Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

18 hours ago, JoleZG said:

dok mi frend veli četkom samo lak sjebeš.

 

Dobro ti frend kaze.

 

Ako volis svoj auto, te cetke na autopranici ne diras (osim mozda za iscetkati felge). Ubaci u bunker neku mikrofibra krpu ili rukavicu, pa kad/ako zatreba onda s tim mozes proci po autu — barem znas da to tvoje nije bilo po podu, nema kamencice u sebi, itd.

Link to comment
Share on other sites





pranje auta bez mehanickog trenja nekom krpom/spuzvom ti je ko kad ides prati ruke pa ih samo stavis da voda curi po njima, a ne protrljas ih skupa.
 
ne znati oprati auto, pa uzmi spuzvu i sapunice i udri, jedino ako si povrsan pa preskaces.


Znam oprati,OK to ispadne.
Al velim nije to samo tako,doć na praonu i rešetati tom cijevi.
Za detaljna pranja sa spužvom nemam živaca,to mogu jedino doma,nemam kuću nego stan.
Jer svi čekaju u redu a ne da ja sa krpom prolazim.

Treba ipak praksa za to,meni se rugali kad sam to rekao.
Samo čudi da ekipa koju ne zanimaji auti znaju dobro oprati.
Ja nisam znao dok me nisu naučili ljudi koji su u tome...





Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, JoleZG said:

Ja ga lako osušim,jer mi je odmah AC pokraj,znaci provozam ga tih par km 160 i kad se skinem sa AC pičim normalno 100 jer je 80 ograničenje.

10 km u jednom smjeru i 10 nazad,bude suhe ko barut.

 

 

ti potrošiš više goriva na sušenje auta nego što košta pranje (i sušenje) u praonici

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 
ti potrošiš više goriva na sušenje auta nego što košta pranje (i sušenje) u praonici
Ne kontam????
Perem kod City na Jankomiru,odem obilaznicom do Svete Nedjelje.
Autoput mi dođe ispred nosa.
A živim svega nit kilometar od te praone i to ne zračne linije nego obicne voznje.


Čak ni ne kršim zakon,jer na tom dijelu nije ono mutavo 100 km/h ograničenje.
Osim zadnjih 500m prije skretanja za Sv. Nedjelju.
Jedino što mogu dobiti je za lijevu traku.
Link to comment
Share on other sites

Ne kontam????
Perem kod City na Jankomiru,odem obilaznicom do Svete Nedjelje.
Autoput mi dođe ispred nosa.
A živim svega nit kilometar od te praone i to ne zračne linije nego obicne voznje.


Čak ni ne kršim zakon,jer na tom dijelu nije ono mutavo 100 km/h ograničenje.
Osim zadnjih 500m prije skretanja za Sv. Nedjelju.
Jedino što mogu dobiti je za lijevu traku.
Ovo kaj ti pises mi nema neke logike jer kao sto ti je napisano, operes auto pa ides pokupit brdo mušica dok ga sušiš. Ja recimo 9/10 puta idem prat auto u Sv ned, iz Španskog idem na autoput ali natrag laganica po Samoborskoj bas zato da ne dođem doma pun mušica a kao prao sam auto.
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Cokolino said:

jel tko pokusao oprati crni auto??

Ja vec preko 3 godine muku mučim s crnom bojom..Koliko god je jebena dok je auto čist i uglancan nažalost to veselje kratko traje jer se svako sranje vidi.Po meni glavna stvar na crnom autu je da ga se obriše ručnikom nakon ispiranja osmozom.
Imam i keramiku gore i opet ako ga samo isperem a ne obrišem u većini slučajeva ostanu vidljive fleke.
Idući auto ću čak gledat da ne budi crni da se malo odmorim :D

Link to comment
Share on other sites

Ima kakvo dobro sredstvo za alu felge da se kočiona prašina toliko ne ljepi? Na Mazgi imam očito neke divlje pločice šta praše ko nenormalne. E sad ima li nešto (vosak, keramika, teflon, sitnosjeckani jednorozi) sa čime mogu po felgama preći i da se ta prašina manje zalijepi? Nije bad ako se zacrne brzo kao i prije, ali kad perem auto da to crnilo lakše ode s felge pa da ne moram baš tak jako s rukavicom guliti crnilo nego samo sa miniwashem proći...

Link to comment
Share on other sites

Nisam brba, ali meni je preporučio ovo: https://ph-detailing.hr/proizvod/fx-protect-interior-detailer-premaz-za-interijer

I sasvim OK je. Pobriše prašinu i sitniju prljavštinu, ostavi ugodan miris i ne sjaji se falabogu ko pesja jajca, a da li šta štiti kasnije ili ne - nemam pojma jer nemam pojma kako se mjeri zaštićenost ? Znam samo da se ne hvata baš odmah prašina, ali opet nakon 2 tjedna i dalje se počinje ista loviti po konzoli.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj interir cleaner nekom kom se ne da previse vremena trosit je top. Moze pocistit, finisira odmah. Ostaje skroz mat, super stvar.

Ako treba neato bolja onda neki apc , recimo adbl apc pro odlican a povoljniji. I neki dressing za plastike.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima kakvo dobro sredstvo za alu felge da se kočiona prašina toliko ne ljepi? Na Mazgi imam očito neke divlje pločice šta praše ko nenormalne. E sad ima li nešto (vosak, keramika, teflon, sitnosjeckani jednorozi) sa čime mogu po felgama preći i da se ta prašina manje zalijepi? Nije bad ako se zacrne brzo kao i prije, ali kad perem auto da to crnilo lakše ode s felge pa da ne moram baš tak jako s rukavicom guliti crnilo nego samo sa miniwashem proći...
Iskreno, uzmi si keramičke pločice. Ja sam se preporodio.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Oggy said:

Ima kakvo dobro sredstvo za alu felge da se kočiona prašina toliko ne ljepi? Na Mazgi imam očito neke divlje pločice šta praše ko nenormalne. E sad ima li nešto (vosak, keramika, teflon, sitnosjeckani jednorozi) sa čime mogu po felgama preći i da se ta prašina manje zalijepi? Nije bad ako se zacrne brzo kao i prije, ali kad perem auto da to crnilo lakše ode s felge pa da ne moram baš tak jako s rukavicom guliti crnilo nego samo sa miniwashem proći...

mislim da nema takvog sredstva ?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rwd said:

Ja vec preko 3 godine muku mučim s crnom bojom..Koliko god je jebena dok je auto čist i uglancan nažalost to veselje kratko traje jer se svako sranje vidi.Po meni glavna stvar na crnom autu je da ga se obriše ručnikom nakon ispiranja osmozom.
Imam i keramiku gore i opet ako ga samo isperem a ne obrišem u većini slučajeva ostanu vidljive fleke.
Idući auto ću čak gledat da ne budi crni da se malo odmorim ?

 

Pod pretpostavkom da autopraonica zbilja ima reverznu osmozu, fleke nisu od te vode. Moze se napraviti vrlo jednostavan pokus, povrsina mora biti cista, na jedan dio stavi se demineralizirana voda, na drugi dio obicna, nakon sto voda ishlapi, na dijelu gdje je bila demineralizirana voda nece ostati nista, jer je voda prociscena, nema nikakvih minerala, dakle u potpunosti ce ispariti, dok ce na drugom dijelu gdje je obicna voda ostati mrlja, buduci da voda ima minerale u sebi, najbolje se vide ostatci kalcijevih i magnezijevih karbonata, odnosno kamenac.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Xman said:
19 hours ago, JoleZG said:
Ne kontam????
Perem kod City na Jankomiru,odem obilaznicom do Svete Nedjelje.
Autoput mi dođe ispred nosa.
A živim svega nit kilometar od te praone i to ne zračne linije nego obicne voznje.


Čak ni ne kršim zakon,jer na tom dijelu nije ono mutavo 100 km/h ograničenje.
Osim zadnjih 500m prije skretanja za Sv. Nedjelju.
Jedino što mogu dobiti je za lijevu traku.emoji16.png

Ovo kaj ti pises mi nema neke logike jer kao sto ti je napisano, operes auto pa ides pokupit brdo mušica dok ga sušiš. Ja recimo 9/10 puta idem prat auto u Sv ned, iz Španskog idem na autoput ali natrag laganica po Samoborskoj bas zato da ne dođem doma pun mušica a kao prao sam auto.

 

Bas to, ne kuzim koja mu je logika oprat auto pa 160 na autoput pokupit sve musice..

 

Ja isto tako odem u Sv. Ned vikendom ali ranije skroz ujutro, lijepo operem, nema guzve, rukavicom preletim nakon druge pjene, i onda u onaj box sa krovom lijepo susenje i unutra sve rijesim i laganini u kvart nazad jer nema smisla nakon toga ici obilaznicom i zasrat prednji kraj.. ok kroz jutro nema toliko musica ali svejedno se zasere nepotrebno

Link to comment
Share on other sites





 
Bas to, ne kuzim koja mu je logika oprat auto pa 160 na autoput pokupit sve musice..
 
Ja isto tako odem u Sv. Ned vikendom ali ranije skroz ujutro, lijepo operem, nema guzve, rukavicom preletim nakon druge pjene, i onda u onaj box sa krovom lijepo susenje i unutra sve rijesim i laganini u kvart nazad jer nema smisla nakon toga ici obilaznicom i zasrat prednji kraj.. ok kroz jutro nema toliko musica ali svejedno se zasere nepotrebno


Meni se stvarno jebe.
To što pokupim par mušica naprijed kod tablice.
Nije da se mušice naljepe na cijeli auto,samo naprijed oko branike i tablice,ne idu na lak od haube.
Bitno mi je da je cijeli auto čist.
To je isto da kažeš da se nekome ko živi u Samoboru ne isplati poslje pranja ić obilaznicom na posao ili bilo gdje...
Danas sam bas računao,znači od praone do tamo ima 9km i nazad isto,18 sveukupno.
Auto mi takve voznje trosi 6L,znači zanemarivo goriva.
A osušit ga dragi bog nemože ako se ne provozaš malo brže,za ostale metode sa krpom ili čime već nemam živaca...




Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Rwd said:

Ja vec preko 3 godine muku mučim s crnom bojom..Koliko god je jebena dok je auto čist i uglancan nažalost to veselje kratko traje jer se svako sranje vidi.Po meni glavna stvar na crnom autu je da ga se obriše ručnikom nakon ispiranja osmozom.
Imam i keramiku gore i opet ako ga samo isperem a ne obrišem u većini slučajeva ostanu vidljive fleke.
Idući auto ću čak gledat da ne budi crni da se malo odmorim ?

 2god i jebo me on? prije sam volio lagano se zajebavati detajlingom al ubio mi svaku volju, sad idem na četke?

Link to comment
Share on other sites

Moj prijatelj je imao prije par godina crni auto i rekao je da nema šanse, nikad više. I tako nakon par svijetlih traži on sadašnje. I kao jednog dana ide on po auto i nama na grupu što imamo šalje sliku i komentar. "Jesam ja rekao da nema do crnog"

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, MKmarino said:

Moj prijatelj je imao prije par godina crni auto i rekao je da nema šanse, nikad više. I tako nakon par svijetlih traži on sadašnje. I kao jednog dana ide on po auto i nama na grupu što imamo šalje sliku i komentar. "Jesam ja rekao da nema do crnog"

crna boja je top dok je čista, cijelih 5 minuta ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...