Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

Meni genijalan, taj interijer uz kombinaciju grbe na haubi i zvuka je sex 😄

Samo jedan pošteni đir Josipdol Senj Karlobag Gospić sam stigao i to je čudo kako se vozi, zaboraviš da nisi u 3ici, tek kad se pojavi drugi auto skužiš kako malo izgleda iz te perspektive 🤣

Q7 je za svaki dan puno lakši za voziti i praktičniji ali zato je na zavojima ovo čisto drugi svijet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, BM0021 said:

Meni genijalan, taj interijer uz kombinaciju grbe na haubi i zvuka je sex 😄

Samo jedan pošteni đir Josipdol Senj Karlobag Gospić sam stigao i to je čudo kako se vozi, zaboraviš da nisi u 3ici, tek kad se pojavi drugi auto skužiš kako malo izgleda iz te perspektive 🤣

Q7 je za svaki dan puno lakši za voziti i praktičniji ali zato je na zavojima ovo čisto drugi svijet. 

Malo offtopic: Pročitao sam ovo pa sam išao pogledati tu dionicu Josipdol - Senj. I tako spustim street view na par random mjesta i nađem ovog dragulja 🤩

 

Screenshot-2023-01-18-081428.jpg

Screenshot-2023-01-18-081459.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Da pitam ovdje. Moram kupiti nove zimske gume i trenutno imam 195/55/16 ali u dimenziji 205/55/16 je puno veći izbor i jeftinije su gume. Hoće li biti problem ako na iste felge stavim šire gume? Obadvije dimenzije su upisane u prometnu.
O kojem vozilu se radi i koliko su široke felge?

Poslano sa mog M2007J3SY koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Neka iskustva s all-season gumama?
 
Razmisljam ih staviti na Tucsona, ali nisam ziher jer vjerojatno ne bi bio zadovoljan ni ljeti ni zimi.
 
Radim cca 30k km godisnje.
Ko ne živi doslovno u Gorskom kotaru i može izbjeći onaj prvi dan da ne ide na put kada snijeg pada, slobodno uzmi.

Ja sam stavio na Atlasa Michelin Cross Climate 2 I nemam joj nekih prigovora.
Kroz snijeg ide bolje nego moja zimska Kumho :D na audiju
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka iskustva s all-season gumama?
 
Razmisljam ih staviti na Tucsona, ali nisam ziher jer vjerojatno ne bi bio zadovoljan ni ljeti ni zimi.
 
Radim cca 30k km godisnje.
Imam Michelin Crossclimate 2 na 3 auta, prezadovoljan sam s njima. Dva se većinom voze po Zagrebu al s trećim sam često u Alpama i nikad nikakvih problema, ni po mokrom nit po snijegu a nit ljeti primjetim neke razlike. Jedan od pluseva je i sto sam se rijesio 2x godisnje vulkanizera i skladištenja guma koje ne koristim. 26 tisuca km sam napravio na svom s njima i ne osjete se nikakvi tragovi popuštanja.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Koren said:

Neka iskustva s all-season gumama?

 

Razmisljam ih staviti na Tucsona, ali nisam ziher jer vjerojatno ne bi bio zadovoljan ni ljeti ni zimi.

 

Radim cca 30k km godisnje.

Odlična guma, al ne bi ju preporučio za tu kilometražu na SUV-u. Godinu dana će izdržati, max. god i pol.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dexter said:

Odlična guma, al ne bi ju preporučio za tu kilometražu na SUV-u. Godinu dana će izdržati, max. god i pol.

Koja?

 

Narucio CrossClimate2.

 

Fun fact: skoro 100€ je jeftinija po komadu od Contia TS870P

Link to comment
Share on other sites

Sori, panj sam čitao dalje komentare pa nisam niti skužio da nisi spominjao konkretnu gumu 😄

Baš ta, CC2.. Na CX5 su mi točno 30k km izdržale i zrele su za izmjenu. I kupit ću ih opet (makar umjesto zimskih) pa onda na proljeće eventualno ljetne stavit. Upravo radi cijene - bitno su jeftinije od zimskih, a za naše uvjete nisu lošije, dapače vjerujem da su i bolje. A kaj se snijega tiče - prošlu zimu sam se slučajno nasukao u dubok snijeg i iščupale su me van. Kaj dalje komentirat..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Koren said:

Koja?

 

Narucio CrossClimate2.

 

Fun fact: skoro 100€ je jeftinija po komadu od Contia TS870P

 

Ovo inace nije neko pravilo i ocigledno ovisi o dimenziji. Ja sad gledam gume za kombi 215/65/16 i u toj dimenziji su Crossclimate 2 i Alpin 5 i 6 tu negdje a Conti 870 je cak i malo jeftiniji. Gledam cijene kod Furlana jer nasima nacelno ne zelim dat pare.

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2023 at 4:44 AM, cyberphere said:

Da pitam ovdje. Moram kupiti nove zimske gume i trenutno imam 195/55/16 ali u dimenziji 205/55/16 je puno veći izbor i jeftinije su gume. Hoće li biti problem ako na iste felge stavim šire gume? Obadvije dimenzije su upisane u prometnu.

 

 

https://tiresize.com/comparison/

Mozda ti ovo pomogne oko odabira velicine

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2023 at 11:07 AM, Koren said:

Neka iskustva s all-season gumama?

 

Razmisljam ih staviti na Tucsona, ali nisam ziher jer vjerojatno ne bi bio zadovoljan ni ljeti ni zimi.

 

Radim cca 30k km godisnje.

 

 

Probaj ako mozes nac neku koja nije direkcionalna tako da mozes radit propisnu rotaciju ako ih drzis cijele godine.

 

 

 

  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Namontirao ih danas - 235/55/18 brijem, Michelin CrossClimate2

 

Jos je (pre)frisko za postenu recenziju, ali za sad mi se cine super. Nevjerojatno, tise su od EcoContacta (tvornicka ugradnja na auto).

 

Nadam se da necu bit jako razocaran 🙂

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...