Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

On 9/1/2022 at 1:34 AM, Rocky said:

... evo uzeo sam ovaj sonax polymer netshield... i mogu rec da je odlican, lako se nanosi, nakon fusso voska s kojim sam se prošli put satrao i još su ostale fleke na autu pošto je crne boje, ovo mi je sad divota... još sam ga prije toga prošao sa sonax Perfect finish koji je stvarno super proizvod za uklanjanje blagih oštećenja i davanje sjaja...

 

Moje prvo iskustvo s Fussom je bilo isto takvo samo je moj problem bio da sam ga puno previse nanio i predugo cekao da ga skinem.

Ruke su mi otpale dok sam ga skinuo. Sad kad sam ga odradio par puta nema vise problema.

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 3:34 AM, Rocky said:

... evo uzeo sam ovaj sonax polymer netshield... i mogu rec da je odlican, lako se nanosi, nakon fusso voska s kojim sam se prošli put satrao i još su ostale fleke na autu pošto je crne boje, ovo mi je sad divota... još sam ga prije toga prošao sa sonax Perfect finish koji je stvarno super proizvod za uklanjanje blagih oštećenja i davanje sjaja...

 Sonax PNS je fantastican proizvod, i sto je najbolje, mozes ga na plastike nanesti, na staklo, u motronom prostoru, a drzi mjesecima. Mene su u servisu ljetos pitali da koju keramiku imam na autu 😄  
 

Bas bih morao poslikati plastike oko motora sad nakon 3-4 mjeseca od nanosenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rocky said:

... ma super stvar stvarno, ne moras toliko paziti na svaku glupost kao s fussom... fusso se mora nanositi jako tanko, i meni su ruke otpale s njim, pa onda paziti nakon koliko ces brisati, ma kako da ne....

 

ma ja nema sanse da se vise jebem s voskom bilo kakvim, moras upirat ko majmun, pa ka sto velis ono 10 sekundi vise ili manje ovisi kako se skida, ma bjezi, pa onda jel vani +18 ili +24 isto nebo i zemlja razlika kako se nanosi/skida... 

 

sonax rules

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 09. 12. 2022. at 21:07, Gabre said:

 

ma ja nema sanse da se vise jebem s voskom bilo kakvim, moras upirat ko majmun, pa ka sto velis ono 10 sekundi vise ili manje ovisi kako se skida, ma bjezi, pa onda jel vani +18 ili +24 isto nebo i zemlja razlika kako se nanosi/skida... 

 

sonax rules

 

pa nije svaki vosak takav, većina boljih su takvi da se stvrdnjavaju tijekom 24 sata, pa je skoro svejedno glancao nakon 2 minute ili nakon 2 sata

Link to comment
Share on other sites

Evo baš gledam neki paketić složit na phdeatiling-u. Jel onaj kod za popust Hrawebph10
i koliko on vrijedi. Meni skida samo par posto. Ili to ne vrijedi na proizvode na akciji.
Stavili smo stvarno jake popuste tako da nemremo jos skidat.
Svi članovi koji dodu dobe u trgovini uvijek dobar popust :)

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Ima li smisla sa dimerom čistiti smolu bora? 
Po meni nema.
Ja bi rade uzeo krpicu i malo namocio nitro razrjedivac pa skinuo (naravno na hladan auto ili pogledaj dali ima neki sprej za ciscenje smole (a trebalo biti) u svakoj trgovini auto dijelova.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Po meni nema.
Ja bi rade uzeo krpicu i malo namocio nitro razrjedivac pa skinuo (naravno na hladan auto ili pogledaj dali ima neki sprej za ciscenje smole (a trebalo biti) u svakoj trgovini auto dijelova.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk


Ne nitro razreÄ'ivač.

Maslinovo ulje, wd40 ili sredstvo za skidanje smole.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DiscoVolante said:

Ne nitro razreÄ'ivaÄ.

Maslinovo ulje, wd40 ili sredstvo za skidanje smole.

Dobro ti kaže, nikakav nitro ili bilo što agresivno/abrazivno. Ja sam probao i na plastici i na laku i pojelo je. Samo bijela fleka ostane.

Link to comment
Share on other sites

Dobro ti kaže, nikakav nitro ili bilo što agresivno/abrazivno. Ja sam probao i na plastici i na laku i pojelo je. Samo bijela fleka ostane.
Čak je i benzin sigurniji od nitra a skida smolu provjereno

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...