Jump to content

Lakiranje i lakireri u HR - zajednička tema, iskustva, savjeti, radovi


Luky

Recommended Posts

Polirao golfa 6 koji je bio komplet lakiran, lak AKRIL, i ocito zapecen prejako u komori tak da je boja zakipila i sad je fino pun rupica... A 100℅ sam siguran da je to lakiranje masno naplaceno...

Tak da i ak je skupo ne znaci da je napravljeno kak spada. Ovak auto izgleda ok, al kad 3 dana blejis u njega pod lampom, svakakvih cudesa vidis

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Polirao golfa 6 koji je bio komplet lakiran, lak AKRIL, i ocito zapecen prejako u komori tak da je boja zakipila i sad je fino pun rupica... A 100℅ sam siguran da je to lakiranje masno naplaceno...
Tak da i ak je skupo ne znaci da je napravljeno kak spada. Ovak auto izgleda ok, al kad 3 dana blejis u njega pod lampom, svakakvih cudesa vidis


Ne mora bit da je jako zapecen.
Predebel sloj laka je nanesen i razrjedivac ne moze isparavat pa se probije kroz koru od laka i ostanu rupice.




Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rallye VR6 said:

 


Ne mora bit da je jako zapecen.
Predebel sloj laka je nanesen i razrjedivac ne moze isparavat pa se probije kroz koru od laka i ostanu rupice.




Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 

 

Moguce, uglavnom, ispalo uzas...

Link to comment
Share on other sites

On 01. 04. 2017. at 9:02 AM, KA2001MR said:

Da mi je i taj auto vidjeti na sto lici poslije tog lakiranja

Znam da ti nema gorega, ali imao si zelju :( , evo..nije 6000, 4400 je prvi :(:lol:
(rak rana:G V -lijevi bok 1100kn, A4 - pr. branik 400kn, Toledo aka. Golf - pr. branik 400kn)
 

2012-12-12_11.01.16.jpg2012-12-12_10.59.36.jpg2012-12-22_13.20.01.jpg2012-12-22_13.19.32.jpg2012-12-15_15.27.55.jpgIMG-20140415-_WA0006.jpgIMG-20140415-_WA0007.jpg20150814_172157.jpg20131017_180806.jpgScreenshot_2015-04-18-15-48-01.png

:D

Edited by Robiii
Link to comment
Share on other sites

Pa nemozes takve greske na slikama skuziti, tj. ovako malim slikama.

Uglavnom, mislim da ti nijedan lakirer osim ako ti nije frend ili nesto nece napraviti komplet lakiranje auta za 6000kn, a da bude kak spada

 

Btw hauba i zadnji branik na 5-ici su fulani, barem po ovoj slici :D

Edited by KA2001MR
Link to comment
Share on other sites

imas problema sa uvazavanjem tudih misljenja i sl., pajdo, nema svrhe...odoh na rostilj :santa:
 

1. Konverzacijska narcisoidnost

Svi razgovori koje imate s drugim ljudima usredotočeni su 99% vremena na vas. Svaki pokušaj druge osobe da promijeni temu i priča o sebi je ignoriran i obeshrabren.

2. Neprestano zanovijetanje

… Ili, stalno kritiziranje i ismijavanje drugih ljudi. Ugodni i dobroćudni razgovori s takvom osobom ne samo da su uzaludni, već su i krajnje gubljenje vremena.

3. Zatucanost

Ta neukusna osobina stvara beznačajne i ograničene osobe. Interakcija s uskogrudnim ljudima je obično uvod u prezir i cinizam, nakon čega slijedi fanatično prepiranje.

NHF, teramo zaj. :lol: (ovo sam brzinski zgooglao :D)

 

Edited by Robiii
Link to comment
Share on other sites

Ne tjeramo zahebanciju nego tvrdis decku da si polakira auto ziher za 6000kn, sto je u teoriji moguce, ali ne vjerojatno da valja.

Barem ja pretpostavljam da bi on htio da mu je auto dobro polakiran.

I ja mogu nabaviti hrpu stvari ispod cijene, pa to ne znaci da si to moze svak nabaviti bez beda.

Kuzis o cemu se radi?

Ocito ne!

 

Ja ne kazem da ti mozda nisi polakirao za tu lovu i cak da je valjalo, ali sumnjam da je to bilo onak, dobar dan, ja bi lakirao komplet auto, koja je cijena?

Dobar dan, 6000kn.

Vjerojatno ti je radio neki poznanik, frend ili stogod, ali nemozes na temelju toga decku pricati da ga bez beda polakira za 6000kn.

Onda si za argument stavio slike tih lakiranja i na slici se vidi da su zadnja hauba i branik drugacije nijanse od lijevog boka (to bi ja nazvao da lakiranje bas i nije uspjelo)

 

Sad gustaj u rostilju, dobar tek ;)

Link to comment
Share on other sites

...i dalje trvrdim da nema smisla, ali napisat cu jos jednom and over than, NEMA SMISLA..

..vjerojatno te prebrikalo to kaj je na slikama Golf i ostali VAGovi i tu sad nema povratka do nekog kasnijeg reseta ili kaj, necu vise duljiti i ljudima trovati nedjelju..ali auti su lakirani u termo lakirnici, 400kn/el. , G III kompletan, G V bok, ovo ostalo pise...niti mi je frend, niti ga reklamiram, niti mi je radio u pola cijene, s mojim materijalom...samo sam rekao da se moze polakirati i da ne govorim neargumentirano, sto sam ti i potvrdio ali to ne prihvacas, tako da svaka daljna konverzacija moze krenuti u smjeru monologa jer ja odustajem, sto god da kazem bit ce:
-na slikam se ne vidi, smece je
-boja je smece
-lik je smece
-auto je smece
-šaren je (u jednom slucaju tvrdis da je šaren, u drugom da se ne moze vidjeti preko slika nista..ono, hallo)
-nema obrt, ne izdaje racun
- bla bla bla.

kod covjeka lakiram za svoje potrebe nekih 12ak godina i zadovoljan sam cijenom i uslugom, to sto se to kosi s necijim drugim misljenjima mi na srecu ne znaci nista, na kraju krajeva rasprava je bila o vrepu i da nemres dobro polakirati za te novce, ja kazem da mozes, ti da ne mozes, Marko da se za te pare moze kromirati, Zvonko kaze da ga moze i pjeskariti i pejntbrašati itd itd., ajmo mi sad zavrsiti i na sunceko, jer ovo ne vodi nigdje. Ziveli 

Edited by Robiii
Link to comment
Share on other sites

Može se i kod dobrog lakirera polakirati za korektne novce

Moja škoda je komplet polakirana za 7500kn nakon tuče sa saniranjem udubina kod vrhunskog lakirera a nije mali auto

 

Leon je kompletno bio polakiran jer je imao srebrnu boju sa zlatnom perlom i to je koštalo 18000kn jer je išlo preko kaska pa je cijena bila extra

Link to comment
Share on other sites

Poliranje i keramika se placa preko 1000€ i to je ok , a za lakiranje je puno .... kolko govana se pojede dok se auto rastavi sastavi, kolko prasine se pojede dok ga brusis i sve ostalo ... uopce glupo za upoređivat


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U ZG zaboravi ispod 10kkn ako ide cijeli auto i radi netko razvikan.

Inače, ima i za manje. Combo smo za cca 7kkn riješili s izvlačenjem tuče i poliranjem zadnjih vrata.
Ali me bolila briga kak će biti odrađeno s obzirom da se radi o doatavnom vozilu kojeg su mi potegli 3 tjedna nakon lakiranja.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

da se polakirati za 6-7 bez beda, imaš materijala 3-4 i napraviš cijeli auto za 3-4 dana max, ako imaš volje i za to dobiješ 2000-3000 kn.

drugi je problem što se želi uzeti 100 k€ u efektivno 3 mjeseca od 12 i ostatak hladiti jaja. poznata priča od tamo gdje sunce i more prodaju točenu žuju za 25kn/pola litre

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

  • Branx pinned this topic

u 3-4 dana polakirati cijeli auto i da je sve slozeno, ajde da sam u vrticu to cuo, ali procitati tako nesto na auto forumu je u najmanju ruku smjesno!

 

kvalitetno za cifru od 1000e u ZG za limuzinu (i to ne spada troslojne boje i gluposti) naravno BEZ sastavljanja i rastavljanja ne moze trajati ispod 2 tjedna, tko tvrdi suprotno to nije kvalitetno

ali vidim da se nemaju isti standardi, pa ja bespotrebno raspravljati dalje

 

 

naravno da se van ZG-a da naci nesto jeftinije, ali i samim time uglavnom pada kvaliteta

Edited by Tomica93
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imate u BiH vrhunskih majstora koji polakiraju auto bolje od 90% razvikanih Zg i ostalih naših lakirera...ispod 1000 eura.

Frend je u jednoj poznatoj lakirnici tu u dalmaciji dobio ponudu 12000 kuna za Audi A5 SB koji je limarijski top izuzev jedne udubine na zadnjim vratima. Znaci nema izvlacenja, kitanja i popravaka...samo staviti druga zadnja vrata i rastaviti sto se mora, poskidati branike itd. Riješio u bosni za 1000 eura...nitko tko ne radi u branši nebi primjetio da je auto bio rađen ikad osim sto je narancine kore puno manje nego tvornicki.

Ne znam samo na koju fintu oni tamo rade jos uvijek s nitrom. Mozda je zato i ispao auto kako treba...?! Ja sam mislio da toga nema za kupiti vise...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...