Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

21 hours ago, Vlado206 said:

Brat vozi LM001 na Meganu RSu u toj dimenziji i kaže da su mu ok. 

 

Mislim da snijega vidio nije prošle zime ?

 

Nećeš Pirelli SZ3? 

Pa gledam da je na svim testovima 8 ili 9, cak je i Kleber HP3 osjetno bolji, a jeftiniji je, pa vise ne znam ni sam.

A vidim da je ovaj LM005 pobijedio ma prvom testu na kojem se pojavio i bas ga nahvalili.

Bridgestone obicno nine bio onaj koji placa testove i kada su mu gume bile pohvaljene onda su zbilja bile top.

Bridgestone Potenza RE050A mi je medu najboljim gumama koje sam ikada vozio i imao sam odlicno iskustvo pa si mislim da bi onda taj LM005 uzeo

Link to comment
Share on other sites

Kumho wintercraft wp71 235/40/19

Ima ko kakva iskustva, autom se vozim jako jako malo vecinu vikendim tak da ne mislim davat 200e za komad gume

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk


Wp72 ti je noviji i puno bolji model. Ja ih imam u 245 40 18 i nemam nekog prigovora, mekana je guma skroz. Za zimulju super. Nije baš za trke s njom vozit.
85feb5a561434d6d1bb31c4c2cbd455a.jpg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KA2001MR said:

Pa gledam da je na svim testovima 8 ili 9, cak je i Kleber HP3 osjetno bolji, a jeftiniji je, pa vise ne znam ni sam.

A vidim da je ovaj LM005 pobijedio ma prvom testu na kojem se pojavio i bas ga nahvalili.

Bridgestone obicno nine bio onaj koji placa testove i kada su mu gume bile pohvaljene onda su zbilja bile top.

Bridgestone Potenza RE050A mi je medu najboljim gumama koje sam ikada vozio i imao sam odlicno iskustvo pa si mislim da bi onda taj LM005 uzeo

Ne znam... 

 

Ne vjerujem previše testovima. 

 

Imao sam LM32 (225/55/17) to je bilo katastrofa. 

 

Pa poslije LM80 (235/65/17) na Mercedesu R klasi i ona isto nije bila nešto baš. 

 

Na A klasi LM001 (195/65/15) i brat istu tu gumu na Meganu (225/40/18). To sam probao samo po suhom i tu je sve ok, kako se ponaša na snijegu/bljuzgi ne znam.

 

Mene Bridgestone zimulje nisu oduševile i ja si ih nebi kupio više. 

 

Sad vozim Pirelli Scorpion Winter (255/55/18) i guma je perfektna a šara mi izgleda skoro ista kao na SZ3. 

 

Na drugom autu Continental TS850P i ona je isto odlična. 

 

Čak sam razmišljao sebi za X5 uzimati Continental TS860S ali je Pirelli osjetno jeftiniji a mislim da nije puno lošiji...

 

U biti 225/40/18 bi ja čak probao s Nokian WRA4.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Exfreerider said:

Treba i testove znati "citati" buka, potrosnja i otpor kotrljanja su manje bitne stavke barem meni a itekako utjecu na ocjenu testiranja

 

 

tako je. baš kao i dry/wet handling: od 1. do 7. mjesta razlika zna biti unutar 1.5 km/h, dok kod kočenja na mokrom do 5 metara

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Exfreerider said:

Treba i testove znati "citati" buka, potrosnja i otpor kotrljanja su manje bitne stavke barem meni a itekako utjecu na ocjenu testiranja

Bas zbog toga i gledam testove nesto drugacije od pukog prvog mjesta, ali SZ3 je bas na mokrom bio los, sto mi je bitno. Otpor kotrljanja i buka su mi nebitni. Sve u svemu procitanom mi se taj LM005 cini dobar, a kazu i da je osjetno bolji od Bridgestone modela prije.

Ali ipak nekako vise vjerujem ljudima koji su koristili sami gume jer testovi znaju biti pristrani

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Trebao bi za bmwa zimske gume, trenutno imam ove runflat sa zvjezdicom. Zanima me mogu li kupiti zimske iste dimenzije samo da nemaju zvjezdicu?

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk


Mozes naravno ali ako ti je auto pod garancijom i bude neki "problem" gledaju i to.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, c2h5oh said:

kaj metnut na K(or)onu od zimulja? 17 cola.

mozda i all season da metnem (koliko je to isplativo/pametno).

jebiga vecina voznje je po gradu cca 80%, ostalo autoput do zagorja??

 

Tu bi mogle proci cjelogodisnje...

 

S time da imas cjelogodisnje gume koje su vise zimski nastrojene i cjelogodisnje gume koje su vise ljetni nastrojene, tu je odlicno objasnjeno:

 

 

 

Dakle, ako zivis u podneblju gdje je snijeg rijetka pojava, onda gledaj Michelin CrossClimate+ ili Bridgestone Weather Control A005 EVO, ako zivis u podneblju gdje zna biti snijega, gledaj Goodyear Vector 4Seasons Gen 3.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ND4SPD said:

 

Tu bi mogle proci cjelogodisnje...

Dakle, ako zivis u podneblju gdje je snijeg rijetka pojava, onda gledaj Michelin CrossClimate+ ili Bridgestone Weather Control A005 EVO, ako zivis u podneblju gdje zna biti snijega, gledaj Goodyear Vector 4Seasons Gen 3.

a gle u ZG sam. realno snijega ima na cestama SAMO tad kad padne. iduci dan je vec gotovo.

ne znam nit sam, borio sma se protiv tih cjelogodisnjih, ali sve si mislim da nisu lose na ovim "obicnim" autima.

radim 15-17 somova godisnje. vjerujem da te cjelogodisnje mogu izdrzat 2/3 sezone bez bada. a to mi je vec kombinacija da razmnisljam o novom autu ? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, c2h5oh said:

a gle u ZG sam. realno snijega ima na cestama SAMO tad kad padne. iduci dan je vec gotovo.

ne znam nit sam, borio sma se protiv tih cjelogodisnjih, ali sve si mislim da nisu lose na ovim "obicnim" autima.

radim 15-17 somova godisnje. vjerujem da te cjelogodisnje mogu izdrzat 2/3 sezone bez bada. a to mi je vec kombinacija da razmnisljam o novom autu ? 

 

Mislim da se svi mozemo sloziti da je bolje imati dva seta guma, jer su dobre ljetne i dobre zimske uvijek nesto bolje od cjelogodisnjih, ali koliko je to nesto bolje u realnosti svima potrebno?

 

Po uvjetima voznje koje navodis, dobre cjelogodisnje bez problema odradjuju posao, samo je pitanje koje odabrati, ove koje su vise za ljeto ili ove koje su vise za zimu...

Link to comment
Share on other sites

ma slazem se da su 2 seta bolja od jednoga nema tu govora. tak sam furao do sad uvijek, al eto sad sa novim autom si bas kombiniram da bi mogao uzeti cjelogodisnje, jer tak i onak ta garancija je 5 godina, tad ide auto nazad i vjerojatno uzmem nekaj drugo pa ne znam koliko mi je isplativo drzat 2 seta guma. ajde da ih auto trosi nis nebi reko, al ovako prije one otvrdnu nego ih ja poglodam ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Srele_St said:

To mi je pricala stranka da mu se desilo u tomiću. Narucivao sam mu dva seta guma runflat u 20 i 21 col i sve su morale imat zvjezdicu.


I ne samo to, imaju problema i ako felge nisu OEM...

Link to comment
Share on other sites

c2h5oh - toako sam i jarazmisljao i uzeo fulda multicontrol cjelogodisnje i mogu reci da sam zadovoljan

 

za normalnu voznju, normalan auto i vise su nego dobre. ne vidim nikakvu razliku izmedju njih ili ljetnih/zimskih.

"mana" im je sto se trose, nakon godinu dana i 15.000km prednje su se preko milimetra vise potrosile od zadnjih. samo sam i rotirao i pici dalje...

 

fora mi je sto su nakon mene uzeli jos 4 frenda za svoje aute  i svi su zadovoljni...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima li tko iskustva sa nexen winguard snow ili tako nekako.

Imam ponudu za njih dosta jeftinu ali testovi ili iskustva su različita.

Treba mi za manjeg suva. Većina vožnje je ipak po kiši a tu i jesu različiti.

Tu je ovaj bridgestone lm005 hvaljen ali dosta skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...