Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Da , isplatilo mu se čekat smile.pngOdličan dečko stvarno, od mušterije dobio prijatelja , jbš pare smile.png
 
 
Sljedeći je 993 na redu , full u Angelwax keramiku najnoviju i najbolju
993 ce bit top

Pred par godina prije restauracije na probi za felge2f79d739fd987ff5c2e793bb0ab92c6e.jpg

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, hrga said:

https://forea-ocd.hr/pranje-i-susenje/monster-shine-deluxe-fluffy-dryer-towel

Na ovaj mislim...jel bolji od ovog...kako kaze DEX vec 2 godine imam ovaj
Pa se mislim ponovit..uzet isti il ovaj gore?

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk
 

1200 gsm vs 450gsm
Dakle moze upiti vise vode Fesk's nego ovaj sa Forea-ocd

Imam doma 2 komada 450GSM rucnika, koristim ih za brisanje felgi i definitivno slabije upijaju vodu i manje je mogu upiti

Edited by Rain
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@brba 2 pitanja:

 

1. kroz koji dan ću si naručiti šampon i ručnik, ali ručnika nema na zalihi već par dana, da se strpim? ovaj vaš prof. plush mi je posebno interesantan zbog gustoće jer su mi oba auta karavani, pa imam šta brisat.

2. mogu li auto samo proći nekom mekšom glinom nakon pranja da ga malo bolje počistim ili je baš nužno nakon toga poliranje+voskanje?

Link to comment
Share on other sites

[mention=122]brba[/mention] 2 pitanja:
 
1. kroz koji dan ću si naručiti šampon i ručnik, ali ručnika nema na zalihi već par dana, da se strpim? ovaj vaš prof. plush mi je posebno interesantan zbog gustoće jer su mi oba auta karavani, pa imam šta brisat.
2. mogu li auto samo proći nekom mekšom glinom nakon pranja da ga malo bolje počistim ili je baš nužno nakon toga poliranje+voskanje?
Dolaze uskoro , bude i novih od rag companya . Doslo nam ne 50kom samo , jako puno ih prodaje po europi i posalje nam koliko moze, narucimo 100 on posalje 30 i tak, a prodaju se odlicno . Javim sutra status pa smislimo nesto.

Mozes na finu glinu, dosta lubricirat i moze onda zastita gore.

Slobodno zovni na mob pa popricamo kaj treba il ak trebas neki savjet da ne narucis nesto a da ti mogu preporučiti nesto bolje/jeftinije ili kaj god .
098/769-567
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://ph-detailing.hr/proizvod/fecks-philosophy-professor-plush/

Preporuka

Još popust za hwb članove i to je to , vrhunski za malo love.

098/769-567 , zvrcni me na privatni pa dogovorimo sve. Pogledaš uživo sve pa odlučiš .
Ja sam uzeo ovaj na preporuku...
BRU-TA-LAN!!
Dustera osušim za 5min bez ijednog žmikanja...jedino kaj je ovaj najveći malo zeznut za manevriranje, vjerojatno bum uzeo i onaj manji pa sam miran...uzeo sam i mikrofibra rukavicu koja je isto mrak
Link to comment
Share on other sites

dali shipate u keneda? 

gledam duze neki dobar rucnik uzet, trebao bih bar 2, probao par komada, i sve je over hypano smece.

 

@brba, ili nesto preporucit sto je dostupnije na svjetskoj razini po pitanju slanja/kupnje... 

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

dali shipate u keneda? 
gledam duze neki dobar rucnik uzet, trebao bih bar 2, probao par komada, i sve je over hypano smece.
 
[mention=122]brba[/mention], ili nesto preporucit sto je dostupnije na svjetskoj razini po pitanju slanja/kupnje... 
Rag Company , mi držimo od nedavno njihove krpe i oni su br1 po mikrofibrama.

Isprobaj ovo https://www.theragcompany.com/the-gauntlet-microfiber-drying-towel/

Osobno nisam ga probao al imamo ga u planu narucit u slj narudzbi.
Ostatak krpa im je vrh.

Ovo je vjerojatno najbolja i najpoznatija krpa, mekana bolesno
https://www.theragcompany.com/eagle-edgeless-500-ultra-plush-microfiber-towel/

c577816c06b8f8f958bea4133769eca5.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa kako najbolje odrzavati koznu unutrasnjost u autu?

Ono kaj za redovno pranje... a cime ono malo njegovati i tak to??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jedan prijedlog, mi smo uzeli Fenice, talijanski brend koji radi samo kožu vec 50god.
Isli smo tamo na školovanje za farbanje i popravak koze itd itd.

Ima Leather cleaner i leather protector.


https://ph-detailing.hr/proizvod/fenice-leather-cleaner-250ml/
https://ph-detailing.hr/proizvod/fenice-leather-protector-250ml/

Leather protector je stvarno strašan proizvod, ekstra jednostavan za namazat, malo ga se trosi, koza ostaje mat itd itd.
On radi kao sealant za kožu, ali za razliku od drugih on ne mijenja izgled ni osjet kože. Znaci koza je pod rukama identicna kao da nista nema gore.
Moze se posarati markerom i prebrisat , moze se prolit ulje gore i nece se upit , i još masu drugih prednosti.

Mozes doc na prezentaciju pa vidis kako ti radi na sjedalu da vidis razliku prije kupovine


Npr, desno cisto , lijevo prljavo masno.
bfff460224b7969fd67fcdb2ccbdf183.jpgd3c5764c700e0d8a77de07b48feeea4d.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pakiranja jako podsjecaju na kit od Dainesea za kozu

 

IMG-20200202-200808.jpg

 

samo sto je tu ovaj proizvodjac ovaj:

 

IMG-20200202-200827.jpg

 

moze neka usporedba odnosno misljenje za Gliptone? jesi li ikada radio sa njime?

 

moje neko "iskustvo" recimo vec dosta dugo njime odrzavam kozu u autima i isto traje dosta dugo i dobar rezultat daje (za neke moje pojmove), samo sa cleanerom se treba malo pomuciti, a conditioner po nekim mojim iskustvima radi kao sto si opisao za ovo gore (barem onaj dio da ostane matt i da bude na dodir meka) ali gledam ako postoji nesto bolje slicnog cijenovnog ranga da uzmem to (postojeci gliptone mi je pri kraju sad vec nakon x godina)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pakiranja jako podsjecaju na kit od Dainesea za kozu
 
IMG-20200202-200808.jpg
 
samo sto je tu ovaj proizvodjac ovaj:
 
IMG-20200202-200827.jpg
 
moze neka usporedba odnosno misljenje za Gliptone? jesi li ikada radio sa njime?
 
moje neko "iskustvo" recimo vec dosta dugo njime odrzavam kozu u autima i isto traje dosta dugo i dobar rezultat daje (za neke moje pojmove), samo sa cleanerom se treba malo pomuciti, a conditioner po nekim mojim iskustvima radi kao sto si opisao za ovo gore (barem onaj dio da ostane matt i da bude na dodir meka) ali gledam ako postoji nesto bolje slicnog cijenovnog ranga da uzmem to (postojeci gliptone mi je pri kraju sad vec nakon x godina)

Ima ljudi koji su radili sa Colourlockom pa uredno prelaze na Fenice . Npr Kokolek je s nama isao na školovanje i sada sve popravke radi sa Feniceom.

Ja sam probao sve i meni je Fenice vrh, isoada da ga hvalim zato sto ga prodajemo ali isto tako smo mogli uzet i neki drugi brend onda :)

Osobno za pranje ja koristim Fenice Power cleaner , on je koncentrat, ovaj kojeg sam preporučio je razrjedeni power 1:10 .

Ako ko uzme a nije zadovoljan, šalji nazad vratit cemo lovu.

Tu se npr vidi kako radi protector , maslinovo ulje kojeg svaka koža upije pa si u mega problemu .
Kažem nije jedini sealant za kožu, ali je jedini nakon kojeg ne osjecas da je nešto gore .



Ovo je set za popravak kože , stiže nam i skener sad za snimanje boje kao kod auta i kad se zavrse garaze krecemo sa popravcima :)


I ima set čistač i zaštita sa ink removerom, skida kemijsku sa kože , mora biti stara par dana i ide dolje, kad se upije i osusi skrpz nema bas pomoci.9813cdbfcd2271ba343aaac3550fc8c4.jpg970991d32e6b6cd10030fbfa6ccb6732.jpg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam svašta probao da bih očistio kožu zanemarenu 10+ god.

Probao nekoliko leather cleanera, žali bože, to može samo nešto što nije obrisano par mjeseci očistiti.

 

Onda naletim na lika sa ytb-a, lik preferira ove svakodnevee i dostupne proizvode.

Na temelju tog videa uzmem jeftini Degreaser, reko nemam što izgubiti. Slažem se da je masa tih "auto" proizvoda čisti marketing.

 

Lagano sa vodom razrijediti. Stari moj kako je to očistilo kožu.

 

Cijela sprej boca koštala valjda 8 dolara. Trajati će mi za 30 auta valjda.

Sa apcom sam probao, ali skida farbu. Koliko god pazio.

Degreaser valjda rastapa masnoću sa kože a ne utječe na farbu.

Onda sam kauč u kući s njim ocistio, strava.

 

Nakon nekoga prebrisati svježom čistom vodom/krpom, pustiti da se osuši i namazati nekim c9nditionerom.

Rezultat je fenomenalan.

 

 

 

 

 

 

Sent from my ASUS_I01WDX using Tapatalk

 

 

 

 

 

9fe69c903859baa647225e0a151dfe16.jpga33b5be0817ac41cadda0e6270d110a4.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, brba said:

Tu se npr vidi kako radi protector , maslinovo ulje kojeg svaka koža upije pa si u mega problemu .
Kažem nije jedini sealant za kožu, ali je jedini nakon kojeg ne osjecas da je nešto gore .

 

 

Jel to OK za volan i kuglu mjenjača staviti ili?

 

Možda glupost pitam no eto nemam ama baš nikakvih iskustava u pogledu čišćenja i održavanja kože.

Link to comment
Share on other sites

 
Jel to OK za volan i kuglu mjenjača staviti ili?
 
Možda glupost pitam no eto nemam ama baš nikakvih iskustava u pogledu čišćenja i održavanja kože.
Ja mažem na volane da, zato što nakon njega nije ni sklizak ni nista.
Samo volan je ipak nešto što trenjem skidas zaštitu sa njega oa ga je ok premazat malo jednom mjesečno da se obnavlja stalno. 2 kapi gore i to je to
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...