularnost i bit ce pusiona.(ak se mene pita zasluzili su)

Link to comment
Share on other sites

Kaze ovaj genije Novak kak je Webber ocito za vrijeme dvoboja s Vettelom bio na slabijoj mapi kako je i dogovoreno, a Seb na jacoj posto ga je prosao :D

 

BTW gadi mi se ovaj Vettel poluidiot, ali svida mi se sto je ovo ovako odigrao. Bar je nama zanimljivije gledat :lol: Kaj bi sad trebali procesiju gledat do kraja, pa nije trka do zadnjeg boxa, nego do zastavice :cheer:

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Kaze ovaj genije Novak kak je Webber ocito za vrijeme dvoboja s Vettelom bio na slabijoj mapi kako je i dogovoreno, a Seb na jacoj posto ga je prosao :D

 

BTW gadi mi se ovaj Vettel poluidiot, ali svida mi se sto je ovo ovako odigrao. Bar je nama zanimljivije gledat :lol:

 

webber je to rekao javno na intervijuvu nakon dodjele pehara.

Link to comment
Share on other sites

webber je to rekao javno na intervijuvu nakon dodjele pehara.

 

Hm... da... pa jasno da je bilo dogovoreno da idu na slabiju mapu i ne preticu. Ali najbolje da je ovaj ostao na slabijoj mapi kad ga je Vettel krenuo napadat :doh:

 

edit: osim ako sam malo pobrkao one dvoboje odmah nakon boxa i tren kad ga je pretekao. Ako je pretekao "iznenada" moj bed, ali koliko se sjecam ipak je neko vrijeme trajao dvoboj.

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije bilo tako. Kao prvo, mislim da oni sami prebacuju mape. A kao drugo, koliko sam ja cuo rekao je nesto u stilu da Vettel nije poslusao naredbu i da ce se opet s tim izvuc jer ga tim uvijek stiti. Pa vidjelo se da ni tim nije sretan s tim sto je Vettel napravio. Osim ako su sve odglumili (team radio, newey nakon trke,...)

Link to comment
Share on other sites

Evo sto je rekao:

 

"After the last stop the team told me the race was over and we turned the engine down to go to the end," said Webber.

 

"I want to race as well, but in the end the team made a decision which we always say before the start of the race is how it's probably going to be: we look after the tyres and get the cars to the end.

 

"In the end Seb made his own decisions today and will have protection as usual, and that's the way it goes.

 

"I turned my engine down and started cruising on the tyres, and then the fight was on.

 

"I was disappointed with the outcome of today's race."

Link to comment
Share on other sites

Više nema dvosmjerne telemetrije i mogućnosti da pit lane korigira mapu na bolidu. To rade vozači putem prekidača na volanu.

Istina je da je od Seb-a pederski prestić timskog kolegu ukoliko im je sugerirano da korigiraju mapu i štede bolid do kraja utrke u poretku u kojem su trenutno.

Isto tako je istina da se na kraju sezone broje bodovi a ne dobra djela.

Pogotovo u ovom novom sistemu bodovanja gdje su razmaci u bodovima manje osjetni nego prije, svaki bod je bitan.

Uzmite finiš prošle sezone, da Alonso nije imao par glupih nesreća (pogotovo kad su ga zajahali nakon startu u jednoj utrci) možda bi on bio prvak.

Seb ne želi ništa ostaviti slučaju, ide na pobjedu, maskimum bodova i to je to. Ne vidim tu neki preveliki problem.

Na Markovu mjesto, vratio bih mapu na postavku koju ima i Seb i stisno ga koliko ide, pa da vidimo čija baba bombu nosi.

Isto tako, vjerujem da ćemo se većinom složiti da je Seb ipak brži vozač od Marka?

 

Inače, nisam navijač niti RB-a niti bilo kojeg od njih, gledam to objektivno.

 

btw: ono što mi je najsmješnije u cijeloj priči, Ferrari su uvijek hebali za timske odredbe a ovi se preko radio veze dogovaraju tko koga mora pustit, ne preticat... itd...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...