Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Ja bas veceras uredio armaturu u jeepu libertyu, moje trenutno vozilo na posudbi
Sa APC dobro sa kistom sve istrljao, pobrisao mokrom mikrofibrom, pustio da se sve osusi dobro i premazao Poorboys mlijekom/kremom, samo ga nisam odmah izbrisao suhom krpom pa malko ostane sjaj, a i tabla je sama od sebe polu sjajna i plastike.

Sad ga jos moram odvest negdje da operu tepihe. Volan je skoro80% oguljena farba sa koze, pa je sada ko trkaci od alkantare :Dd3c2c9d6924fa1db29b2013a115dd349.jpg65c1697366f9d6cf8ed87d102f5a16d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

dobro ti se dalo vadit siceve. To u ostavit nekom 50$ da se jebe sa tepisima, nemam ja vremena za to :lol:   I za ovo sam se jucer na kraju svadio sa zenom lol

Audija uspio mokrom krpom pobrisat tablu i brzinski usisati i ko nov unutra. (osim puknutog sica, izlizanog volana i tipki :lol::lol: ) inace, ko iz ducana :D

Link to comment
Share on other sites

nema djece, nema problema xD

Imam vremena za sve lol.

 

zasad :D

 

p.s. iz iskustva. ako ces cistit nekog forda jako zmazanog sa "Spray Nine" izbjegavaj bilo kakve bijele tipke, rucice brisaca i zmigavaca. Boja je toliko vrhunska da se otapaO.o

Link to comment
Share on other sites

ma ovo je multi purpose cleaner.

Cistio sam F350 koji je imao sloj blata 2cm debel iznutra.

Mogao sam ili spricat teske kemije ili petardama razbijat blato cijeli dan.

 

n5rbr8.jpg

 

Tundra izgleda ko igracka pored njega.

V8 turbo diesel. 6.7 litara

svqg55.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzas. Ima u jednom salonu F650 kojeg vec 4 godine pokusavaju prodat, ali ga nitko nece kupit.

 

F350 je drndav kad je prazan, u principu sve preko f150/tundra/sierra i silverado1500/ram1500 se vozi kao iveco turbo daily. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kroky neznam te ospbno ali imaš piće kad te vidim zbog preporuke :D

 

ukratko...kupio ova dva proizvoda i isprobao na naslonu za ruke koji je bio predhodno očisčen sa nekim sonax xtreme kurac-palac...naslon je izgledao kao da je izlizan i bio sam spreman da ga zamjenim.

I onda našpricam ovo žuto čudo i odmah se nešto počelo dešavat mislio sam da je nagrizlo materijal kad ono jebeno blato u porama...

polje toga ovaj premaz koji ima baš miris novog auta...ali pravi kao u salonu...konačno proizvodi koji djeluju 

 

image.jpg

 

 

Edited by Dinko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

naslon za ruku je kožni? ak je, ova cetka mi je zakon za to

https://forea-ocd.hr/colourlock/colourlock-leather-brush

 

(bas da uspijes zmazanocu izvuc iz pora)

 

Innerclean je u principu i cistac (ako nije bas jako zaprljano) i zastita, ostavlja mat finish i ok miris. Za interijer ga mozes koristit na plastikama, ekranu od radija, itd uglavnom, 2-3 krpe i za cas su plastike ko nove...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...