Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

Jel netko vozio na Momo zimuljama?

Ovi moji u firmi zapeli da to uzmemo a ja ih nagovaram na Nokian. A razlika samo 40-ak kn po komadu(195/65/15)

Kad sam rekao da je nokian među jeftinijima a na testovima pri vrhu jedan me cak pitao "a što tebi znači dobra zimska guma, definiraj dobru zimsku gumu"

:doh:

Za Momo nisam ni znao da proizvode gume, po logu bi rekao da je to isti onaj momo koji radi volane, ručice mjenjaca i sl.

Link to comment
Share on other sites

Jel netko vozio na Momo zimuljama?

Ovi moji u firmi zapeli da to uzmemo a ja ih nagovaram na Nokian. A razlika samo 40-ak kn po komadu(195/65/15)

Kad sam rekao da je nokian među jeftinijima a na testovima pri vrhu jedan me cak pitao "a što tebi znači dobra zimska guma, definiraj dobru zimsku gumu"

:doh:

Za Momo nisam ni znao da proizvode gume, po logu bi rekao da je to isti onaj momo koji radi volane, ručice mjenjaca i sl.

 

Mislim da je neka kineska firma dobila licencu na ime, pa rade gume pod Momo imenom... Ja radje ne bi... Nokian je provjereno dobar...

Link to comment
Share on other sites

na cistom ,ali znaci svjeze napad snijeg ja mislim da dan danas nema bolje gume ,bljuzga i mokro ne racunam

 

Ima, Nokian Hakkapeliitta 8 "cavlerica" koja se ne smije voziti kod nas ili normalna Nokian Hakkapeliitta R2 ili neka slicna guma drugih proizvodjaca (rade ih i Conti i Goodyear i ostali) za nordijske uvjete, odnosno sjevernu Europu :) Cisto za usporedbu, oznaka indeksa brzine za nju je R, dakle do 170 km/h... Poprilicno je mekana i koliko je dobra na snijegu i ledu, toliko je losija po suhome i po kisi i puno brze se trosi na suhome asfaltu... WR A3, D3 i D4 su gume za centralnu Europu, dakle za pretezno hladne i suhe zime... :)

Link to comment
Share on other sites

To je i na Savama S3 mogao odvoziti... :rofl:

 

Pa da znas da bi i mogle, Sava S3 je vrhunska na snijegu :)

 

je, ali ovdje je važniji nagib, a iz snimke je teško procijeniti koliki je uspon i je li yeti 4x4. ako je jako veliki uspon, guma može biti ne znam kako dobra, ali u kombinaciji samo s prednjim pogonom, ne ideš nikamo

Link to comment
Share on other sites

Jel ima itko iskustva s zimskim gumama Toyo snowprox i bridgestone blizzak u dimenziji 205/55/16, jel valja to ičemu ili da se isprsim novčano za nes drugo ili pak dobro znana povoljna formula Sava Eskimo S3?

Trebaju mi zimulje za obiteljski auto pa gledam kaj i kako najbolje i najpovoljnije.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...