Jump to content

Gdje mogu kupiti kvalitetne osigurače za auto?


Recommended Posts

To ti samo misliš...

 

2013_06_21_17_09_41.jpg

 

Meni se to dogadalo sa osiguracem za klimu,bas isto tako su se spaljivali svakih 15-20 min kad upalim klimu.Danas sam promjenio ono kuciste za njega i sad je super. To je slab spoj izmedu osiguraca i onih stopica na koje se spaja.

Link to comment
Share on other sites

Možeš li mi objasniti što znači "kvalitetan" osigurač? Onaj koji ne pukne kada bi trebao tj. kad nastane kratki spoj ili previsoka struja ili onaj koji pukne prije nego bi trebao? :) Iza svakog pucanja osigurača stoji ili kratki spoj ili oscilacije u struji za što su zaduženi neispravni potrošači. Ovo prvo može biti i rezultat strunule instalacije.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

To mi dođe svake 2 godine, osigurač je na ventilaciji kabine(samo on zeza), ne na klimi. Vjerojatno je kontaktni otpor visok pa se grije osigurač, iako sam u međuvremenu našao u manualu da je ovo pre niska vrijednost za ventilaciju po Alfinom manualu, tj. vlasnik prije mene je stavio "slabiji" osigurač. Sad je prikladne vrijednost pa budemo vidjeli za 2 godine je li bude izgorio:)

 

@ Alfa

 

ma dođem Martine nevezano za osigurače čim se posložim malo :)

 

@ Mario

 

imam 4 godine elektrotehnike u guzici tako da si krivo pristupio raspravi :D

 

Kada kažem kvalitetan, onda mislim na samu izradu, a ja ti mogu jednom prilikom dati u ruke jedan kineski(govno) osigurač i kako ti navodiš "kvalitetan" pa sam prosudi je li ima ili nema razlike u ta 2 osigurača.

Link to comment
Share on other sites

@ Mario

 

imam 4 godine elektrotehnike u guzici tako da si krivo pristupio raspravi :D

 

Kada kažem kvalitetan, onda mislim na samu izradu, a ja ti mogu jednom prilikom dati u ruke jedan kineski(govno) osigurač i kako ti navodiš "kvalitetan" pa sam prosudi je li ima ili nema razlike u ta 2 osigurača.

 

Ok :) - pa po čem se onda razlikuju u samom radu? Onaj od 5A ne pukne na 5A neg na 7A ili ? :)

Link to comment
Share on other sites

Testirao ih osobno nisam, kinez napiše na kutiju/osigurač kaj treba, ovisi o čemu se radi, ali što se ovoga tiče, više vjerujem starim provjerenim firmama, pogotovo kad je tako zanemariva cijena za predmet.

 

Kažem ti, da primiš jedan i drugi osigurač u ruke, sve bi ti bilo jasno :)

Link to comment
Share on other sites

bio je 20A, a trebao je biti 30A osigurač, sad je osigurač ispravne vrijednosti, tako da se vjerojatno to više i ne bude događalo...

 

EDIT: + kaj sam rekao da se skurio tek nakon 2 god...

Edited by IgoRR
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...