Jump to content

tražim opširnije informacije vezano za čipovanje! moga tdi-a afn


Recommended Posts

ovako pošto neam neke blage o tom, volio bih lokalne čipere da mi malo pojasne detaljnije što i kako se radi na mome ecu, tj koje mape i parametri se diraju, tj i da, dali bi bio problem ako bi ja ugradio externi 3bar map senzor, da se to sve uglazbi, volio bih to malo detaljnije :)... btw to sve sa 11mm glavom boš pumpe,vnt20,ael ulošci .215..... u potrazi za većim fmic,,..

 

hvala

Edited by Elvisvw
Link to comment
Share on other sites

mene zanima kako to kod nas rade. tdiclub letim preko i poprijeko, i ekipa je za pomoć sve 5 , mene zanimaju naši čiperi, pošto slažu bjesne pile, pa da vidim kak se snalaze sa malo jeftiijim autićima ;) hvala :D edit: programeri ecu jedinica, da se ne naljute :D

Edited by Elvisvw
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, kad se prijedje granica u HR, mape se drukcije rade od ostatka svijeta ili kaj? Nije mi jasno kaj trebas? Ako mislis sam mapirati, ako nemas pojma sta radis, najebat ces se ko mladi majmun. Preko OBD-a nemres jer pretpostavljam da je anf u mk3 sasiji (msa15?), hic ne radi dizele, sm radi u bosni na valjcima, tibor radi bez valjaka po standar tarifi, muha moze izmapirat na valjcima.

 

Ako si se bas napalio, posaljem ti ja bin fileove mapa pa istrazuj, al sumnjam da ce ti netko, pogotovo na ovom forumu napisati kako se to radi i sta se mjenja.

BTW bez vece turbine od te sicusne gt15 ne ocekuj previse konja, a o dugotrajnosti opce ne moramo.

 

 

Instructions for maps search in different types of ECU.

It is my job.

The instructions contain private pictures and screenshots.

Studies proven fact - we guarantee effectiveness.

Currently written in Polish but it takes an English translation. (Finally - about July 15)

instructions contain a watermark - my nickname.

price is 120 € per set

paypal grzesgla@wp.pl

 

 

Edit, skini si winols, ukucaj u gugl tdi afn maps, stock tjuner nitro ovo ono pa proucavaj. :)

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, kad se prijedje granica u HR, mape se drukcije rade od ostatka svijeta ili kaj? Nije mi jasno kaj trebas? Ako mislis sam mapirati, ako nemas pojma sta radis, najebat ces se ko mladi majmun. Preko OBD-a nemres jer pretpostavljam da je anf u mk3 sasiji (msa15?), hic ne radi dizele, sm radi u bosni na valjcima, tibor radi bez valjaka po standar tarifi, muha moze izmapirat na valjcima.

 

:)

Čija je onda mapa bila u buby_FR-ovoj Ibizi?

Link to comment
Share on other sites

Radim ja sve, samo ne za hvala :)

Hiconja, znas na kaj sam mislio, cupaj, lemi, vracaj, odlemi, zalemi, ovo ono, pricali smo o tome. :)

Uostalom, moj point je bio da nitko pametan nece prosipati male tajne zanata po forumu.

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

@pekx nije mi cilj to radit sam ,iskreno ni ne želim,jer od toga ne živim i ne želim se petljat u nešto što baš ne kužim, ipak netko to uči pa bi htio samo malo bolje shvatit što se prčka po tome, mislim nije to 1.9td uzmi šarafciger i frči do mile volje, ;) ,, :D i btw drukčije je to preko grane :D

na autu mi je gt2056v,tako da za nekih 170ks sa 11mm glavom pumpe i ulošcima diza mislim da je to dosta,upravu si na autu mi je msa15, ali nisam siguran pošto je sa b5 komp stavljan pošto je moj prvo bitni izgorio( stavljen je moj immo,i vjerojatno jedan eprom, sada koji neznam, pa recimo to me zanima)i da, recimo pošto je 3bar map ima i integrirani iat, i spajam ga na postojeću instalaciju, što se koristi prilikom reprogramiranja kao ref. vrijednost, pošto otpori na kojima rade nisu isti,, hvala ti na info za winols, gledao to jesam ali nisam to nikad instalirao,evo sad ću malo probat istražit, vidim da ću imati puno čitanja..:D pogledat ću za mape na čipitjuners.org, a ak ti nije problem pošalji koju stock :D

 

@hic- nitko i ne misli da trebaš radit za ĐABE,večina nas radi sa ljudima, ali kad pošalje netko poruku u ovom slučaju ja, bilo bi korektno, a i profesionalno da se odgovori , ili me se odjebe na finjak, ;) pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Prva stvar za koju odvoji novce je lamela, trust me. Ne zelis pet puta ici na popravljanje mape, moment se moze smanjiti, ali nije to to. :D

Jesi stavio jednomaseni? Ja sam komplet sa 1Z stavio mjenjac, kuplung set i jednomaseni zamasnjak i nista ne lupa.

 

Mislim da bi sa tom turbinom i setupom koji imas fino isao auto, vani po 200 konja dynoi izbacuju, makar ne vjerujem engleskim dynoima i 15 godina starim masinama.

Ja sam razmisljao kod sebe potegnut instalaciju sa mk4 110, ali mislim da ima previse posla oko toga samo da bi mogao preko obd-a kemijat.

 

Iste dizne stoje u garazi, samo ja ciljam na bv43 posto mi je plug and play na granu. Cak me jedno vrijeme drzalo da uzmem bosio r520, ali u pravilu je ista stvar s tim da bi meni bospumpa bila limit. Obavezno daj testirati dizne, englezi vele pop test. :D

 

A da za prvu ruku napravis varalicu? Uzmi potenciometar cca 1k ohm, spoji paralelno izmedju pinova 2 i 3 na konektoru za bošaru i dimi, kosta te 20-30kn, a za prvu ruku veseli. :D

 

Edit: volim kad se zaletim preko ajfona pisat post lol

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

@pekx imao vector varalicu , dobro radila na serijali dok nije nekaj izgorilo, sad se već vozim pol godine na 1k, al nije to kao remap, a nije čak kao i varalica,znaš i sam ... btw gt20 se baš ne slaže sa stock ecu, kak treba ,serijski mi je jednomaseni zamajac, luk original, pa se tim ne opterećujem....još. :D

 

nabavio gt20 , napravio međuploču i pripasao ju gore, sad kako stignem slažem u hodu pošto mi je daily car,pa i ne stignem baš se posvetiti,, ali doći će to na svoje, al eto,,, odoh čitat xxxx ;)

iskreno kod nas je problem kod čipera dobit bilo kakav info kaj ti rade po ecu, najlakše reć daj 400€ i ne pitaj :D

 

neki vele daj 800 ;)

Edited by Elvisvw
Link to comment
Share on other sites

e jebat ga onda,kaj da ti kažem ja ga osobno skidao,skidao sa mk3 golf gti tdi ima dvo maseni ja skinuo orginal lukov sa svog orginal brojevi,sad jedino da netko nije pucao kit sa običnim gore, još sam se j..ko idiot dok sam našao,

Edited by Elvisvw
Link to comment
Share on other sites

Elvsvw, ne bi ti bio u kozi.:no2:

Da bi procijenio tko ti zeli dobro a ko lose, morat ces se naguzit.:rofl:

Samo, .......pazi kom ces se naguzit.:rofl:

Nadam se da razlikujes ........"spikere" od onih koji to jednostavno,...............nisu.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...