Jump to content

Reparacija dizni


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Slabo sam na forumu u zadnje vrijeme pa nisam ni citao prije vidim sada da su siemens.

Jesi ba ebayu kupio nove ili neciji remanufacture

 

Poslano sa mog HTC Desire 820 koristeći Tapatalk

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Slabo sam na forumu u zadnje vrijeme pa nisam ni citao prije vidim sada da su siemens.

Jesi ba ebayu kupio nove ili neciji remanufacture

 

Poslano sa mog HTC Desire 820 koristeći Tapatalk

 

nisu nove, niti reparirane, piše samo low mileage (edit: very low mileage), ovaj iz boscha mi je rekao da se ne mogu reparirati, samo nisam skužio ako misli baš na moje ili općenito siemens,

 

ovo je ispis onih prvih

 

evo ispise, pa ako se netko kuži i ima volje, neka slobodno pojasni:

 

ovo je prva, koja je navodno ok

 

image.jpg

 

 

 

a ove su u banani

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Ok ovako, ja sam si detektirao problem, pa sad dobio sam ponudu, pa ako netko moze komentirat, jel se meni cini malo nerealno.

 

Radi se o Citroenu C8, sve 4 dizne su za reparaciju ili cak i zamjenu neke. no otom potom. recena mi je cijena od 800-1200 kn po dizni, plus 300 ispitivanje, dakle recimo 1500 kn po dizni, sveukupno 6000.

Sad mi covjek kaze posto jedna ili dvije cak imaju veliku korekciju da nakon nekog vremena ne valja kompresija na tim cilindrima, pa viskom goriva nadoknaduje nedostatke. Za ispitivanje kompresije mi trazi 1500 kn, jel navodno motor se mora barem malo spustit ili izvadit. Zato kaj su valjda grijaci na nezgodnom mjestu i to. Naravno kad je motor vani treba i sve ostalo poslozit odmah.

 

E sad on bi meni prvo napravio test kompresio, pa ako je to ok, onda bi me citav posao, vadenje, stavljanje motora, dizni, grijaca, bla bla izaso 3500 ruke. ako ne valja kompresija, onda ide izmjena motora, opet njegove ruke su max 3500 kn.

 

Iskreno meni se cini malo too much ova cijena od 3500 za ruke, pa evo ako ima netko da moze prokomentirat, volio bi cut misljenja

 

Rega je 5.2.2017 dakle sve ukupno ulaganje od 2000 eura u atuo star 14 godina

Edited by Pale
Link to comment
Share on other sites

Ok ovako, ja sam si detektirao problem, pa sad dobio sam ponudu, pa ako netko moze komentirat, jel se meni cini malo nerealno.

 

Radi se o Citroenu C8, sve 4 dizne su za reparaciju ili cak i zamjenu neke. no otom potom. recena mi je cijena od 800-1200 kn po dizni, plus 300 ispitivanje, dakle recimo 1500 kn po dizni, sveukupno 6000.

Sad mi covjek kaze posto jedna ili dvije cak imaju veliku korekciju da nakon nekog vremena ne valja kompresija na tim cilindrima, pa viskom goriva nadoknaduje nedostatke. Za ispitivanje kompresije mi trazi 1500 kn, jel navodno motor se mora barem malo spustit ili izvadit. Zato kaj su valjda grijaci na nezgodnom mjestu i to. Naravno kad je motor vani treba i sve ostalo poslozit odmah.

 

E sad on bi meni prvo napravio test kompresio, pa ako je to ok, onda bi me citav posao, vadenje, stavljanje motora, dizni, grijaca, bla bla izaso 3500 ruke. ako ne valja kompresija, onda ide izmjena motora, opet njegove ruke su max 3500 kn.

 

Iskreno meni se cini malo too much ova cijena od 3500 za ruke, pa evo ako ima netko da moze prokomentirat, volio bi cut misljenja

 

Rega je 5.2.2017 dakle sve ukupno ulaganje od 2000 eura u atuo star 14 godina

 

promjeni majstora ;)

 

ne kužim kakvo testiranje dizni ako znaš da su sve za reparaciju.... kaj bude lik reparirao 4 dizne i onda testirao svoj posao da li je napravio dobro i to tebi naplatio? :D

 

a ovo 1500kn za ispitivanje kompresije je :doh:

Link to comment
Share on other sites

promjeni majstora ;)

 

ne kužim kakvo testiranje dizni ako znaš da su sve za reparaciju.... kaj bude lik reparirao 4 dizne i onda testirao svoj posao da li je napravio dobro i to tebi naplatio? :D

 

a ovo 1500kn za ispitivanje kompresije je :doh:

 

Na nekim motorima je mjerenje kompresije vise od cjelodnevnog posla. I obicno nesto pukne.

Link to comment
Share on other sites

Na nekim motorima je mjerenje kompresije vise od cjelodnevnog posla. I obicno nesto pukne.

 

ok, pa i da je tako, zar nije 1500 kn malo velika dnevnica???

mislim ne umanjujem ja nicije znanje, troskove, alat, ...., ali meni se cini to kao jebacka marza.

ostavljam mogucnost da sam totalno u krivu, al zato i pitam

Link to comment
Share on other sites

ok, pa i da je tako, zar nije 1500 kn malo velika dnevnica???

mislim ne umanjujem ja nicije znanje, troskove, alat, ...., ali meni se cini to kao jebacka marza.

ostavljam mogucnost da sam totalno u krivu, al zato i pitam

 

Slobodno ti to radi, nitko ti ne brani.

Znaci uvjet nesto pukne na tim dizelima, a vlasnici kazu da je sve radilo. Znaci nije 1500kn cistoga, nego minus dosta toga sto moras kupiti novo.

 

A da ne kazem da sam vidio slucaj da je pukla glava prilikom vadenja dizni. Odma si u debelom minusu.

Link to comment
Share on other sites

pa naravno da nije mislio..... da pukne grijač bilo bi jebiga... moramo skidati glavu furaj majstoru onda da izvadi taj dio grijača.....

 

 

je da sigurno je majstor uračunao u tu svoju cijenu popravak apsolutno svega kaj se može dogoditi.... :D

 

 

pa i na autu na kojem je jednostavno izmjeriti kompresiju može puknuti grijač...zašto i za taj auto nije 1500kn mjerenje ??? jer jbga može se dogoditi

 

znam da ima autiju kojima na dobar dan pucaju grijači kad ideš skidati ali jbga...rizik posla.... to naglasiš vlasniku da postoji mogućnost :)

Link to comment
Share on other sites

baš to, sve takve škakljive stvari unaprijed kažeš vlasniku da ne bi kasnije bilo nismo znali. ako neće prihvatit taj realan rizik onda nek fura majstoru koji će mu zamijenit sve što pukne. a takav ne postoji

 

ali opet, 1500kn je inače puno za mjerenje kompresije, vjerojatno je vidio koliko posla ima na tom autu pa se osigurao

Link to comment
Share on other sites

nazvao covjeka kaj ima servis citroena, tamo negdje iznad dubrave, mislim da je servis Damir, tako nesto.

Kaze on meni 400e sve 4 dizne repariranje plus 400 kn!!!! vadenje, onak reko molim??? 5x sam pitao za cijenu :D

 

al kaze ako neidu dizne van, drugi motor, servisiran, remenje, ulje sve sve, 10 000 kn kljuc u ruke, znaci rad, sve sve.

 

I dogovorio odmah u pon da dodem pa da se dogovorim

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...