Jump to content

Zimske gume


Recommended Posts

Ne trebam preporod za tih 3-4 mjeseca niti top gumu. Zanima me samo nečije iskustvo tko je imao te dvije gume.

BTW UG-7 u usporedbi sa S3 je drugi svijet,pogotovo po mokrom,UG-8 neću niti uspoređivati.

Znači imao,vozio, probao.

Link to comment
Share on other sites

Michelin: When tires are replaced in pairs in situations like these, the new tires should always be installed on the rear axle and the partially worn tires moved to the front.

New tires on the rear axle help the driver more easily maintain control on wet roads since deeper treaded tires are better at resisting hydroplaning.

 

 

Uglavnom Dex ovo je ono sto sam ti pricao, tako da gume koje smatras boljima stavi otraga.

 

Kako su ovi ostali dosli na balkance i na tvoje hvalisanje time kako si kupio 2 Save S3 zbilja neznam i nije mi jasno zasto je problem sto si pitao koje gume staviti gdje.

Ok odlucio si staviti 2 nove gume, a 2 ostaviti stare koje bi trebale biti jako dobre.

mene tu vise muci sto imas drugacije gume i sto su jedne nove, a 2 starije, a sto se tice toga, koje di staviti, ja bi na tvom mijestu stavio bolje straga, a gore imas i razlog zasto

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom Dex ovo je ono sto sam ti pricao, tako da gume koje smatras boljima stavi otraga.

 

Kako su ovi ostali dosli na balkance i na tvoje hvalisanje time kako si kupio 2 Save S3 zbilja neznam i nije mi jasno zasto je problem sto si pitao koje gume staviti gdje.

Ok odlucio si staviti 2 nove gume, a 2 ostaviti stare koje bi trebale biti jako dobre.

mene tu vise muci sto imas drugacije gume i sto su jedne nove, a 2 starije, a sto se tice toga, koje di staviti, ja bi na tvom mijestu stavio bolje straga, a gore imas i razlog zasto

 

Hvala na savjetu. Zasad cu poslusat vecinu i stavit GY naprijed, pa cu kasnije probat obrnuto. Nije mi to puno vremena presarafit. I ovaj post od Michelina je za gume koje imaju manje profila odnosno koje su vise izlizane. Bas cu poslikat gume, ne znam ak fali mm gume tak da sto se tice dubine profila to nije upitno. ;)

 

Sto se tice balkanaca i ostalog, ne znam kaj da ti kazem. :D

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Quattro mi je bas potreban za ta 3 dana snijega sto imamo. :P

Tom auto quattro nis ne pomaze. Vozio ga i nema neke bitne razlike po suhom osim kaj slabije vuce, tezi je i isto ide prek nosa. Ovak imam auto od tonu i pol koji nekak ide i trosi 6,3 po gradu. :P

 

Vidis da si na forumu pickica ako uzmes zimske gume, a kamoli tek quattro :rofl:

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

ljudi se krizaju ovdje kad kazem da stavljam zimske gume na "for wil drajv" :D

 

ali zato lani mecava, svi se boje povirit na cestu, a ja zapalim 40km u drugi grad :D i prolazim pored SUV-ova razno raznih po grabama i to na ravnicama, pa po semaforima sudari, ma show. i onda gledam u gume svi drljaju na ovdje all mighty all season gumama

a sa semafora krecem ko F1 u usporedbi sa ostalima, samo treba pazit kako zakocit :lol:

 

nego, koja je tebi dimenzija guma na autu? sve se mislim da prodam ove 17 jer mi je kriva dimenzija i malo struze na ramena gore, pa mislio uzet celicne i zimulje u 16", 215 65 16 - michelinke $130, a u 235 45 17 koje bi mi trebale su $250 :lol:

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

moji su 312mm, pise na rezervaru da 215 65 16 ili 235 45 17

 

ali ne mogu vjerovat kako su glupavo dizajnirali prednji ovjes da gornja ramena su od gume odmaknuta 2 mm, i sada mi 225/50 struze u samom cosku gume od gornje rame i to samo kad smotam jace, a 235/45 ne struze.

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Da je tako dobar Nokian?

 

Zimske Nokian su oduvijek dobre i u premium segmentu... Od nedavno su poceli raditi dobre ljetne, pa se sada i sa ljetnima guraju u premium segment...

 

Nije mi jasan taj ukrajinski test (ili ciji vec)...

Ko da su skupljali gume po okolinim vulkanizerima tko kakvu ima

WRD4 DOT 0615, TS850 DOT3012, YOKOHAMA DOT 2813 itd

 

sta je problem uzet sve friske gume i testirati ih

 

Saraju ko milanovic...

 

Tocno tako... Ti testovi mogu biti "potpomognuti" od strane nekog gumara, te naravno da ce na takvom testu odredjena guma biti u prednosti... Svaki taj test je na neki nacin razlicit, s razlicitim poligonima na kojima se testira, razlicitim automobilima i razlicitim dimenzijama guma koje se testiraju... Da rezimiramo, bilo koja od premium guma ce biti odlicna i nekakvu bitniju razliku nece moci primijetiti 99% korisnika...

 

Mene oduvijek ovo čudilo npr u dimenziji toj gy je bolji od contija ali col više ova je bolja guma..a koja je onda referenca kaj se auta tiće..neki imaju raspodjelu težine 60:30 neki 40:50..oni u testu voze sa npr golf 7 a ja imam mercedes e klase pa tu isto niđe veze...ispada da postoji najbolja zimska guma u točno određenoj dimenziji za točno određeni auto

 

Problem je sto ne odgovara svaka guma za svaki auto... I onda na testu imas odredjeni auto kojem odgovara odredjena guma i eto pobjednika, sto ne mora znaciti da ce na tvom autu ta guma biti bolja od neke druge odlicne gume...

 

mislim da je veci problem sto se vecina tog testa ocjenjuje subjektivno i onda nastaju razlike. Jer ne vidim kakve bi dimenzija trebala imat veze sa smjesom i sarom gume.

 

Sa sarom ne, ali izmedju dimenzija se zna razlikovati smjesa... Cak i u istim dimenzijama ima razlicitih smjesa, recimo za primjer, Megane RS 265 Trophy koji je drzao FWD rekord na Nurburgringu imao je posebnu smjesu Bridgestone Potenza RE050A guma koju si mogao dobiti samo u ovlastenom salonu...

Link to comment
Share on other sites

S3 sam imao u nekoliko dimenzija a sada bi uzeo HP a nemam pojma kakva je guma. S3 su na kiši vesele ako malko daš više gasa :D

 

s3 vozim na puntu od stare, na snijegu je čudo gdje sam prolazio ali su na kiši katastrofa. na corsi sam imao hp, prve 2 godine su odlične (vozio ih i na skijanje) , kasnije neznatno lošije na kiši ali opet dosta bolje od s3 :) sve u svemu ih vjerojatno i za leona uzimam

Link to comment
Share on other sites

s3 vozim na puntu od stare, na snijegu je čudo gdje sam prolazio ali su na kiši katastrofa. na corsi sam imao hp, prve 2 godine su odlične (vozio ih i na skijanje) , kasnije neznatno lošije na kiši ali opet dosta bolje od s3 :) sve u svemu ih vjerojatno i za leona uzimam

Zbog ovoga i pitam,imao sam S3 u nekoliko dimenzija i u svakoj je na kiši bilo veselo dok je snijeg odrađivala super pogotovo s obzirom na cijenu.

UG-7 mi nije bio toliko superiorniji na snijegu koliko je bio na mokrom a tu kod nas brzo očiste snijeg i voziš se 90% po mokrom :D

A ove HP dobijam povoljno pa me zato zanima.

Hvala na postu :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Savjet. Imam dvije zimske Good year UG8 sa DOT iz 2012, skladistene u toploj garazi, mekane, profila ko nove. Druge dvije su 2009 DOT i umjesto njih sam sad kupio nove Sava S3. Pitanje je koje da stavim naprijed? Skoro svi mi kazu da GY stavim naprijed jer ce bit daleko bolje po mokrom.

 

Dimenzija je 195/65/16 ak je bitno.

neko mi jednom rekao da bolje/novije gume stavim iza(na auto s prvim pogonom)

Link to comment
Share on other sites

jel postoji sava eskimo hp u 185 60 14 dimenziji ako neko zna,hvala

Ne,

http://www.sava-tires.com/sava/emea/tires/passenger/eskimo-hp/

Samo

http://www.sava-tires.com/sava/emea/tires/tire-finder/car/?component=110719&width=185&height=60&rim=14&loadIndex=82&speedIndex=H

Ako ne kupuješ nove imam ti S3 DOT kraj 2013 vožene do 4-5 mj 2014,trebam izmjeriti dubinu profila. Prodao sam auto pa su mi ostale.

Link to comment
Share on other sites

Sa sarom ne, ali izmedju dimenzija se zna razlikovati smjesa... Cak i u istim dimenzijama ima razlicitih smjesa, recimo za primjer, Megane RS 265 Trophy koji je drzao FWD rekord na Nurburgringu imao je posebnu smjesu Bridgestone Potenza RE050A guma koju si mogao dobiti samo u ovlastenom salonu...

 

ok al to su vec posebni slucajevi...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...