Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

Jel ima itko iskustva s zimskim gumama Toyo snowprox i bridgestone blizzak u dimenziji 205/55/16, jel valja to ičemu ili da se isprsim novčano za nes drugo ili pak dobro znana povoljna formula Sava Eskimo S3?

Trebaju mi zimulje za obiteljski auto pa gledam kaj i kako najbolje i najpovoljnije.

Ja imam Snowprox , evo sad ce 4-ta zima, slabo se trose i izgledaju dosta dobro, poprilicno dobro drze, nisam imao ekstremnih uvjeta ali za grad i vise nego dobre. Jedina mana dosta velika im je da dosta buce kada je cesta vlazna.

Moje su s942, vjerujem da su ove nove s943 jos i bolje! Uglavnom omjer dobiveno/ ulozeno 4/5.

Dimenzije moje 205/60/16

Link to comment
Share on other sites

Jel ima itko iskustva s zimskim gumama Toyo snowprox i bridgestone blizzak u dimenziji 205/55/16, jel valja to ičemu ili da se isprsim novčano za nes drugo ili pak dobro znana povoljna formula Sava Eskimo S3?

Trebaju mi zimulje za obiteljski auto pa gledam kaj i kako najbolje i najpovoljnije.

 

Imam Bridgestone LM32 u toj dimenziji i nakon dvije sezone i nekih cca 15kkm su jos uvijek ok... Nisu bas vidjele previse snijega, ali ono kaj su prosle je sasvim ok, kisa isto tako, za led ne znam bas, a koliko vidim po nekim testovima, tu su malo slabije...

Link to comment
Share on other sites

Jucer je bilo savrseno vrijeme za testirat nove gume.

Malo je rec da sam odusevljen, najbolje zimske gume do sad, totalno me iznenadilo kako ide kroz bljuzgu i lokve...

 

Odusevljen i tople preporuke na Continental TS850

I ja zadovoljan za sada po kiši, vidjet ćemo drugi vikend na snijegu

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da ces se preporodit sa HP naspram S3. Da uzmes recimo Conti TS850 onda bi vjerojatno dozivio preporod.

 

Ne trebam preporod za tih 3-4 mjeseca niti top gumu. Zanima me samo nečije iskustvo tko je imao te dvije gume.

BTW UG-7 u usporedbi sa S3 je drugi svijet,pogotovo po mokrom,UG-8 neću niti uspoređivati.

Znači imao,vozio, probao.

Isprobano jučer i nešto malo danas i puno bolje su na kiši od S3 (naravno istih dimenzija).

Vidjet ćemo još snijeg no njega i tako ne bude puno na cestama tu kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Jucer je bilo savrseno vrijeme za testirat nove gume.

Malo je rec da sam odusevljen, najbolje zimske gume do sad, totalno me iznenadilo kako ide kroz bljuzgu i lokve...

 

Odusevljen i tople preporuke na Continental TS850

Ma joj daj...Sava je vrh...:D

Link to comment
Share on other sites

Conti TS850 je guma u vrhu testova ili najbolja na većini testiranja.

Good Year UG9 isto jako dobra. Bridgestone LM32 je stariji model koji mi je bio odličan.

Sava S3 je best buy za one koji se puno voze i brzo ubiju gumu i svake 2 sezone kupe novu.

Toyo Snowprox se nije baš iskazao na testovima.

Nokian odlična na snijegu, ne znam kako je u ostalim uvijetima.

Link to comment
Share on other sites

ts850 sinoc testirane na brdu tipa vase sljeme:D

 

30a4cw2.jpg

 

cini mi se da su po 20cm snijega na cesti bile bolje dunlop winter sport al pripisujem to sadasnjem laksem auticu, pocne plesati cim se malo brze vozis:D

 

al zato po danasnjoj mokroj cesti i bljuzgi su strava gume, vozis ko po suhom:dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

veli mi stari da one kumho sto sam uzeo od sempera su kad se mota u zavoj kao da vozi tenk koliko bruje, dok vozis ravno necujne, ko ljetne, ali malo volan lijevo desno da bruje cudo.

spur i sve je super. moram ga pitat kakve su mu po snijegu danas

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sljedeće jeseni stiže Continental WinterContact TS860

 

http://www.continental-tires.com/car/media-services/newsroom/continental-technikforum-2015/press-releases/20151211-continental-wintercontact-ts-860

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Continental-WinterContact-TS860-Preview.htm

 

v5gzLCc.png

 

 

 

on topic

 

A jebo ih ćaća mogli su najavu za 2020 napravit. I interesantno kak već sad znaju koliko će i gdje finalni proizvod bit bolji od prethodnika/konkurencije .... pa što da odmah nisu pustili na tržište?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...