Jump to content

Kociona tekucina


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Inače, totalno nepotrebno na našim autima osim radi šminke.

 

A cuj, auto je 2008 godiste, uskoro 9 godina, trebalo bi provjeriti kakvi su originalni vodovi... Vjerujem da su na vecini OK, ali nije zgorega promijeniti jer cijena nije previsoka, a kocnice, gume i ovjes su najvaznija stvar na automobilu...

 

Minimalno jednom godišnje, a trebalo bi i češće. Jako vole navući vlagu, a vlaga u kočnicama je loša stvar.

 

atebrakefluidnxr9n.png

 

Motul RBF 660 bez problema drzi 2, pa cak i 3 godine... Najveci je problem kad se tekucina jako zagrije, u tom trenutku vuce najvise vode na sebe... Recimo ako si bio na stazi i ugrijao kocnice jako, to se rjesava tako da ispustis malo tekucine iz celjusti... Castrol SRF koji je jedini od kocionih tekucina nekakve posebne formulacije i nije toliko higroskopan (vidi wet boiling point) drzi jos duze... DOT 5.1 (cesto nazivan Super DOT 4) u pravilu drzi najkrace...

Link to comment
Share on other sites

A cuj, auto je 2008 godiste, uskoro 9 godina, trebalo bi provjeriti kakvi su originalni vodovi... Vjerujem da su na vecini OK, ali nije zgorega promijeniti jer cijena nije previsoka, a kocnice, gume i ovjes su najvaznija stvar na automobilu...

 

ja ti odmah velim da su 9-10 godina stari gumeni lajtunzi accident waiting to happen..

 

ja sam mislio ovaj ate typ 200 mijenjat jednom godišnje, sad ova tablica veli 3 godine, budemo se našli na sredini..

 

LG-D855 on Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tkome traje kociona tekucina 2 godine taj ne uziva u autu.

 

Molim te javi se u ATE i reci im da smanje rok trajanja za TYPE 200 i Super Blue Racing... To su dvije identicne kocione tekucine, razlikuje ih samo boja (lakse vidis kad si ispraznio iz sistema), predvidjene upravo za zahtjevnije korisnike i gle cuda, tri godine rok izmjene predvidjen od strane proizvodjaca...

 

ja ti odmah velim da su 9-10 godina stari gumeni lajtunzi accident waiting to happen..

 

 

Treba ih pregledati... Mogu biti kao novi, a mogu biti u katastrofalnom stanju...

Link to comment
Share on other sites

"If you are tracking the car, most PCA DE events require a fluid flush prior (90 days or less) to each high speed event, for example as a data point."

"2 years on a car that doesn't see track duty. If you track it and depending on the size of your brakes, every 3-5 events."

Link to comment
Share on other sites

"If you are tracking the car, most PCA DE events require a fluid flush prior (90 days or less) to each high speed event, for example as a data point."

"2 years on a car that doesn't see track duty. If you track it and depending on the size of your brakes, every 3-5 events."

 

To je za ekipu koja vjerojatno svaki vikend na stazi... Uostalom, za takvu svrhu kupe se mjerni instrumenti koji nisu preskupi, pa si izmjeris udio vlage u tekucini i tocku vrenja...

 

Ako smijem pitat - najsigurnije je skinut svoje lajtunge kocnica i njima u VEP poslati ... tesko da oni imaju gotove primjerke za pojedini auto? Jel radio netko za Octaviu 1Z?

 

Skidas svoje i saljes, uglavnom je gotovo isti dan...

Link to comment
Share on other sites

"Also depends on the relative humidity of where you live."

 

A čuj, 3-5 evenata nije baš svaki vikend u godini.

 

P.S. meni pločice traju 3-4k km, a nisam na stazi. Kaj misliš, kako je toj tekućini bilo u tom periodu :)

Edited by tcode
Link to comment
Share on other sites

"Also depends on the relative humidity of where you live."

 

A čuj, 3-5 evenata nije baš svaki vikend u godini.

 

P.S. meni pločice traju 3-4k km, a nisam na stazi. Kaj misliš, kako je toj tekućini bilo u tom periodu :)

 

Kao sto rekoh, onda u takvu svrhu kupis mjerni instrumenti koji nije preskup, pa si izmjeris udio vlage u tekucini i tocku vrenja, pa tocno znas da li treba mijenjati ili ne... Takodjer, ispustanje iz celjusti jako dobro funkcionira, ali naravno da ekipa sa Porscheima u USA to ne radi, nego mijenja odmah komplet sve, makar bio u pitanju Castrol SRF... Zasto? Zato jer mogu, iliti money is no object...

 

Koje plocice imas? Samo nemoj reci EBC...

Link to comment
Share on other sites

A mislim da bilo koje pločice da staviš i 2T auto usporavas u prosjeku s 250 km/h na 80 ne mogu dugo trajat

 

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

 

Ovisi o cijelom kocionom sistemu... Ako je poddimenzioniran, onda da...

 

F'rodo pločice :lol:.

 

A šta te košta pola litre kočione tekućine i izmjena jednom godišnje? Pa nije to neki posao, promijeniš i ne razmišljaš jel baš trebalo ili ne.

 

Litra ide u skoro sve sisteme... Znaci ako stavljas Motul RBF 660 nekih 240 kn... Zasto bacati 240 kn ako ne treba? Radje kupis instrumente, pa mjeris i mijenjas tocno kada treba...

 

Koje tocno Ferodo plocice? :)

Link to comment
Share on other sites

F'rodo pločice :lol:.

 

A šta te košta pola litre kočione tekućine i izmjena jednom godišnje? Pa nije to neki posao, promijeniš i ne razmišljaš jel baš trebalo ili ne.

 

Tocno tako, nije to bas stock auto da se stedi na tome. Ja svake godine tekucine, zupcasti i ostalo.. Plocice obicno ne dozive preko 6mjeseci, niti diskovi.

Link to comment
Share on other sites

Znam da to većini ljudi zvuči čudno i neobično, ali auto koji nabere 200+ u par sekundi u velikom broju slučaja treba vrlo brzo nakon toga i usporiti kočnicama.

 

Pločice doslovno nestaju na očigled.

Edited by tcode
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...