Jump to content

opel lamela m32


Recommended Posts

ide i novi zamasnjak gore

nisam ni znao ali gore je ZF sachs sportska sinter lamela s 4 pera ali potisna ploca je dala svoje i sjebala sve.

 

da li da dam tu sportsku prenitat i kome?

da li je to pametna solucija i koliko to kosta?

Edited by Unknown
Link to comment
Share on other sites

Kako ti kompliciras,kao da imas auto od 300ks. Rekao sam ti,stavi original gore sta ide i to je to i pusti price pavicica pametnog . Jeboga ti.. Bas me to zanima kako je to zamasnjak u tolikom kurcu da treba novi a niti juris niti vozis rejseve i slicno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da ne otvaram novu temu. Radi se o sličnom setu (ako ne i istom) na Alfi 159 jtdm 1.9 16v isto mjenjač M32. 

Alfa je remapirana, DPF off, EGR blind, downpipe on. Nije bila na valjcima pa ne mogu o snazi, ali momenta ima više nego standard. Kako nije dizana više od 20-25% snage da li bi za mene bilo dovoljno uzeti neki original set kompletan ili performance?

 

Moje kvačilo je mijenjano prije 50 000 km, imam račun od prošlog vlasnika.

Zamašnjak znam kako provjeriti, ali ipak bi kad sve skidam sve stavio drugo i novo.

 

Ono što sam ja primijetio je da u 4 brzini kod 1 500 o/min poklopim gas  osjeti se trešnja, kao da se lamela odvaja od zamašnjaka do nekih 2 500 o/min, onda okretaji polete do 3 200 o/min a auto u istoj fazi dok ne "uhvati" i onda potegne.

 

Koje benefite/sranja mogu očekivati od jednomasenog zamašnjaka za svaki dan?

 

Za sachs znam da ima performance kit + 15% Nm iako je to LUK kvačilo sa sachs pečatom.

 

Uglavnom pitanje je , gdje , što , koliko novčića...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Swordfish said:

Da ne otvaram novu temu. Radi se o sličnom setu (ako ne i istom) na Alfi 159 jtdm 1.9 16v isto mjenjač M32. 

Alfa je remapirana, DPF off, EGR blind, downpipe on. Nije bila na valjcima pa ne mogu o snazi, ali momenta ima više nego standard. Kako nije dizana više od 20-25% snage da li bi za mene bilo dovoljno uzeti neki original set kompletan ili performance?

 

Moje kvačilo je mijenjano prije 50 000 km, imam račun od prošlog vlasnika.

Zamašnjak znam kako provjeriti, ali ipak bi kad sve skidam sve stavio drugo i novo.

 

Ono što sam ja primijetio je da u 4 brzini kod 1 500 o/min poklopim gas  osjeti se trešnja, kao da se lamela odvaja od zamašnjaka do nekih 2 500 o/min, onda okretaji polete do 3 200 o/min a auto u istoj fazi dok ne "uhvati" i onda potegne.

 

Koje benefite/sranja mogu očekivati od jednomasenog zamašnjaka za svaki dan?

 

Za sachs znam da ima performance kit + 15% Nm iako je to LUK kvačilo sa sachs pečatom.

 

Uglavnom pitanje je , gdje , što , koliko novčića...

Javi se @Raptor6767 

Link to comment
Share on other sites

Smanji moment u mapi. Tj ostavi da je serijski do 2000-2500 i nece ti klizat ni trest.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Smanji moment u mapi. Tj ostavi da je serijski do 2000-2500 i nece ti klizat ni trest.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Imace stok kvacilo na tom drzi 400nm. Preko toga klize. Sinter je uzas, treba samo pokacat korpu i stok lamela drzi cuda.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ovisno koji promjer lamele imas na m32. opel ima 228 i 240 mm. 228 serijska ne drži preko 400nm, tj granica je oko 360nm

eventualno pojacana ali s pojacanom korpom i onda sacsh deklarira 410nm.  iako sam se dopisivao s njima ni  s 430nm ne bi trebalo biti problema

uzmi performance i miran si 

 

Quote
The organic Disc can handle in combination with the compatible Sachs Performance Cover
an torque of 410NM. So I think this should be fine for your power up to 430NM 

 

Edited by Unknown
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...