Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Sad sam odradio sa detailing mafia padovima ( narancasti i bijeli negdje ) , malo probao sa csf microfiber padom , a s30 sam sa sonax zutim finish padom

 

Moram isprobat njihove padove al kad su oni spideri skupi

 

Inace paste su odlicne za njemacke tvrde lakove i tu su mi br1 sad , dok recimo na nekim meksim s3 nemres radit kolko se ljepi ....: moguce i zbog tekperature trenutne pa se i prelako zagrije lak itd itd

 

Uzeo i scholl neo polymer za isprobat bas

 

 

 

 

 https://www.schollconcepts.com/en/shop/premium-detailing-products/neo-polymer-protection

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

@forinta kaj imas pametnoga za naspricat po felgama za ciscenje? Felge su nove, redovno se peru, ali trebam nesto da si barem jednom tjedno naspricam da se ipak vise te prljavstine skine. Nesto za naspricat i neku cetku za izribat.

 

Vidio sam ovu cetku, pa ako valja:

 

https://forea-ocd.hr/gume-naplatci/ciscenje-naplataka/elite-yellow-long-wheel-detail-brush

Link to comment
Share on other sites

Svrati do nas u Chemical Guys poslovnicu u Ljubijsku 1 pa ćemo riješiti nešto ;-)
Ove žute četke trenutno nema al će doći sredinom kolovoza kad se vratimo sa GO na kojem smo od 23.07. Do 06.08. Imamo i nekoliko drugih u ponudi zato ;-)
Sredstva za čišćenje imamo također više. Best buy deironizer je Tenzi Prix sa 95kn/L cijenom koji se da razrijediti sa vodom ili Chemical Guys Signsture Series Wheel Cleaner za redovito održavanje tj. Diablo Gel koji se također razrijeđuje :-)

Sent from my D6603 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, forinta said:

Svrati do nas u Chemical Guys poslovnicu u Ljubijsku 1 pa ćemo riješiti nešto ;-)
Ove žute četke trenutno nema al će doći sredinom kolovoza kad se vratimo sa GO na kojem smo od 23.07. Do 06.08. Imamo i nekoliko drugih u ponudi zato ;-)
Sredstva za čišćenje imamo također više. Best buy deironizer je Tenzi Prix sa 95kn/L cijenom koji se da razrijediti sa vodom ili Chemical Guys Signsture Series Wheel Cleaner za redovito održavanje tj. Diablo Gel koji se također razrijeđuje :-)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

 

Vasu cetku mozda sredim ako @Xman nece bit veci cigan od mene :D

Budem jedan dan popodne svratio cim ulovim vremena. Do kolko radite?

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, forinta said:

Best buy deironizer je Tenzi Prix sa 95kn/L cijenom koji se da razrijediti sa vodom ili Chemical Guys Signsture Series Wheel Cleaner za redovito održavanje tj. Diablo Gel koji se također razrijeđuje :-)

 

ovaj Tenzi je u onoj bijeloj/prozirnoj kaj si meni prodao? 

 

Nisam bas zadovoljan moram priznat, ni koncentriran a ni razrijedjen 1:1, jednostavno mi ne skida prljavstinu. Recimo Sonax koji sam prije koristio mi je tu puno bolji.

 

Ali zato onaj plavi rucnik ubija, svaki put sam odusevljen kak to dobro upija

Link to comment
Share on other sites

Mi Tenzi koristimo i na laku, felgama svuda. Čestice metala meni osobno skida odlično. Ako ostane nešto to je u 95% slučajeva katran, smola ili nešto slično. Rijedimo ga 25% sa vodom i uvijek brzo i dobro odradi dekontaminaciju. A cijenom je puno puno jeftiniji od iron xa i dođe skoro ko Sonax kad se razrijedi.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dex bas taj, uzeo sam ga kad si ga ti bio spomenuo, fenomenalan je. Kad pobrisem vodu, onda na suhu mikrofibru bacim neko sredstvo s  voskom od Megsa kaj mi je Brba isfurao i s time predjem auto i fenomenalno se sjaji.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, forinta said:

Mi Tenzi koristimo i na laku, felgama svuda. Čestice metala meni osobno skida odlično. Ako ostane nešto to je u 95% slučajeva katran, smola ili nešto slično. Rijedimo ga 25% sa vodom i uvijek brzo i dobro odradi dekontaminaciju. A cijenom je puno puno jeftiniji od iron xa i dođe skoro ko Sonax kad se razrijedi.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

 

Budem ti bas poslikao sljedeci put, s time da meni auto nikad nije prljav. Znaci naspricam, kroz par minuta napadnem miniwashem i kifla, uvijek ostane malo prljavo, ne katran smola ili sl, nego bas ono sto se s diskova skine normalnom upotrebom.

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2017 at 2:30 AM, BaGy said:

Sonax je dobar ali nije best buy.

TUGA Alu-Teufel Spezial Felgenreiniger je već dvije godine prvi u svim testovima (barem u DE) I za tu cijenu, količinu i kvalitetu, nema mu konkurencije. Ima ga i hrvatskoj kupiti koliko sam vidio.

0-0-674.png

 

Gdje kupujes to u De i koliko € ?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...