Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

On 7/23/2022 at 7:46 AM, brba said:

Tocno to. Prvi namjenski za to. Ne one fore dobro mi radi dresing za motore i ne sklize se tak jako. Ne, ovo se ne sklize nista !

 

Planiram uzeti taj Guf, pa malo gledam sto jos uzeti da dodjem do besplatne postarine, pa sam dosao na odlicnu ideju da mozda kupim jos jednu polirku ? (tzv. "potrosi par tisuca kn da bi ustedio 30 kn" metoda)

 

 

Bio sam uzeo onu malu 8mm DA polirku od ADBL-a, s 3" i 5" podloskama. I sad gledam da bih mozda uzeo ovu s 15mm pomaka, pa onda manju koristio s 3" podloskama za nezgodnija mjesta, a ovu vecu s 5" za ravnije plohe.

 

1. Ima li uopce smisla ta 8+15mm kombinacija za nekog tko to radi iz hobija (polira obitelji i prijateljima, par auta godisnje), ili da se drzim ove 8mm masine i to je to?

2. Da li uopce ici na te budget-friendly opcije (ADBL, Krauss, ...) ili, ako se stvarno odlucim za 15mm polirku, onda ici na Rupes ili Flex? Moze li amater uopce skuziti razliku u kvaliteti? (jer razlika u cijeni je poprilicna)

Link to comment
Share on other sites

Ako uspijes sa jeftinjarom napravit da si zadovoljan i za 2-3 auta godisnje onda nema potrebe kupovat skuplje polirke IMHO. ja ih imam 7-8 komada, i jeftinjare i flex i rupes, ako znas odradit, odradit ces i sa jeftinom, ove skuplje su ugodnije za rad svaki dan. Jedino mi rupes rotacija ide na k. jer ima iritantan zvuk i tu bi rekao da mi je krauss rotacija bila bolja....

 

Radit sa 2 polirke je u svakom slucaju lakse. Nemoras stalno mjenjat bp i sl.

Edited by Kroky
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
Planiram uzeti taj Guf, pa malo gledam sto jos uzeti da dodjem do besplatne postarine, pa sam dosao na odlicnu ideju da mozda kupim jos jednu polirku (tzv. "potrosi par tisuca kn da bi ustedio 30 kn" metoda)
 



Uzmi si Koch FSE, ja sam super zadovoljan za završni glanc, išao po jedno, preporučili ovo i baš je super, brzo i lako se nanese, imam dvije microfibre, sa jednom nanesem sa drugom istrljam do kraja, auto jebeno gladak i sjaji se fest
Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2022 at 1:03 PM, Kroky said:

Radit sa 2 polirke je u svakom slucaju lakse. Nemoras stalno mjenjat bp i sl.

 

Da, to mi je zapravo i glavna motivacija.

 

 

 

Moze li komentar (@Kroky, @brba, ili netko treci) sto zapravo mogu ocekivati od polirke s 15 mm pomakom u odnosu na onu s 8 mm? Hoce li ova s vecim pomakom biti "brza"/agresivnija (tj. manje prolaza za isti rezultat)? Odnosno, koje su prednosti i mane veceg pomaka?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Da, to mi je zapravo i glavna motivacija.
 
 
 
Moze li komentar ([mention=454]Kroky[/mention], [mention=122]brba[/mention], ili netko treci) sto zapravo mogu ocekivati od polirke s 15 mm pomakom u odnosu na onu s 8 mm? Hoce li ova s vecim pomakom biti "brza"/agresivnija (tj. manje prolaza za isti rezultat)? Odnosno, koje su prednosti i mane veceg pomaka?
 
 
A to je drugi svijet. Ova prva je bas mrtva amaterska , a 15 je ozbiljna masina. Nemas tu puno usporedbe bas

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pitanje za znalce, kako i s čime očistiti nastavke auspuha koji su godinama zapušteni.
Kupio sam onu finu metalni spužvu ili kako se zove, ali ne vidim da to ista ide dolje, imam osjećaj da treba neka kemija da otopi najprije.

Ideje?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Gabre said:

pitanje za znalce, kako i s čime očistiti nastavke auspuha koji su godinama zapušteni.
Kupio sam onu finu metalni spužvu ili kako se zove, ali ne vidim da to ista ide dolje, imam osjećaj da treba neka kemija da otopi najprije.

Ideje?

 

meni je pomogo Permetal.

Ne znam kaj imate u Kanadi da je slično tome

Edited by x3m
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krule said:

ja sam uspio dosta dobro sa pastom za metal od auto finesse, i to ona kao light verzija..imaš na YT lika Pan the organizer, živi u Kanadi i bavi se detailingom, pa malo pronjuškaj njegov kanal

Taj lik je ko dobro placena kurva ???

Gabre prvo dobro ocisti (apc, kiselina), pa onda polir pasta za metal i trljaj sa tom metalnom "spuzvicom". Koju gradaciju si uzeo? 0 je agresivnija, 0000 najfinija. Kak je vec napomenuto, mozes i s nekim sredstvom za cistit rostilj i sl

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Gabre said:

pitanje za znalce, kako i s čime očistiti nastavke auspuha koji su godinama zapušteni.
Kupio sam onu finu metalni spužvu ili kako se zove, ali ne vidim da to ista ide dolje, imam osjećaj da treba neka kemija da otopi najprije.

Ideje?

 

 

Probaj NeverDull za skinut jace zapeceno pa kasnije poliraj.

Link to comment
Share on other sites

Budem se ozbiljnije uhvatio toga kad stignem.
0000 sam uzeo jer je ta kao baš dobra za nastavke. Baš su zapečeni ko roštilj lol, ja mislim da ih niko nije krom prošao u 15 godina.

Pantheorganiser haha iritantan do ibera

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 31. 07. 2022. at 12:55, narimiran said:

 

Planiram uzeti taj Guf, pa malo gledam sto jos uzeti da dodjem do besplatne postarine, pa sam dosao na odlicnu ideju da mozda kupim jos jednu polirku ? (tzv. "potrosi par tisuca kn da bi ustedio 30 kn" metoda)

 

 

Bio sam uzeo onu malu 8mm DA polirku od ADBL-a, s 3" i 5" podloskama. I sad gledam da bih mozda uzeo ovu s 15mm pomaka, pa onda manju koristio s 3" podloskama za nezgodnija mjesta, a ovu vecu s 5" za ravnije plohe.

 

1. Ima li uopce smisla ta 8+15mm kombinacija za nekog tko to radi iz hobija (polira obitelji i prijateljima, par auta godisnje), ili da se drzim ove 8mm masine i to je to?

2. Da li uopce ici na te budget-friendly opcije (ADBL, Krauss, ...) ili, ako se stvarno odlucim za 15mm polirku, onda ici na Rupes ili Flex? Moze li amater uopce skuziti razliku u kvaliteti? (jer razlika u cijeni je poprilicna)

Ja sam bas uzeo malu 8 mm i 15 mm ADBL i kako je kroky rekao, velika za derat veće površine s 5” spužvama dok malu koristim na manjim površinama s 3” padom. 
prvi auto sam odradio samo s malom i bilo je iritantno svako malo mjenjati bp. U svakom slučaju preporuka za hobi posao. Još se nadam u skorije vrijeme neku mini rotaciju uzet za bas teško dostupna mjesta gdje mogu koristiti Full male 1” ili 2” padove.

 

nadam se da sam barem malo pomogao

Link to comment
Share on other sites

... imam part pitanja... koju spuzvu od 80mm uzeti za nanosenje sonax cutmaxa, posto nema one sonaxove crvene grube kupiti posebno nego samo u setu od 6 komada... moze li ova od kocha: 

 

https://ph-detailing.hr/proizvod/koch-chemie-heavy-cut-pad-gruba-spuzva-za-poliranje-razne-velicine/

 

... takoder, zanima me neki vosak u spreju posto sam sa onim fusso voskom na crnom autu napravio vise stete nego koristi, sve na fleke ostane... nasao sam ovog, pa me zanima je li se lako nanosi i da li ostane dobro na crnom autu:

 

https://ph-detailing.hr/proizvod/angelwax-enigma-qed-500ml-vosak-u-spreju/

Link to comment
Share on other sites

@Rocky

 

pad za cut

https://ph-detailing.hr/proizvod/phd-microfiber-cutting-pad-spuzva-za-poliranje/

 

zaštita koju je Full jednostavno aplicirati i dobro drzi

https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-polymer-netshield-sealant/

 

enigma koju si stavio je quick detailer, ja ga koristim nakon pranja vozila na kojem je netshield a i na drugom di je keramika 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 8/6/2022 at 3:15 PM, gangxxxta said:

@Rocky

 

pad za cut

https://ph-detailing.hr/proizvod/phd-microfiber-cutting-pad-spuzva-za-poliranje/

 

zaštita koju je Full jednostavno aplicirati i dobro drzi

https://ph-detailing.hr/proizvod/sonax-polymer-netshield-sealant/

 

enigma koju si stavio je quick detailer, ja ga koristim nakon pranja vozila na kojem je netshield a i na drugom di je keramika 

... evo uzeo sam ovaj sonax polymer netshield... i mogu rec da je odlican, lako se nanosi, nakon fusso voska s kojim sam se prošli put satrao i još su ostale fleke na autu pošto je crne boje, ovo mi je sad divota... još sam ga prije toga prošao sa sonax Perfect finish koji je stvarno super proizvod za uklanjanje blagih oštećenja i davanje sjaja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...