Jump to content

Lakiranje i lakireri u HR - zajednička tema, iskustva, savjeti, radovi


Luky

Recommended Posts

Zar ne postoje skeneri za boju? S kojim možeš relativno točno pogoditi boju kakvu trebaš izmiješati.

Ja sam se nadala da postoje...i isla u radionu s gro godina iskustva. Al sad imam 50shades of red
Link to comment
Share on other sites

Zar ne postoje skeneri za boju? S kojim možeš relativno točno pogoditi boju kakvu trebaš izmiješati.


Da.
Sjećam se kad sam kupio DVD u Cliu i htio sam okvir u boji lajsni. U Javoru su prislonili skener, pripremili boju, pofarbali i bilo je super.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Raptor6767 said:

 


Da.
Sjećam se kad sam kupio DVD u Cliu i htio sam okvir u boji lajsni. U Javoru su prislonili skener, pripremili boju, pofarbali i bilo je super.

 

tak se radi :)

 

samo imam osjecaj da vecina to nema

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xman said:

Haha ovo je ko u Cuban Chrome kad likovi farbaju po raznim supama

 

pitaj HIC-a kakvih je radnja ovdje vidio, da covjek ne povjeruje gdje se auti popravljaju, lakiraju, itd. Ovakve su u 80% slucajeva. Pogotovo kod "smedjih". tako neuredna nacija, fuj.

Link to comment
Share on other sites

Nije jednostavno "pogodit" boju,pogotovo ako se radi o viseslojnoj,cak i ako je "obicn" naravno da promjeni nijansu s godinama usljed tretiranja s raznoraznom kemijom. Ako lakirate po elementima razlika je neizbjezna,zato neki lakireri kao npr moj bivsi gazda kad lakiraju element naprave prelaz na iduci element i to o svom trosku kako nebi bilo razlike u boji. Oni koji nezele radit sebi trosak ofarbaju dogovoreno po kodu boje koji ide na auto i nije ih briga za razliku jer to nije ukljuceno u cijenu

Link to comment
Share on other sites

Postoje skeneri , snimi boju i izbaci 96% , pa ju kompjuter doradi jos na 98% , pa polakiras i izgleda za K to snimanje je isto li la , nekad valja nekad ne .... stvarno ovisi kako koja marka i koja boja

 

Npr giulietta crvena p troslojna perla, srebrna podloga, crvena , i onda crveni preljev pa ti to pogodi .... svaka ekstra ruka preljeva mijenja nijansu malo

 

Zato se vecina uspricava pa drugi element bude saren do pola al to ljudi ne skuze il se potegne cijela strana i amen

 

Ugl. Poanta prije je da ljudi misle pa ima kod , u cemu je problem :) misle da je to ko boja za zid di klikne stroj i ona izađe

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Polakirana hauba i branik, boja identična, sve super namontirano, PIA Jankomir.
Hvala Bajk na super usluzi, necu ga previse hvaliti da se ne uobrazi
ad0f228d5bdd286ff4f36208261fc5a7.jpg

Kae billo da si morao refreshat lak?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, brba said:

al to ljudi ne skuze

 

 

žalosno kaj sve neke radione rade pa se onda opčenito sve lakirere trpa u isti koš..

 

primjer od prošlog tjedna

od kolege ekipa radi puno za salone, kao ne mogu nač lakirera i reko super, imam nekog tko stvarno zna farbat

 

jebi ga, nakon dan i pol se razišli jer sam čovjeku našao šljaku u žbukaoni a ne u lakiraoni

 

 

struka je jedno, a mlačenje love nažalost sasvim drugo

 

 

a garantiram da forumaši u 80% slučajeva neće to razlikovat dok im ne otpadne gro kita za par godina

 

 

 

 

 

Edited by 13DM
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

žalosno je šta večina nema pojma o lakiranju a baljezgaju .... pituravanje po šupama uopce nije neka frka  prije 30 godina riejtko ko je farba u komori pituravalo se tesarolom razrijeđenim benzinom i sličnim  shemama.... baza je šta su danas svi velike picajzle i traže showcar  finish  za malo novaca ...... najmanji je problem polit auto  dobar separator vlage na crijevu veliki kompresor i dobra šprica ( čak ebay kopije su extra u zanjih godinu dvi dana )  samanjen tlak i ispada extra stavi se brzosušeći lak i za 40minuta sve suho i onda malo na suncu 2 dana da utegne  .... a kod gađanja nijeansi kod boje je uvik isti samo lak jebe koncepciju jer ga ima 100 vrsta  jedan vuce na tamno drugi na žuto treci na bijelo  itd itd .....danas se svima žuri pa se kit i filer suše dan dva a brusi odma nankon po ure iza nanošenja i onda se sve ocrta nakon 2 miseca kad se lakira ...... kod mog lakirera  dolaze bakice sa sjebanim crvenim 206 peugotima on to zavalja kita pitura u akril i bakice sritne 5000kn auto se sjaji ko novo šta ona vidi greške u pripremi  i auto gotovo za 2 dana ..... za picajzle ide poseban cijenik  kažeš šta oceš i kako očeš i zaboravi auto na minimum 3 miseca  i platiš naravno od cca  15k  kn  i imaš 2 godine garancije  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

samo bum reko Jopa Lakrnica Požgaj ,u 12 dana decko mi je isporucio show car poso u prokletoj zimi ...okolnosti su bile što prije zbog prošlih idiota na kojima sam zivce izgubio  tako da sam i ja bio u cijelom procesu ...neznam šta bi bilo tek da sam kralju dao 3 mjeseca 9_9

 

z0hHUwt.jpg

 

PhFfZKX.jpg

 

S77bxE7.jpg

 

qqgBwSU.jpg

 

ITa9NzW.jpg

 

XLeiuti.jpg

 

 

kog zanima ima na temi sve pojedinacno od pripreme nadalje....ugl. decko mi je vec odradio par auti/projekti i imam samo rijeci hvale za  njega :)

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mi ćemo ponuditi svoje usluge lakiranja i limarije, dio sa detaljima oko toga se postavlja na web stranicu, do tad možemo na email, inbox i sl. 

info@ph-detailing.hr 

Lokacija je Antuna Vugrina 3, Ivanja Reka (istočni ulaz u ZG). 

 


i radite sa osiguranjima?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lovrek said:

 


mogu navratiti sutra do vas na neki dogovorcic?:)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Isprike, tek sad vidim odgovor. 

Ako nije prekasno dođite, a možemo se i čuti telefonski pa se dogovorimo za neki drugi dan. 099 8505 944, Petar 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ovo je jedan forumaš radio mojem frendu, ako dobro pamtim 500kn komplet posao. Frend prezadovoljan.

 

Lzv29Nl.jpg



 

hJwWZDP.jpg

 

5PLGvNm.jpg

 

4mf1mpp.jpg

 

SQ3kGFa.jpg

 

coIrLtv.jpg

 

GujzkyQ.jpg

 

A ovo je baš meni radio zimus. 700kn komplet posao s tim da nisam baš 100% zadovoljan ALI prolazna ocjena od strane mene.

 


bLwHrCI.jpg

 

l86yG57.jpg

 

hLzE00i.jpg

 

e4F1M5T.jpg

 

3Z0ho4h.jpg

 
LQ4b430.jpg

 

bu7QYLB.jpg

 

LYPBxBU.jpg

 

K2uUhph.jpg

 

 

Nick mu je Krky a iz Koprivnice je. Na skoro svim forumima je. Mogu iskopati broj/mejl ako si zainteresiran.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...