Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

1 hour ago, Xman said:

Tire gel je odličan al si ruke zaserem nenormalno dok ga mazem na gume

 

 

 

Kupi si neku spužvicu za cipele i problem solved. Ja tako već godinama i maltene ruke čiste ko' suza nakon nanošenja. I naravno vrijedi pravilo manje je više (znači ne staviti gela da se cijedi već onako tek toliko pa dobro utapkti/utisnuti po gumi i onda kružnim pokretima po cijeloj površini nanositi).

 

megs.jpg

Edited by acmen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kaj nema onu spuzvicu gore na vrhu ili nekaj? Pitam, ne koristim....


Nema, stisnem na spuzvicu malo pa sibam al svejedno mi je ruka sva masna.

I kao bonus, gume ti mirise fino, nesto kao po zvakama :)

Ovaj prijedlog sa spuzvom za cipele nije los, budem probao.
Link to comment
Share on other sites



Nema, stisnem na spuzvicu malo pa sibam al svejedno mi je ruka sva masna.

I kao bonus, gume ti mirise fino, nesto kao po zvakama

Ovaj prijedlog sa spuzvom za cipele nije los, budem probao.

Gume mogu fino mirisati jedino po spaljenosti
Podsjetio si me sad na jednog frenda koji uvijek ponavlja kak je auto dobro zmapiran samo onda kad u odredjenim uvjetima mirisi po jabukama
Link to comment
Share on other sites

Kaj se tice dressinga za gume, jucer probao neki novi od valet pro-a koji moze i na mokru gumu, aplikacija odlicna i na kraju odlicno izgleda.

I fireball japanski, al tu je cifra, onak, jebote...

Link to comment
Share on other sites

Tire gel je odličan al si ruke zaserem nenormalno dok ga mazem na gume
 
 

Jedna rijec - rukavice

Otkako sam si bacio u bunker one tanke gumene rukavice sam se preporodio kod mazanja guma. Inace kako velis, zaserem se tom masnocom nenormalno. I da, naravno spuzvica obavezno

A i sto acmen kaze, jako jako malo ga treba, plus ako namazes "deblje" onda ti sav auto zasere poslje jer sprica sa gume u voznji
Link to comment
Share on other sites

Ja ga isto koristim, ali ga nanosim sa obicnim sirokom kistom... Jedini jos dobar je bio onaj Armor gel u narancastoj ambalazi ali njega vise nema nigdje...

Dobar je bio ArmorAll ali je nakon dva tri mjeseca mazanja ostavljao kao neku gumenu patinu na gumi koja se kasnije počela ruliti pa sam na kraju sezone morao prati gume s kefom...kod Maguiresa toga nema...
Link to comment
Share on other sites

Ja ga nanosim sa kistom, ostavim neko vrijeme pa opet sa kistom, i onda za kraj sa sonax extreme.

 

 meg je dobar ali nema onaj pravi sjaj, ali je zato ljepljiv i super je u kombinaciji sa sonax extreme koji ima jeben sjaj  i u kombi nije toliko vodenast pa ne posprica cijeli auto :D

Link to comment
Share on other sites

daj mi reci jel ima razlike izmedju zelenog i narandzastog? negdje citam da je narandzasti jaci?   Imao sam ga ali evo potrosio, pa bi mozda zeleni narucio ali ne bih bolio da je slabiji, iako mi narancasti nikako miris nije sjeo.

Link to comment
Share on other sites

daj mi reci jel ima razlike izmedju zelenog i narandzastog? negdje citam da je narandzasti jaci?   Imao sam ga ali evo potrosio, pa bi mozda zeleni narucio ali ne bih bolio da je slabiji, iako mi narancasti nikako miris nije sjeo.

Zeleni je jači i samo za ručno pranje, pjeni se odlično.
Narančasti je za strojeve za kemijsko i zato se manje pijeni, a i nesto sitno je skuplji.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...