Jump to content

Lakiranje i lakireri u HR - zajednička tema, iskustva, savjeti, radovi


Luky

Recommended Posts

pa nezz, znam da su svi koji su lakirali kod nj. zadovoljni (ja vise puta, poznanici, susjedi, frendovi,..), i nije mi nista jeftinije ili BOLJE lakirao "jer me zna", jer me ne zna, kad bi mu nabrojao neke aute sjetio bi se, npr Golf III GTI TDI koji je nakon lakiranja par dana totaliziran, to se ne zaboravlja, ali kad bi mu rekao "robi" sumnjam da bi ikaj povezao...svi mi iz VG i okolice lakiramo kod nj., nije nikakva muljaza, ali je ovo vec otislo u sferu reklamiranja i inzistiranja na tom lakireru od moje strane, ljudi dragi, briga me gdje ce tko lakirati i po kojoj cijeni..over

 

Edited by Robiii
Link to comment
Share on other sites

Meni je jebeno nevjerovatno da neko moze srat po nekome bez da je vidio kako radi ili krajnji rezultat. Mozda rastavi auto ujutro, popodne i drugi dan lakira, treci dan sastavi i cetvrti ga isporuci. Ako nema limarijskih radova,kitanje, brusenje itd itd.

Ali do sad nisam cuo da je nekome kompletan auto bio polakiran u 3-4 dana.

Link to comment
Share on other sites

Misljenja sam da nije neka nauka poskidati sa auta stvari prije lakiranja niti da za to treba dane i dane posla. Pogotovo ako je vec rastavljao takav auto pa zna di su kopce i sarafi. Nije da mu motor vadi van i sto ti znam sto nego branike, kvake, lajsnice, a to sigurno moze u jednom danu skinuti i vratiti nazad. Pa nije auto space shuttle da je zakovicama gore sve pokucano.

I slazem se da je glupo imati predrasude prema necemu sto nisi vidio prije toga.



Link to comment
Share on other sites

Auto se može komplet obojati za 3-4 dana bez problema... Ne govorim napamet već iz iskustva... Ovisi naravno koji je auto u pitanju i koliko ljudi radi oko auta.

 Kada sam/smo radili moj auto rastavili smo ga kompletnog za 4 sata, (nas trojica); branici, prednje, zadnje, bočna stakla bili izrezani, sve plastikice, lajsne, komplet vrata rastavljena, instalacije izvučene, sve skinuto s auta..

I vidim da puno ljudi zaboravlja kako cijene nisu iste po cijeloj hr za istu stvar.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

i da, zaboravio...ja sam svoj auto sam rastavio za jedno popodne...branici, lampe, lajsne, pragovi, kvake...nes ti nauke, -pa mi je cijenu od 4400 diktiralo i to, sad je jasno da je to ipak bilo lakiranje od 10k, jer 5600kn posla sam obavio sam :o

2acmen-lakira, bas sam mu se jednom hvalio kako sam si sam lajsne na Toledu lakirao pa mi se sprdao i pokazao kako to zapravo treba biti...a radi za novce, sve radi i u svakom slucaju mu je draze polakirati branik koji ti dovezes u bunkeru nego cijeli auto, brza lova ;)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plastikman said:

Teško je ljudima prihvatiti da za nešto što su oni bubnuli 10000kn i više neko može jednako dobro riješiti za 6000kn

Za 6000kn kod mog lakirera u fušu pozlatim auto haha

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ocito nemas iskustva sa bojama pa se bolje ne petljat u to

Ak mislis da je dovoljno uzet kod boje, polakirat i to je to onda si se zajebao

 

U boje ide i 10-15 komponenti , imas 10 proizvođaca boja , svaki ima drugacije kartice , svaka boja se na suncu lagano promjeni , nemres ti dobit taj ton koji je sunce odradilo , pa ti treba polakirat jedan element za sto ti treba 2dl boje , pa neke komponente ide 2 kapi unutra i nemre bit skroz tocno ko kad je se radi par kg i tak to .... pa lakiraj sa istom bojom samo baci sloj vise , ili pod razlicitim kutom i opet ce bit razlike u nijansi.... lako je za akrilne boje , sa njima se da igrat i dorađivat al sa svim perlama je malo tezi posao

 

Tj odustajem od tipkanja

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vrhunska komora kolega iz forme pored radi svoju rx7

 

1deffe17aa6cd3eb0345b88c8208219b.jpg

 

7d1e548315b9bf00aaba280874aa18ff.jpg

 

Ne bi tamo tacke odvezao lakirati ali ovaj se kune da je vrhunski majstor (ovaj sa dredloksima na slici)

 

I kedna od ostatka radnje 1f35be8752601f715ed219d2e3c6a12d.jpg

 

Sorry ako spamam u ovu temu, ali nisam znao di stavit

 

Navodno ce danas biti olakirana bas me zanima na sto ce ispast ide u ferrari crvenu

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, brba said:

Ocito nemas iskustva sa bojama pa se bolje ne petljat u to

Ak mislis da je dovoljno uzet kod boje, polakirat i to je to onda si se zajebao emoji4.png

 

U boje ide i 10-15 komponenti , imas 10 proizvođaca boja , svaki ima drugacije kartice , svaka boja se na suncu lagano promjeni , nemres ti dobit taj ton koji je sunce odradilo , pa ti treba polakirat jedan element za sto ti treba 2dl boje , pa neke komponente ide 2 kapi unutra i nemre bit skroz tocno ko kad je se radi par kg i tak to .... pa lakiraj sa istom bojom samo baci sloj vise , ili pod razlicitim kutom i opet ce bit razlike u nijansi.... lako je za akrilne boje , sa njima se da igrat i dorađivat al sa svim perlama je malo tezi posao

 

Tj odustajem od tipkanja emoji28.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Pa je li za pretpostaviti ako si otvorio autolakirersku radionicu da si neki majstor? Da znaš iz iskustva kako bi šta trebalo ići?

Ne kažem da bi svatko trebao to znati pogoditi, ali ovdje ispada da postoji 5-6 majstora na području Hrvatske, a ostalo kako potrefiš. Nešto kao s građevinom i ostalim temama kad se malo dublje zagrebe. Zar nije malo porazan podatak?

Link to comment
Share on other sites

"Lako" pofarbat cijeli auto, pogotovo iz jedne boje u drugu. Al daj farbaj par elemenata crvene koji stoje vani suncu i svemu 13 godina... Meni je sad zao sto nisam odmah vratila auto kad sam dosla po njega al bilo je lose vrijeme i nije se tak strasno vidla razlika kao sada na suncu...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...