Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

On 11/5/2019 at 10:01 AM, BM0021 said:

To mi je Koloper nudio, cijena je dobra al nisam htio, naručen Pirelli. Ljetni P Zero mi je vrhunski, po ovom sad vremenu drži pun k bolje od zimskih bridgestone blizzak

Pzero PZ4 imam na Alfi, jedna od najboljih guma koje sam vozio.

Sad za zimske na Alfi mislim uzeti Pireli Cinturato winter, vidim da su na testovima bolje od sotozero 3.

Za Vita mislim da cu uzeti Michelin Agilis Alpin na kraju jer nema Nokian wr c3 nigdje za uzeti po dobroj cijeni

Link to comment
Share on other sites

Ja za zimski set narucio BF Goodrich winter t/a ksi u 17".

 

I drznuo sam se napravit nesto neoprostivo. Uzeo sam i set aftermarket felgi za zimu:bag:

 

 

 

Vidio sam dosta slicne originalnim, a i od svega sto sam mogao preko firme nabavit ove su bile najmanje sramotne.

Slika je s neta jer mi felge jos nisu stigle. Trebale bi pocetkom iduceg tjedna.

 

3dbf0a661750c3467f9cf38a5e2d55ea.jpg

Edited by Kegalj
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja za zimski set narucio BF Goodrich winter t/a ksi u 17".
 
I drznuo sam se napravit nesto neoprostivo. Uzeo sam i set aftermarket felgi za zimu:bag:
 
 
 
Vidio sam dosta slicne originalnim, a i od svega sto sam mogao preko firme nabavit ove su bile najmanje sramotne.
Slika je s neta jer mi felge jos nisu stigle. Trebale bi pocetkom iduceg tjedna.
 
3dbf0a661750c3467f9cf38a5e2d55ea.jpg
Koji je ovo model s5?
Koji su ovo diskovi?

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pilot alpin su odlicne gume bile, dobre na suhoj/hladnoj cesti, vozile se ko ljetne prakticki..  no za snijeg nista specijalno...  imao ih na leonu..

imam na jednom audiju michellin x-ice3, i od prvog dana ih ne volim, i ne shvacam zasto je toliko kostala i zasto ima takvu reputaciju "dobre gume"

sinoc posteno probao Kumho WP72, guma je extra klasa za taj michelin, ne moze joj vode donijeti michelin.

 

kopa, gripa, tiha, udobna. Ne smijem ih ureci jer ne vjerujem da je tako dobra guma a "nepoznata"

 

kolicina gripa na snijegu/bljuzgi je nenormalna. Quattro naravno pomaze, ali imao sam ga i na michelinkama pa je to bio K od voznje.

Link to comment
Share on other sites

Zimske samo Michelin Pilot Alpin...
 
Imao sam ih 235/35/19 i 225/40/18 i od svega sta sam vozio zadnjih 20 godine, pokazale su se najbolje od svih, prosle su kud su druge zapinjale...
 
 
Ma snijeg mi je nebitan praktički...

Bitno mi je da dobro funkcioniraju na 0 stupnjeva i na 20 stupnjeva, pogotovo po kiši.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DiscoVolante said:

Što uzeti od zimskih guma, dimenzija 205/55-16?

Mislim se između ove dvije.

 

https://www.ekupi.hr/Goodyear-20555R16-91T-UltraGrip-9-MS-TL-Pot-C-Pri-C-Buka-68-dB-1434961.aspx

 

https://www.ekupi.hr/Dunlop-20555R16-91T-Winter-Sport-5-Pot-C-Pri-B-Buka-71dB-758930.aspx

 

Najbitnije mi ponašanje na mokroj podlozi. Hvala!

 

Nokian wr d4/a4 i Bridgestone LM005, Bridgestone je jako dobar u toj dimenziji...

Link to comment
Share on other sites

pilot alpin su odlicne gume bile, dobre na suhoj/hladnoj cesti, vozile se ko ljetne prakticki..  no za snijeg nista specijalno...  imao ih na leonu..
imam na jednom audiju michellin x-ice3, i od prvog dana ih ne volim, i ne shvacam zasto je toliko kostala i zasto ima takvu reputaciju "dobre gume"
sinoc posteno probao Kumho WP72, guma je extra klasa za taj michelin, ne moze joj vode donijeti michelin.
 
kopa, gripa, tiha, udobna. Ne smijem ih ureci jer ne vjerujem da je tako dobra guma a "nepoznata"
 
kolicina gripa na snijegu/bljuzgi je nenormalna. Quattro naravno pomaze, ali imao sam ga i na michelinkama pa je to bio K od voznje.
Da isti dojam imam i ja za pilot alpin plus dosta bucne. Na suhom i mokrom super se voze, na snijegu bas i nisam odusevljen.

S tim da ja bas pazim zimske i ne jurim autoputom ako je toplo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni Michelin nikad nije bila neka guma (govorim o ovim civilnim modelima, ne o ultra sport kategoriji). Dunlop mi je bila bolja, Vredestein isto bolja itd. Zanima me kako ce se Pirelli sad pokazat po snijegu. Po kisi sam prezadovoljan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam misljenja kako su svi na trzistu podigli svoju igru i da je danas nepotrebno kupovati neke ekstra skupe zimulje jer ima stvarno fer proizvoda vrlo solidnog ponasanja na cesti.

a i ljetne ako nisi neki extra boy racer i uletavas sa 1G u zavoje :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...