Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

popust ide i na uslugu i na gume

 

U 3 kontakta su mi nudili uvijek istu cijenu od 480.xxkn koja je kao s popustom. A ta ista cijena je na webshopu.

 

i zadnji odgovor je bio...

 

''cijena koju ste naveli je WEB SHOP cijena i jednaka je onoj koju dobijete kod nas, ali s popustom, taj popust realizirate na montažu i skladištenje guma za sezonu.''

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasan taj ukrajinski test (ili ciji vec)...

Ko da su skupljali gume po okolinim vulkanizerima tko kakvu ima

WRD4 DOT 0615, TS850 DOT3012, YOKOHAMA DOT 2813 itd

 

sta je problem uzet sve friske gume i testirati ih

 

Saraju ko milanovic...

Link to comment
Share on other sites

Mene oduvijek ovo čudilo npr u dimenziji toj gy je bolji od contija ali col više ova je bolja guma..a koja je onda referenca kaj se auta tiće..neki imaju raspodjelu težine 60:30 neki 40:50..oni u testu voze sa npr golf 7 a ja imam mercedes e klase pa tu isto niđe veze...ispada da postoji najbolja zimska guma u točno određenoj dimenziji za točno određeni auto

Link to comment
Share on other sites

Pa zato ja kazem npr Bridgestone Blizzak LM32 u 225/55/17 rft po snijegu/bljuzgi smece (subjektivno) na autu od 2000kg 4x4. A neki govore da je guma skroz ok, evo moje ce u prodaju pa nek se voze ljudi :) dot nije star, mesa imaju...

 

Sad cemo probat Nokian WRD4 na istom autu u istoj dimenziji.

Link to comment
Share on other sites

Savjet. Imam dvije zimske Good year UG8 sa DOT iz 2012, skladistene u toploj garazi, mekane, profila ko nove. Druge dvije su 2009 DOT i umjesto njih sam sad kupio nove Sava S3. Pitanje je koje da stavim naprijed? Skoro svi mi kazu da GY stavim naprijed jer ce bit daleko bolje po mokrom.

 

Dimenzija je 195/65/16 ak je bitno.

Link to comment
Share on other sites

Pa zato ja kazem npr Bridgestone Blizzak LM32 u 225/55/17 rft po snijegu/bljuzgi smece (subjektivno) na autu od 2000kg 4x4. A neki govore da je guma skroz ok, evo moje ce u prodaju pa nek se voze ljudi :) dot nije star, mesa imaju...

 

Sad cemo probat Nokian WRD4 na istom autu u istoj dimenziji.

 

nije da je cijena uvijek mjerilo..ali Blizzak je i medu najjeftinijima...imao ju, nikada vise

Link to comment
Share on other sites

Da, svi mi tak kazu. Pogotovo sto su GY fakat ko nove i mekane. Tak cu onda stavit.

 

Ja neznam, ja bi mozda losije stavio naprijed jel kad zadnji kraj ode, onda ti je gotovo ako te bas kisa brine, a kad treba grabit bolja guma po snjegu, onda je sava jebena, pa nemas brige.

ja opcebito izbjegavam zamjenu guma na pola, rade sve 4 i bok, je skuplje, al gume su ono sto te prvo drzi na cesti.

 

Mozda se varam, ali eto my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem sa tobom da su lose gume, ali gume su propisno skladistene, mekane, cak i one crte crvene i plave su jos gore. Evo, druge dvije imaju profila, al su malo tvrđe i odmah sam ih maknuo i uzeo 2 nove. Stavit cu GY naprijed jer ipak vise ima mokrih nego snijeznih dana. I ako ce zadnji kraj pobjec sa ovim GY onda ce i sa Savama makar ja ne divljam po takvom vremenu.

Link to comment
Share on other sites

bolje gume idu zada, ako je prednji pogon je da ce nove gume naprijed lakse izvuci iz dvorista, al bar se neces izvrtit negdje, skrsit auto, sebe i druge

 

po zimi je vrijeme uvijek slinavo pa ako si normalan ne ludujes ako nemas prave gume i siguran si u auto, a najcesce je kao i uvijek da ti neko izleti ili naglo zakoci,i najbitnije je imat s cim stat. drugo je bmw i sl di bez zadnjih nemozes krenut a bez prednjih stat.a ovdje se i tak radi o nijansi razlike drzanja. to je moje misljenje. ja imam sve 4 nove jer nisam karakter pa da se vozim po propisu

 

dok neki se voze ko po jajima kad vide kisu i njima su samo felge dosta.

Link to comment
Share on other sites

Vi ste nesto krivo shvatili. Znaci ova GY nisu celave jer vi opisujete situacije sa mrtvim starim i celavim gumama. Znaci guma je KO NOVA! Jedino me zanimalo to sto kazu da S3 nije skroz dobra po kisi, pa sam ju mislio stavit otraga bas zbog kocenja koje je u gradu jako cesto zbog idiota koji ozletavaju. Znaci necu vozit trke po zavojima gdje ce mi guzica na 120 km/h u zavoju otic van. Znaci sve 4 gume su sada odlicne samo me zbog njihovih performansi zanimalo koje da stavim naprijed. Ne znam, mozda sam ja nesto krivo objasnio, pa ste krivo shvatili, ali niti jedna guma mi nije izlizana, tvrda ili nesto trece.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...