Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

čitam o trajnosi voska 6-7-9 mjeseci, ali ako pjena nije ph neutralna za vosak (znači ne 5.5 kao za kožu, nego 7-8, ako sam dobro pohvatao) može ga se isprati u 1-2 pranja. kako ću koristiti "snow foam" u lokalnoj praoni, pa tek onda svoj šampon, kako skužiti je li ta njihova pjena ok ili ne? mogu kupiti neki lakmus papir koji će mi promijeniti boju ako je pjena veće ph vrijedosti od te vosku "neutralne"?

Link to comment
Share on other sites

čitam o trajnosi voska 6-7-9 mjeseci, ali ako pjena nije ph neutralna za vosak (znači ne 5.5 kao za kožu, nego 7-8, ako sam dobro pohvatao) može ga se isprati u 1-2 pranja. kako ću koristiti "snow foam" u lokalnoj praoni, pa tek onda svoj šampon, kako skužiti je li ta njihova pjena ok ili ne? mogu kupiti neki lakmus papir koji će mi promijeniti boju ako je pjena veće ph vrijedosti od te vosku "neutralne"?
A zasto koristit njihov snow foam?
Ja na praoni samo isperem dobro auto njihovom vodom od prljavstine, eventualno prije bug sprayem pospricam front i felge IronXom. Pa onda navali svojim samponom..
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Firechicken said:

A zasto koristit njihov snow foam?
Ja na praoni samo isperem dobro auto njihovom vodom od prljavstine, eventualno prije bug sprayem pospricam front i felge IronXom. Pa onda navali svojim samponom..

Imaš ručni foamer,koji?
Takve egzibicije su moguće jedino kad nema nikog iza tebe u redu za čekanje,znači pranje auta u vrijeme kad većina normalnih ljudi ne pere auto(kasno navečer) :D

Što se tiče šampona na praonicama,preagresivni su i skidaju zaštite.Ne isplati se uopće stavljati vosak ako ces tamo prati auto bez ph neutralnog šampona.Isto tako i neki "bug removeri" skidaju vosak..

Link to comment
Share on other sites

zato jer ta pjena skine dosta sama, pa imam manje blata u kanti. ručni foamer je isto opcija (koji?)

 

a ovo s redom za čekanje je živa istina, neki dan sam osjećao kako me pogledom tjeraju, umjesto da čeka u autu, tip izađe van i od 4 zauzete "kućice", on bulji u mene kako trljam po staklu. htio sam ga pitati pali li se na bradu ili škembu

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bubi said:

zato jer ta pjena skine dosta sama, pa imam manje blata u kanti. ručni foamer je isto opcija (koji?)

 

a ovo s redom za čekanje je živa istina, neki dan sam osjećao kako me pogledom tjeraju, umjesto da čeka u autu, tip izađe van i od 4 zauzete "kućice", on bulji u mene kako trljam po staklu. htio sam ga pitati pali li se na bradu ili škembu

90% ljudi ubaci 15-20 kn max na pranje,ako se to uopće moze nazvati pranjem tako da kad dođe netko sa 35-40 kn u startu bude nervoza i rastu tenzije vozača koji čekaju iza tebe.Da ne govorim ako ako jos krenes spricat felge i musice u box-u sa svojim preparatima...
Ja bez 35-40 kn,svojih preparata i 2 ručnika ne mogu oprati auto i kad dođem ne izlazim iz box-a minimalno 45 min ali ja idem navečer kad nikog nema iza mene i kad mogu u miru oprat.

Edited by Rwd
Link to comment
Share on other sites

Ja preparate za felge i musice naspricam prije nego sto udem u box, pa taman par minuta to odradi i spremno za pranje. I ja vecinom idem navecer jer tad mogu pimplat bez da mi netko "visi iza ramena".

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

U nekim autopraonama đabe i da ubacis 100kn kad je pritisak i kemija nikakva.
Doma rucni foamer je top ako imas garazu gdje ti je miniwash konstantno spojen na vodu pa mozes prati kad hoces.
Ja sam nadobudno kupio sve i u zadnjih 7 mjeseci oprao auto s time 2 puta.

Najbrze mi je na praoni dvije kante, preparati, poslje pranja neki vosak da olaksa sljedece pranje i bok.


Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marin2405 said:

U nekim autopraonama đabe i da ubacis 100kn kad je pritisak i kemija nikakva.
Doma rucni foamer je top ako imas garazu gdje ti je miniwash konstantno spojen na vodu pa mozes prati kad hoces.
Ja sam nadobudno kupio sve i u zadnjih 7 mjeseci oprao auto s time 2 puta.

Najbrze mi je na praoni dvije kante, preparati, poslje pranja neki vosak da olaksa sljedece pranje i bok.


Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
 

Tako sam ja uzeo bosch perač i foam lance za njega pa nakon 2 pranja shvatio da kod kuce ne mogu oprat crni auto jer je voda puna kamenca.Ne pomaze apsolutno nista.Perem u hladu,vrhunski šampon,odma brisanje rucnicima i svejedno bude cijeli flekav za popizdit.Zato volim samoposluzne jer je demineralizirana voda.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam bio prvi put u praonici na Ilovcu (Karlovac)..od @2fast neki frend cini mi se.
Fakat dobra...ima 4 programa, pranje topla voda sa praskom, cetka, vosak , ispiranje.
Cetku sam preskocio...ostalo odradio.
Auto je na prvu izgledao fakat cist...kak je vec sumrak padao...sutra cu ujutro vidit kak je :Dea84fb128be7d9b9f0061ea52e0062a1.jpg

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koristi li tko ovu polirku, kakva su iskustva?
Ovo je najniža cijena sto sam našao.
Kad vidim ove cijene poliranja skoro pa je jeftinije kupit svoju i naucit se. 77e1f86bf873525310ca0efa4455db4f.jpg

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk


https://ph-detailing.hr/proizvod/shinemate-ex610-6-15-dual-action/

Imamo i rupes u ponudi , javi se pa složimo popust.

Ako te zanima ponuda za poliranje, javi se i za to
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kratki review nakon 3000km na cesti.

 

Išli smo na škovanje u Angelwax u Rotterdamu za najnoviju keramiku. Veliko iskustvo , strašna keramika , i pokušavanje ugovaranja braka (jos radim na tome )

 

Ekstra iskustvo , dokazes sebi da zaista vrijedis a opet moras imat otvoren um i prihvatit sve i upit par novih stvari.

 

Btw. Cura radi vrhunski posao , top majstor , top !

 

 

8e834381eda21e934e8c9acb36b998fc.jpg2457bbc592b56cb5cd999bfc473859b1.jpgc4be2c009aa3bf2add00753444297512.jpged9a8a4cb681452ae61884116420d876.jpgccfcab2caa61fbed721f550748425099.jpg22a45f399f4674be6f9ab5c2a975f6f8.jpg1f5babb775c80e17558f494800a3b8f9.jpg

 

da1c5310640bb1d40de86e9f3512762c.jpg45c26ae3e7a7870e35e8c4730ba585c1.jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

G20 u savršenoj boji i sa jako dobrom opremom

 

Poliranje

Angelwax Enigma Legacy keramika , entry level , do 18mj

Angelwax Enigma Trinity na koži ( sa dodatkom keramike )

Angelwax Enigma Elixir ( dresing za gume sa dodatkom keramike )

Angelwax h2go na šajbama

 

ccabb8f4bef99abc7e819ddc1af6c289.jpga2755d5242ac609fa7fa63961647a88c.jpgc6bd53c98f25303ac99847b1293d5180.jpg60c3de95efbee8fa27d437d4cd54ce93.jpg7d14185cc933cee3770c2f5340a8e9df.jpg

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...