Jump to content

Dampiranje


Xman

Recommended Posts

@Rain znaš iz glave dubinu (ako ne ću izgooglati), za rupe nije bed, izbušit ću ih

ili ako je par mm razlike. možda mogu nabaviti neki adapter

 

btw, može link za taj šah mat? izbacuje mi sve u vezi šaha :D 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bubi said:

@Rain znaš iz glave dubinu (ako ne ću izgooglati), za rupe nije bed, izbušit ću ih

ili ako je par mm razlike. možda mogu nabaviti neki adapter

 

btw, može link za taj šah mat? izbacuje mi sve u vezi šaha :D 


Mislim da je oko 58mm, ali nisam 100% siguran. Mene nije bilo previse briga, sve je izrezano i 16,5cm je unutra :D
Ali guglaj sony zvucnici za megane 2, imaju jedan model bas za njega pa mozes vidjeti koja je njihova dubina pa znas tocnije
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=4]Rain[/mention] znaš iz glave dubinu (ako ne ću izgooglati), za rupe nije bed, izbušit ću ih
ili ako je par mm razlike. možda mogu nabaviti neki adapter
 
btw, može link za taj šah mat? izbacuje mi sve u vezi šaha  
Ak trebas kaj, mogu ti ja uzet pa ti posaljem, ak ti je hica
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Xman said:
11 hours ago, Bubi said:
[mention=4]Rain[/mention] znaš iz glave dubinu (ako ne ću izgooglati), za rupe nije bed, izbušit ću ih
ili ako je par mm razlike. možda mogu nabaviti neki adapter
 
btw, može link za taj šah mat? izbacuje mi sve u vezi šaha emoji3.png 

Ak trebas kaj, mogu ti ja uzet pa ti posaljem, ak ti je hica

 

hvala, nije hitno. slažem uporeno sebi za gušt, ne ko @_DEX_ za sljedećeg vlasnika :lol:

ionako tu kramu ne budem mogao prodati ni za 3000€ kroz 6 mjeseci

imam dosta stvari 100kn+300kn+200kn+500kn nabere mi se 1500-2000 ko iz pichke, pa kombiniram kako žena pusti.

sad uzimam gitaru tako da mi je bitno nabaviti prvo zvučnike, ostalo malo pomalo

Link to comment
Share on other sites

 
hvala, nije hitno. slažem uporeno sebi za gušt, ne ko [mention=632]_DEX_[/mention] za sljedećeg vlasnika
ionako tu kramu ne budem mogao prodati ni za 3000€ kroz 6 mjeseci
imam dosta stvari 100kn+300kn+200kn+500kn nabere mi se 1500-2000 ko iz pichke, pa kombiniram kako žena pusti.
sad uzimam gitaru tako da mi je bitno nabaviti prvo zvučnike, ostalo malo pomalo
Tko ti je kriv? Ja sebi slozim isto za gust, ali za 4-5-6-12 mjeseci cu dobiti natrag barem ulozeno da budem na nuli
I onda iz pocetka. :D


Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

bubi, pa mislim da nije problem od mdf-a adaptere napraviti. Ja sam frendu u golf 5 stavio naprijed 20cm zvučnike na mjesto od originalnih, ali sam radio 5cm adaptere od mdf-a, u stražnja vrata isto tako metnuo 20cm :)

 

slagao bi aktivu ili klasika preko pasivne skretnice kickove i tw? možda imam nešto mnogo lepo za tebe :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 15. 03. 2019. at 9:25, Bezimeni said:

Bump, koji je trenutno najbolji best buy materijal za damping....



Ja sam razmišljao o Kaiflex ili K-Flex (Mariterm, Zagreb).
Ne zato što mislim da je najbolji ili blizu tome nego što je relativno jeftin i vjerojatno bolje od "no dumping at all".
Ideja je bila da se sa npr 15 ili 19 mm obloži kompletna podnica, prtljažnik i bokovi kod zadnje klupe, a sa 3 mm prednja vrata i krov.
S druge strane, nisam dovoljno zahtjevan da bih potrošio ozbiljan novac na dampiranje (meni ozbiljan novac - YMMV).

(U međuvremenu sam odustao od toga. Dosta mi je slaganja i hoću se voziti bez razmišljanja što još mogu napraviti. No to je za temu sa naslovom "Ovisnost o prepravkama i ima li lijeka" :) )
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa, pitanje :)

 

na autu bi htio smanjiti buku koja dopire izvana...pogotovo od kotaca

koji materijal da kupim pa da montiram ispod blatobrana (prednjih i zadnjih)? :) 

 

Ima li netko generalno neku preporuku?  :)

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BaGy said:

Ima li netko generalno neku preporuku?  :)



Reći ću o čemu sam razmišljao, ali ne mogu dokazati da djeluje u stvarnosti.
Buku izvana sam mislio riješiti stavljajući debeli K-Flex (iz mog prethodnog posta ovdje) na podnicu i u prtljažnik (u prtljažnik više radi ispuha nego radi ceste), a buku kotača sam zamislio smanjiti tako da isti taj K-Flex, možda nešto tanji nego na podu, zalijepim na unutarnje blatobrane (one plastične oplate između kotača i šasije) tako da budu s gornje strane odnosno iznutra. Tamo ne bili potpuno izloženi atmosferalijama, a nadam se da mogu durati to malo vlage što bi se s vremena na vrijeme našlo. Ne znam koliko bi se to htjelo držati za te unutarnje plastične blatobrane i ne znam kako bi se ponašalo na minus 20 ili na plus 50 celzijevaca.
Ako i nije točan odgovor neka bar potakne nekoga da mi kaže da "ne znam pojma", pa me ispravi. :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dejanR said:

Ovo za blatobrane od strane kotača mislim da ne bude funkcioniralo...



Ma je, nategnuta je malo teorija. Ono je više bilo pitanje nego rješenje. Možda sam potakao ideje koje bi dovele do nečeg smislenog.

Svjestan sam da se ne može lako utišati buka sa ceste, odnosno da bi količina upijajućeg materijala (i meni nepoznata gustoča potrebna za to) dovoljna za utišavanje buke bila pozamašna.
Znači, smatraš da ne bi bilo dovoljne, a možda čak i nikakve promjene?
 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...