Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

netko vozio michelin pilot alpin 4? kakve su?

 

Ja sam vozio 2 sezone. Po meni jedna od najboljih guma za snijeg. Jednom tjednom putovao u Innsbruck iz njemacke preko planine - i nazad. Nije bilo tog snijega kojeg nije savladala (bile na hondi accord 2.2cdti)

 

Na suhom autoputu malo glasnija guma od ostalih, ali se ne trosi jako. na suhom drzi dobro, kisa iznenadujuce dobro

 

Snijeg 5, suho 4,3, kisa 4, buka 3,5 - po mojem misljenju

Link to comment
Share on other sites

stavi 17"

NHF ali čitaj malo prije nego bubneš:

Kako si zadovoljan sa tom gumom u toj dimenziji?

 

Imao sam na Astri 205/55/16 ts850 i prezadovoljan sam bio. Nekako sam skeptik zbog dimenzije sada,jer ne mogu na 16' vise,ne stanu mi na auto pa gledam u 18' dimenziji.

 

I da,dali je velika razlika izmedu 225/35 ,225/40 i 225/45 ? Jer ljetne su mi 225/40 dimenzija

Čovjek ima BBK i NE MOŽE staviti na auto manje gume od 18"

Link to comment
Share on other sites

:D

 

16 ne stane nikako,a 17' da idem trazit mi je neisplativo i preskupo. Jer nije poanta u col vecoj felgi nego u ETu.

 

Od opela mi ni jedna nebi pasala 17,moozda od insignije,ali ona ima drugacije rupe. Tako da mi je jednostavnije 18 uzet i to je to. Ovako bi izgorio na felgama novim+nove gume.

Link to comment
Share on other sites

:D

 

16 ne stane nikako,a 17' da idem trazit mi je neisplativo i preskupo. Jer nije poanta u col vecoj felgi nego u ETu.

 

Od opela mi ni jedna nebi pasala 17,moozda od insignije,ali ona ima drugacije rupe. Tako da mi je jednostavnije 18 uzet i to je to. Ovako bi izgorio na felgama novim+nove gume.

Znači i ja sam zabrijao malko,mislio sam da zbog BBK ne ide ništa manje od 18".

My bad i isprike a Conti je supaČ,uživaj u vožnjama :punk:

Link to comment
Share on other sites

Upravo morao u vulkalu potpisat izjavu da na vlastitu odgovornost stavljam ne run-flat gume... Lik me upozorio da se zbog mekse bocnice znao ljudima palit safe mode jer auto "pliva" pa ovaj misli da proklizava... Wtf? Prvi glas....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upravo morao u vulkalu potpisat izjavu da na vlastitu odgovornost stavljam ne run-flat gume... Lik me upozorio da se zbog mekse bocnice znao ljudima palit safe mode jer auto "pliva" pa ovaj misli da proklizava... Wtf? Prvi glas....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Ha?

 

Ja furao proslu zimu non rft Nokianke na bmwu i nikakvih problema. Ovo ljeto Vorti isto non rft i ovaj vikend opet Nokian idu gore. Bas nikakvih problema osim sto je auto udobniji i volan ne vuce simo/tamo na neravnoj cesti...

 

Edit: ja sam na D4, nije bilo A prosle zime :D a steta mi ic mjenjat sada jer su odlicne...

Edited by Vlado206
Link to comment
Share on other sites

Upravo morao u vulkalu potpisat izjavu da na vlastitu odgovornost stavljam ne run-flat gume... Lik me upozorio da se zbog mekse bocnice znao ljudima palit safe mode jer auto "pliva" pa ovaj misli da proklizava... Wtf? Prvi glas....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

???

 

Ne...

Link to comment
Share on other sites

Ma lik brije gluposti... najlakse je prodavat ljudima kvake pa ak se nesto dogodi kao, upozoreni ste...a nema veze s vezom...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

meni je dunlopica pukla na niti 10tkm, srećom samo na 140kmh al mogla je tak i opalit na pravoj brzini

 

nikavih oštećenja nije bilo na gumi, nakon više mjeseci sam dobil informaciju od ljudi u bmw da je bilo više takvih slučajeva zbog premekane bočnice na felgi koja je teža i predviđena za run flat

Edited by 13DM
Link to comment
Share on other sites

meni je dunlopica pukla na niti 10tkm, srećom samo na 140kmh al mogla je tak i opalit na pravoj brzini

 

nikavih oštećenja nije bilo na gumi, nakon više mjeseci sam dobil informaciju od ljudi u bmw da je bilo više takvih slučajeva zbog premekane bočnice na felgi koja je teža i predviđena za run flat

 

To su gluposti... Onda bi svi trebali imati RFT... Kombiji i kamioni pogotovo...

Link to comment
Share on other sites

meni se desilo i govorim iz prve ruke

 

 

kakve veze sad imaju kamioni sa slabom bočnicom na niskoprofilnoj gumi koja završi na preteškoj felgi namjenjenoj za gumu tvrdu ko kamen ???

 

 

da si premontiral ikad ijedan kotač na šleperu il kombiju znal bi kaj je tvrda bočnica a kaj meka

Edited by 13DM
Link to comment
Share on other sites

Upravo morao u vulkalu potpisat izjavu da na vlastitu odgovornost stavljam ne run-flat gume... Lik me upozorio da se zbog mekse bocnice znao ljudima palit safe mode jer auto "pliva" pa ovaj misli da proklizava... Wtf? Prvi glas....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Ne.

 

nikad čuo -.-

Link to comment
Share on other sites

Upravo morao u vulkalu potpisat izjavu da na vlastitu odgovornost stavljam ne run-flat gume... Lik me upozorio da se zbog mekse bocnice znao ljudima palit safe mode jer auto "pliva" pa ovaj misli da proklizava... Wtf? Prvi glas....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Glava mu pliva,tak mu reci...

Ak ne pliva chipani 330d ne bude ni 418d

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...