Jump to content

Reparacija dizni


Recommended Posts

Koliko km okvirno mogu napraviti dizne na 1.5 dci motorima, prije nego pocmu problemi sa njima?

1.5 dci motori imaju puno inačica, 3 proizvođača ubrizgavanja (Delphi,Siemens,Bosch) različitih generacija. Bez obzora na sve možeš imati problema na manje od 100.000km a s druge strane možeš napraviti i 500.000 bez kvara

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, na njemu je nova pumpa. Ja bi jedino za svaki slucaj preventivno promijenio letece, to nije veliki trosak. Nekima je na cca 180.000 km bilo tragova trosenja. Meni na 220.000 nije bilo, ali sam svejedno promijenio i samo gas dalje. 118 kn su Glyco leteci, a 163 kn je brtva kartera. Jedino kaj se za to mora skinut prednji most.

Link to comment
Share on other sites

Jel neko popravlja dizne na 1.6tdi , svako malo mi rikne jedna i to kad rikne nemos vise vozit.

VW?

Jesu to one od 5300kn/kom u ovlastenom?

Cuo sam da se do 2013 nemogu reparirat...te su u 1.6tdi motorima za koje jos nemaju rjesenje za dieselgate.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sad mi je poslao slike kako izgleda s "novima"

 

ovako je bilo kad ih je tek montirao

 

image.jpg

 

a ovako nakon jednog "đira"

 

image.jpg

 

 

kad se napuca gas, sve vrijednosti su 1.00. tješe me da bi moglo biti ok nakon što ih se malo provoza jer tko zna koliko su stajale.....sad mene zanima postoji li još nešto što bi moglo uzrokovati ovo gore ili su stvarno dizne problem? ne da mi se baciti još 400kn na ispitivanje dizni koje ću vratiti, budući da su mi rekli da ih mogu vratiti kroz 5-10 dana ako ne valjaju

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojedobno pitao na forumu za dizne pa mi nitko bas nije bio od neke pomoci... Na kraju, na preporuku Robija iz Gabreka odfurao ih Mandeku u Veliko polje, napravio reparaciju i promjenio elektroinstalaciju dizni, auto je isao puno bolje i mirnije radio, uvijek normalno palio (prije je znao trest kao da ne rade dobro svi cilindri, dodavanjem gasa bi se smirio).... Prodao sam auto frendu i sad on ima iste simptome (a ulozio 5k kn prije prodaje i nisam ga imao namjeru prodavat uopce)... Uz to novi akumulator, reparacija anlasera, dizni, nova elektroinstalacija dizni, turbina godinu dana prije, egr blokada software+hardware itd... Seat Leon 2.0 tdi.

 

 

Slicna stvar na jeepu grand cherokee... Kod hladnog starta trokira dok mu se neda gas... Svih 6 novih dizni +15k kn, anslaser novi, zamasnjak, egr, akumulator, dijagnostike... 25k kn i dalje problem ostao....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

meni radi normalno u smislu kako pali i ne trese, ali se čuje zvuk "tiki-tiki-tiki-tiki"

najviše me strah da ne napravim rupu u klipu zbog toga. ali da ću dati 1000€ na pizdarije - neću, kad je drugi motor 500-600€, a već sam spizdio 400€

Link to comment
Share on other sites

to bi bilo super, kad bi dobio drugi motor s ispravnim diznama :D

 

sad sam se čuo s auto lukavec i rekao mi je da mu ih pošaljem nazad i da će mi vratiti lovu, ali da su po njemu ispravne i da će ih dalje prodati. navodno da te siemensove ili rade ili ne rade, a da eventualni poblem može biti s njihovom strujom, što se pokazalo tako s mojim starima, a vjerojatno se isto dešava i s njegovima

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...