Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

1 hour ago, Koren said:

Tucson NX4

 

Ja sebi uzeo HANKOOK WINTER I*CEPT EVO3 X W330A za Tucsona ali 235-50-19 prošle godine, jako dobro drže, iznenadile me jako jer inače samo Conti vozim na drugim autima, jedina mana je kaj je malo bučnija od ljetnog Michelina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, riceburner said:

 

sa skodilaka na tuksona, o ukusima se ne raspravlja, ali tog NX4 u nikakvoj verziji nemrem prezvakat, taj prednji kraj mi je neznam 😞 zakaj nisi isel na Kodiaq nakon Octavie?

Opekao se sa skodama, a vele da covjek uci na greskama. Doduse, ponavljao sam gradivo unutar grupacije, ali bolje ikad nego nikad.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prosle godine uzeo/imao Hankook Winter i cept evo3 i fakat su mi bile lose.
Glasne/zujale puno i na mokrome su mi bile uzas

Ove godine uzeo Conti 870P i napokon se auto opet vozi normalno. Tihe, udobne i na kisi odlicne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se par puta zaletio sa Han kukom, dobre su ali bučne, i ljetne i zimske. 

Sad sam na mazgu stavio škorpiju winter i naručio onda iste i za velkoga al još nisu stigle. Sad su gore ts860p tak na 50-60% i ovaj vikend vidio da sam možda bezveze i naručivao nove, ove se i dalje odlično ponašaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hm, mislio sam da imamo topic za cjelogodišnje gume..

Anyway, moje Michelin Crossclimate2 su sad nekih 30ak tisuca km napravile, jednu zimsku i jednu ljetnu sezonu, prije par dana 1200km u 3-4 dana do Dolomita pa tamo, pa voznja po planinama na -15, danas Zagreb djelomično pod snijegom, većinom bljuzga, gume drže fenomenalno. Stvarno i dalje ne vidim poante za imat ljetne/zimske jer ove rade u svim uvjetima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

to imas na kojem autu? onaj audi karavan ili?
Nemam Audija vec dugo, na Focusu karavanu su, fwd naravno. Sin ih ima jos duze na Fiesti a zena na Yarisu, otprilike isto kao i moje.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Xman said:

Hm, mislio sam da imamo topic za cjelogodišnje gume..

Anyway, moje Michelin Crossclimate2 su sad nekih 30ak tisuca km napravile, jednu zimsku i jednu ljetnu sezonu, prije par dana 1200km u 3-4 dana do Dolomita pa tamo, pa voznja po planinama na -15, danas Zagreb djelomično pod snijegom, većinom bljuzga, gume drže fenomenalno. Stvarno i dalje ne vidim poante za imat ljetne/zimske jer ove rade u svim uvjetima.

 

imam ih i ja na Atlasu, i gume su fenomen za zimu. Bolje mi se ponasaju nego zimske na Audiju (Kumho wp72, koje su skroz ok gume zapravo) "
zapravo su bolje zimi, nego ljeti. Ljeti su premekane za moj ukus i barem kod mene se osjeti buka u kabini od njih naspram prijasnjih Continentalki all season koje su bile ekstra tihe i bile direktnije na volanu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/19/2024 at 12:48 PM, Xman said:

Hm, mislio sam da imamo topic za cjelogodišnje gume..

Anyway, moje Michelin Crossclimate2 su sad nekih 30ak tisuca km napravile, jednu zimsku i jednu ljetnu sezonu, prije par dana 1200km u 3-4 dana do Dolomita pa tamo, pa voznja po planinama na -15, danas Zagreb djelomično pod snijegom, većinom bljuzga, gume drže fenomenalno. Stvarno i dalje ne vidim poante za imat ljetne/zimske jer ove rade u svim uvjetima.


Istina, ja sam na svojima napravio nekih 4 tisuce do sada i odusevljen sam gumom. Bio sam pomalo skeptican kad sam ih kupovao, ali ocito bez razloga.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno ne iste ali poprilično slične. Gledao sam prije godinu dvije neki test, kad sam se i odlucio za Michelin cjelogodišnje, usporeÄ'ivali su zimske vs cjelogodiÅ¡nje na snijegu, na istom autu su mijenjali gume. I lik nije skuzio da je na autu cjelogodiÅ¡nja guma, pa je pisao ocjene kao da je zimska i kako super drži.
Obzirom na ove lude temperature, gdje je ujutro -3 a popodne +10, cjelogodišnja sigurno bolje obavlja obje uloge nego zimska na +10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Xman said:

Obzirom na ove lude temperature, gdje je ujutro -3 a popodne +10, cjelogodišnja sigurno bolje obavlja obje uloge nego zimska na +10

 

ja sam htio za fabiu uzet, ali niti iz crosiga niti generalija nisam dobio napismeno, da li za njih vredi full kasko, (CC2 ima  M+S i planinu sa zvjezdicom) nego samo da guma mora biti u skladu sa zakonom, bla bla i nisam htel riskirat da nekaj popusim u slucaju realizacije kaska, jer u zakonu jos uvek ne postoje cjelogodisnje gume, nego ljetne i zimske...

Link to comment
Share on other sites

dobro pitanje, al s tim osiguranjima je kak god okrenes sranje i kad trazis neki info uvek dobis neke glupe izjave, ko i kad sam ja trazio za index brzine da bude nizi za zimske,

jedni tvrde auto mora biti tehnicki ispravan, (CVH pere ruke od svega kaj se tice osiguranja) drugi auto mora biti s homologiranim gumama, pa ti sad znaj, dobro je dok ne trazis neku odstetu,

a onda traze najmanje sranje da te odkantaju...

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Vila said:

znači te cjelogodišnje i zimske imaju iste karakteristike na niskim temperaturama? teško mi je to za virovat.

Ja isto ne vjerujem da netko može napraviti gumu koja bi bila dobra i za ljeto i za zimu, za fizički potpuno drugačije uvjete vožnje.

To je kao da netko napravi jaketu koju ćeš nosit i ljeti i zimi, i u kojoj se zimi nećeš smrznut niti ljeti skuhat.

 

Kao kompromis neki ok, ali da je cjelogodišnja zimi jednako (ili skoro) dobra kao prava zimska a ljeti isto tako jednako ili skoro dobra kao prava ljetna, nema šanse.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Goertosing said:

Ja isto ne vjerujem da netko može napraviti gumu koja bi bila dobra i za ljeto i za zimu, za fizički potpuno drugačije uvjete vožnje.

To je kao da netko napravi jaketu koju ćeš nosit i ljeti i zimi, i u kojoj se zimi nećeš smrznut niti ljeti skuhat.

 

Kao kompromis neki ok, ali da je cjelogodišnja zimi jednako (ili skoro) dobra kao prava zimska a ljeti isto tako jednako ili skoro dobra kao prava ljetna, nema šanse.

Nemam pojma kakva je ljeti, ali za sad je po zimi top.

 

Za ljeto imam ljetne koje sam dobio s autom, zali Boze

Link to comment
Share on other sites

Ja isto ne vjerujem da netko može napraviti gumu koja bi bila dobra i za ljeto i za zimu, za fizički potpuno drugačije uvjete vožnje.
To je kao da netko napravi jaketu koju ćeš nosit i ljeti i zimi, i u kojoj se zimi nećeš smrznut niti ljeti skuhat.
 
Kao kompromis neki ok, ali da je cjelogodišnja zimi jednako (ili skoro) dobra kao prava zimska a ljeti isto tako jednako ili skoro dobra kao prava ljetna, nema šanse.
Ha dobro, ne moras vjerovati :) Ja dobivam proviziju od Michelina pa ih moram gurati :D

Za nekakve ekstreme sigurno nije dobra ni ljeti ni zimi, s njom po ljeti neces obrat rekorde na stazi, to sigurno al za 90% vozaca na cesti je odlicna sigurno.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Goertosing said:

Ja isto ne vjerujem da netko može napraviti gumu koja bi bila dobra i za ljeto i za zimu, za fizički potpuno drugačije uvjete vožnje.

To je kao da netko napravi jaketu koju ćeš nosit i ljeti i zimi, i u kojoj se zimi nećeš smrznut niti ljeti skuhat.

 

Kao kompromis neki ok, ali da je cjelogodišnja zimi jednako (ili skoro) dobra kao prava zimska a ljeti isto tako jednako ili skoro dobra kao prava ljetna, nema šanse.

 

vremena se mijenjaju i gume napreduju. Imas hru testova i guma ubija.
ja ih vozim evo ovdje drugu sezonu, drugu zimu. Ja na toj gumi ne osjetim da je po icemu losija od mojih prosjecnih zimskih na audiju, dapace, bolje koce nego moje zimske. 🤦‍♂️
za ljeto isto tako nula prigovora.

 

naravno da ljeti nece biti kao neka sportska ljetna guma i ocekivati neke performanse za zavoje, ali za svakodnevno kotrljanje, vise nego sposobna i sigurna guma.

 

i mene kao @Xman  placa michelin, tako da uzmi nase misljenje sa zrnom soli  😛

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...