Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

10 hours ago, rkoren5 said:

Ja si razmišljam između TS870 i TS860s. S tim da TS860s imam, koje su dale svoje, pogotovo zadnje.

Gdje si ih našao najpovoljnije? emoji23.png
Jesi ih tražio u Švici ili HR? emoji23.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Ja razmišljam uzet TS870P, za 180chf ih imam po komadu za X5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Pozdrav, 
 
ima li netko iskustva s Nexen zimskim gumama? Konkretno Winguard 3.

U tom cjenovnom rangu su mi Eskimo HP2, Nexen i Fulda Kristal Control HP2.

Hvala
Baš ih je frend uzeo neki dan i za sada je zadovoljan na suhom, nisu bučne, na kiši dobre, jedino čeka da vidi ono kad par dana bude magla sa fuljavom slinavom cestom kako je najčešće zimi u Zagrebu i eventualno snijeg...platio ih 480kn u Duster dimenziji 215/65/16...Sava je drek na mokrom
U tom razredu je jako dobra Kleber Krisalp HP3, imam ju na Cliu u dječijoj dimenziji 185/60/15 i prezadovoljan sam za 390kn koliko je koštala
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 month later...
On 11/9/2021 at 9:14 PM, maredo said:

U tom razredu je jako dobra Kleber Krisalp HP3, imam ju na Cliu u dječijoj dimenziji 185/60/15 i prezadovoljan sam za 390kn koliko je koštala

 

Upravo jučer montirao Krisalp HP3 u dim 205/55-16, DOT 52tj 2020 (kupio ih u 3.mj.2021 jer su bile samo 440kn preko Mall.hr a mislio sam da su mi stare zimske pri kraju) - javim za mjesec dva mišljenja kada nakupim nešto kilometara

 

Stare zimske su mi bile Dunlop Winter Sport 5 (DOT iz 2017) i dosta dugo su se držale, i dalje imaju preko 6mm utora ali zbog starosti nisam ih više htio voziti jer obično zimi potegnem na sjever.

Edited by SlayForMoney
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 hour ago, MoschuS said:

Onda se Lasic definitivno isplati... Samo guma mi je 90tak kn jeftinija po komadu i imaju besplatnu ugradnju za gume kupljene kod njih. Usteda cca 700kn

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Mislim da je tako i prije bilo, besplatna ugradnja ali ti zaracunaju balansiranje, al opet se bilo isplatilo na kraju

Edited by Alfa_gtv
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MoschuS said:

Onda se Lasic definitivno isplati... Samo guma mi je 90tak kn jeftinija po komadu i imaju besplatnu ugradnju za gume kupljene kod njih. Usteda cca 700kn

pazi, montaza je besplatna, ali naplacuju balansiranje i one jeftine cijene vrijede samo za placanje cashom, debitna kartica se racuna isto kao i kreditna, tak da i to treba pazit da moras ponijet cash sa sobom ako zelis po onim niskim cijenama...

ja kad sam podvukao crtu zimske u vulkalu za kodiaq su me ispale jeftinije nego u sloveniji...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 11/14/2022 at 10:43 AM, SlayForMoney said:

 

Upravo jučer montirao Krisalp HP3 u dim 205/55-16, DOT 52tj 2020 (kupio ih u 3.mj.2021 jer su bile samo 440kn preko Mall.hr a mislio sam da su mi stare zimske pri kraju) - javim za mjesec dva mišljenja kada nakupim nešto kilometara

 

Stare zimske su mi bile Dunlop Winter Sport 5 (DOT iz 2017) i dosta dugo su se držale, i dalje imaju preko 6mm utora ali zbog starosti nisam ih više htio voziti jer obično zimi potegnem na sjever.

 

Nažalost nisam uspio neku ozbiljniju kilometražu nabiti u ovih dva mjeseca (svega cca 1000km) + vremenski uvjeti su bili ne-zimski ali evo barem neki komentari za Krisalp HP3:

  • dobar feedback sa ceste
  • odlična udobnost u vožnji
  • odlična što se tiče aquaplaninga (testirano na sjevernom kolniku zagebačke avenije tamo prije Antunović hotela kad su bile one kiše)
  • tiha na dobrim cestama iako sam primijetio da na lošijim zna u nekom rasponu brzine "zapjevati"
  • solidan grip i na suhom i mokrom (nije to razina konkurencije od 100€ ali je dovoljno blizu, svakako bolje od budget varijanti)

Koliko vidim po ocjenama na netu, trebala bi biti jako dobra na snijegu tj tu zapravo ima i najbolje ocjene tako nisam siguran da je možda najbolji izbor ubuduće ako neće biti snijega.

 

U svakom slučaju za nekoga tko zna da će ići na sjever zimi ili živi u takvom podneblju rekao bi da je ovo dobar kandidat za best buy zimsku gumu (440kn/kom sam platio 2021)

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BaGy said:

Hankook W330 Winter i*cept evo3
Jako losa guma. Bucna i trakcija na mokrome katastrofa.

Prije toga imao Conti T850P koja je bila vrhunska. Ne mogu uopce u istu recenicu 

Potpisujem ovo... na M4 su mi katastrofa... sa 4 sezone starim Alpin3 sam imao vise trakcije po suhom/mokrom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...